Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.09.2014, 15:39   #21
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prvo provjeri taj Bose. To je totalno drugacije od ovog sto si do sada navikao. Necu reci ni da je dobro ni lose. Ali Mozda ti se nece svidjeti. Sto se mene tice to je vise za neke koktel muzike.Ono fino dok se vecera.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2015, 12:14   #22
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Postovane kolege,
Hteo bi da malo obnovim ovu temu.
Kao sto znate imam 2 basa Jbl prx715xlf i 2 satelita prx712. To je realno dovoljno za zurke do 200 gostiju. Mixer koji koristim je Behringer x32 rack.
Sada sve cesce radim zurke za 500 gostiju i hteo bi da nadogradim ovaj sistem.
Znam da je najbolje da kupim jos 2 basa i 2 satelita, ali realno za to realno nema se para zato sto sada isti taj sistem sto sam ga kupio 5000 eura kosta 6300 eura, zato sto je porasla vrednost dolara.
Zato pitam sto je bolje da kupim od ovih opcija
1. Jedan bas 715xlf sa jedan satelit 712
2. Dva basa 715xlf
3. Dva satelita 712
I jos jedno pitanje,
Dali je bolje da ih povezem direktno jedan na drugi zvucnika ili da idem preko ostalih izlaza na mixeti za ove dodatne kutije?
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2015, 12:47   #23
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Teško je tebe pratiti, prijatelju. Razbacao si vlastite teme i ne možeš očekivati da ćeš dobiti kvalitetne odgovore.

Prvo si 31. 7. prošle godine postavio pitanje u vezi jednih kutija.
Tjedan dana nakon toga postavljaš pitanje za drugu kombinaciju.
Onda na toj drugoj temi odgovaraš da si kupio kutije iz ove prve teme i postavljaš pitanje u vezi podešavaljanja. Dobivaš kvalitetne i precizne odgovore. Dovoljno je samo kliknuti gumb Thanks da znamo da si njima i zadovoljan. Ili napisati riječ dvije, ne bi škodilo.
I sad se pojavljuješ na prvoj temi s pitanjem kako bi nadogradio sistem.

Moguće je da si samo konfuzan tip. Međutim, sjećam se neugodnog duela na tvojoj temi ... koji je završio s kažnjavanjem aktera. Slučajno ili ne? Pa i ova zadnja koju si pokrenuo mi se više čini kao provokacija nego dilema.

Možda sam te krivo procijenio, pa se u tom slučaju unaprijed ispričavam.
casper je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2015, 13:49   #24
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Lepo sam ti napisao to jos pre skoro godinu dana :

''Sa bilo koja dva satelita i dva basa neces moci kvalitetno da ozvucis 500 ljudi.
Razlika izmedju kv2 sistema esid i jbl prx 700 nece biti tako drasticna ni u snazi ni u tonu koja je u ceni.

A kolege su potpuno u pravu da ti je najpametnije da uzmes 4 satelita prx 712 i ne razmisljas puno.Bez 4 satelita neces moci da ozvucis 500 ljudi sigurno.

Dakle da sam ja na tvom mestu uzeo bih 4 prx 712 i 2 basa 718.

Kad radis manje tezge nosis dva basa i dve kutije ,ako imas nekad potrebe mozes one dve dodatne neki put da ubacis kao monitoring ,a kad radis 500 ljudi poneses sve ,stavis dva stuba bas cevka satelit i dva satelita negde dodas na stalke i popunis ceo prostor. '' (20.08.2014 u 13:54 sati)

Jos tada sam ti pricao da ne uzimas dva basa 715 nego da uzmes dva 718 ,ali tebi je to bilo glomazno.
Da si tada uzeo dva 718 ,sada bi mogao da dokupis jos dva satelita prx 712 i da radis sasvim pristojno .
Dva prx 715 ne mogu lepo da pokriju 4 satelita , dok 718 mogu .
Sada ces morati da dokupis i jos dva basa 715 i dva topa 712,pa mi sada reci da li ti je glomaznije i teze da za 400-500 ljudi nosis 4 basa prx 715 i 4 topa prx 712 ili dva prx 718 i 4 prx 712? A razliku u ceni i da ne pominjem...

pozz
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2015, 18:10   #25
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Slicno sam mu i ja savetovao kad je bio kod mene da cuje moje kutije. Ali on hoce u WV Polo da nosi ceo razglas i jos par muzicara.
A za te pare koje je dao za JBL je mogo da odmah ima dva basa i 4 satelita.
Al sad vise gotova stvar.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 28.08.2015, 00:55   #26
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo pošto vidim da je već razglabano o temi da i ja upitam nešto.
Moj band već ima 2 aktivna satelita JBL PRX 715 i imamo woofere MRX5000, ali oni nam nisu dovoljno jaki, pa sada već planiramo kupiti wofeere JBL PRX 718, ali nas zanima jedna stvar.
Na wooferima ima skretnica koja na njima automatski reže 100Hz, jel to automatski radi i za satelite kad se ide na thru ili se za to mora posebno nabavljat skretnica?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2015, 11:06   #27
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako vec prvo ides u subwoofere i ukljucis lowcut filter, signal dalje ide rezan na satelite bez obzira koliko satelita prikacio.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 14.09.2015, 23:29   #28
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vidim da je netko od kolega spominjao kupovinu Bose-a L1, pa cu se nadovezati i napisati svoje iskustvo vezano sa njim. Buduci znam da je post star al evo ovo vazi za buduce kupce pa samim tim evo jedne male recenzije...

Prije 6 godina sam kupio Ev Zx4 kutije kleo se u njih da su najbolje(ha tko ne bi za vlastite novce ) u sustini, za taj cijenovni rang bolje nisam mogao kupiti a i zvukom sam bio poprilicno zadovoljan(za pocetnika odlicno)... Kako su godine prolazile naravno i iskustvo je nadolazilo, od tour x serije pa do acoustic linea, kv, verse, rcf tt i svi ovi skuplji razglasni sistemi su mi prolazili kroz "ruke" ili ti ga nazovi svirao sam na njima... Najednom, dosadilo mi je vise vucarat tu gabaritnu opremu, jer kao samostalan svirac (a nekad sam znao i sa kolegom svirati) mi je bilo puno nositi: dvije zx4-ke, stalci, kablovi, mikseta, pojacalo, klavijatura... Slomi se dok unesem i iznesem... Krenem na netu i citam i ne vjerujem cuj stub koji lici kao kucno kino pokriva 500 ljudi, ahaaaa moš mislit, još za ritam mašinu, ma nema šanse...

I tako prica ide sa Bose-om, poslusam ga kod kolege, ha nu cuda, izgleda presmijesno, a radi pre pre prejebeno(da prostite), nikad nisam mogao niti zamisliti da taj B1 bas modul moze toliko niske freq. izbaciti pa to je cudo... Da ne duljim, napisat cu prednosti i nedostatke...

Prednosti:
1.Mal, lagan za transport.
2.Ton, boljeg tona sigurno nema jer ide na hi-fi sound i cist je kao suza, cak imaju na njemu preseti za mikrofone, beta 58a,sm58...
3.Zvuk koji reproducira je isti na prvom i 15 metru, ne gubi na kvaliteti kada se udaljite(zatvoren prostor), otvorenog jos i vise!
4.Moze se kombinirati 2 B1 bas bina ili samo 1 B1(zavisno kakav je lokal i sto vama odgovara)...
5."Sto" limitera nekih ima za zastitu od sagorijevanja pojacala i zvucnika...
6.Jako je tesko postici mikrofoniju...
7. Smontiran je za manje od 30 sekundi...
8.Raspolaze 180 stupnjeva disperziju... Tako da se i iza stuba cuje odlicno, nema mumljanja...

Nedostatci:
1.Osjetljivost na gain koji se salje iz miksete.
2.U prospektu pise da moze 500 ljudi pokriti, da 500 ljudi al da svi šute... Maksimalno do 200 ljudi moze pokriti(ako i to), ali govorim o "živahnim" gdje se pjeva iz petnih žila!
3.Cijena... Mislim da je 7000KM preskupo za ovakav sistem, ma da je od zlata toliko ne vrijedi, realno oko 5000KM(al to je moje misljenje)...
4.Ipak za otvorene aplikacije treba veci bas bin ili bar 2 B1 modula sa dodatnim Boseovim pojacalom i B2 bas da bi radio kako treba!
5.Vise je namjenjen za akustiku... Tamburaske sastave, gitariste, harmonikase... Iako i za ritam mašinu(aranžer) dobro posluzi kada se dobro sjedne i nastima!


Usporedbe:
FBT VERTUS VS. BOSE L1 > Sto se tice zvuka naravno prednost ide boseu i to sto posto, a glasnoca FBT-u, ipak Fbt ima taj neki ostar zvuk koji reže i para... Bas bin ide Bose-u, meksi, topliji, konkretnji i cistiji! Fbt je cijena i kvaliteta taman tu gdje treba! Al opet kad usporedjujem, vise gledam na zvuk nego na jacinu...

EV ZX4 i BOSE L1 > Znam da je smijesna usporedba al nekome ce sigurno dobro doci od pomoci Bose ne sto posto nego 1000%, u svemu, u zvuku, u snazi, u decibelazi, cak ovaj stub radi kao 5-6 ZX4-ki kad slusam i gledam snagu i sound!

VERSE vs BOSE L1 > Opet ton, glas dajem Bose-u, ali druk ili gruv kako neki kazu ima verse (logicno) 18" sub, ne moze se mjeriti sa duplom peticom... Al opet transport(posto je to vecini bitno) bose... Glasnoca ide prednost Verse-u (logicno)...

Za kraj bih dodao, u koliko netko zeli svadbe raditi i veselja veca, cca 500+ ljudi, potrebna su sigurno dva stuba sa B2 bas binovima(ako je moguce i duplim), sistem radi jako opasno kad ga se fino nastima! Kutije su ipak kutije za otvorene aplikacije i vece stvari, al ukoliko netko ima novce i zeli bolji ton, nek kupi ovaj sistem ali i da ga nadogradi sa dodatnim binovima(boseovim)...

Moja ocjena od 1-10 je 9-ka samo zbog cijene i kolicine ljudi koje moze pokriti(kako su napisali u prospektu)...

Eto ga nadam se da ce biti nekome od pomoci, ovo je moj ukus i kako ga moje uho cuje, sad sve je to relativno, netko vise voli onaj mumljavi ton, ja vise volim cist ton, stvar ukusa... Pozdrav svima!
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 14.09.2015, 23:45   #29
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slažem se s rečenim u vezi L1. Ipak, dodao bih još jedan nedostatak, ne može se vezati u stereo. U stvari može, ali uz neka kemijanja i korištenje analognog outputa na Tonematchu.
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.09.2015, 23:49   #30
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jeste mono ali..., koristim L1 Model 1 sa dva b1 modula i Allen Heath zed 10fx miksetu... samo idem 2 outa iz mix-a u 1 i 2 kanal na boseu(onaj xlr) a kad ga vezem sa drugim boseom idem iz svog bosea output xlr u input u drugi bose, prosto ko pasuljce
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije