Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.12.2011, 03:52   #141
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ti se bas razljutio. Prgav si Boga mi k'o leptir. Vidim da si zestoko zagrijan za Norda, cak ti stoji i kao avatar, cini mi se da je Nord Stage 2. Dobar je Nord Stage, ima prepoznatljiv sound a ima i stvarcica koje su jedinstvene. Medjutim on nije tipicni workstation pa ga ne bih poredio sa Kronosom jer nije to ista kategorija instrumenata. Nord je inace sa svim svojim modelima bio uvijek nesto posebno. Ne daje nikada previse na jednom instrumentu ali zato ono sto da, to je maksimum.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
mirandess (10.12.2011)
Star 10.12.2011, 04:18   #142
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

haahhaahha ma nisam se ja razljutio, neces me nikad vidjeti ljutoga ja sam ti ol dej ol najt hepi Ma nije, nego, zvijezde nisu jos skinute niti sa nordnom niti kronosom ako cemo pravo posteno uvijek ima nesto sto se jos moze poboljsati i doraditi, ali to firmama ne bi dalo profit(kao sto smo vec spominjali), tako da... to je sirok spektar i o tome bi se dalo pricati ihihihi... a ja za kronosa nisam rekao da je los... On je odlican, ali ima i boljih, naravno svatko ima svoj ukus jel tako... Meni se kronos svidja, ali... a nord je "uan end onli"
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2011, 05:32   #143
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pa zar nisi za kronos rekao kad si probao da je da se kulturno izrazim izmet od klavijature?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2011, 18:16   #144
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

gle ovo, pušći ti to. klavijatura je sasvim ok, jbg. nov worksation, ali precijenjen, puno je para... Brate ti kad sjednes za kronosa, isto kao space shuttle... Ali nakon nekog izvjesnog vremena, vidis da postoje i bolje stvari, koje su jeftinije a i starije(dobro ne bas toliko stare), necu da pravim usporedbu zbog diskusije, jer joj nije mjesto ovdje... razumijes... Klavijatura je sasvim okej, ali nije za kafane(skupa,zamisli neko ti pivu prolije po displeju), nije niti za stage-a... ne znam gdje je, mozda studio, mozda, za male koncerte, ono sto ona pruza stvarno je dovoljno, i vjerovatno se moze to nastimati do perfekcije... da zvuci kao grom (probao sam je onda 2 sata, mislim da je to dovoljno bio, iako bih ja jos )... Moj utisak, ja sam rekao, klavijatura je mrak, nema sta, ali, nije za usporedbu sa:nordom stage 2 ili npr yamaha motif xf-6 ili 7(sto je isto samo vise dirki)... Ukratko kao sto rekoh dobra ali nije plafon.... dajem samo odgovor na odgovor(da tako kazem) na ovaj komentar, da yamaha i roland nece za dugo izdati workstation... yamaha je izdala tog xf-a, za rolanda ne znam... o tome bi se dalo raspravljati i dan i noc... Ja prvo pocinjem od klavira,stringsa i orgulja, pa onda ostalo... a cini mi se da nord ima to troje najbolje... Ali dosta o nordu nije mu mjesto ovdje!!!

Svi koji kupe kronosa, ponavljam, zelim im svu srecu, jer svaki novac utrosen u to je vas novac, i ne treba ponizavati nista(taman da je casio, ili neka kineska marka ili behringer) nista nije palo sa grane niti s neba, a s neba samo kiša pada sretno svima koji uzmu kronosa.

P.s. ovo sto je tranzit rekao je tocno sve... zna coek i gotovo
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2011, 19:02   #145
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja ne razumijem što se stalno vučete na te cijene i onda to uspoređujete s kafanama?
Kronos 61 košta ca. 3000 Eura.
Točno toliko košta i Nord Stage 2 Kompakt koji se sigurno ističe u jednom ali kaska u drugom jer je sasvim drugi tip klavijature. Pa nema smisla uopće uspoređivati te dvije različite kategorije.
Motif XF6, ajde košta oko 2500 Eura.
To su cijene sa thomann.de

Prije deset godina se sviralo u kafanama sa tritonom koji je koštao oko 2000 Eura, što bi deset godina kasnije bilo jako blizu cijeni od 3000 eura kad računamo inflaciju.
Prije dvadeset godina se svirao M1 koji je isto tako koštao oko 3500 DM. Zar je bilo lakše dati 3500 DM prije dvadeset godina u odnosu na današnjih 3000 Eura? Pa ne bih baš rekao. Za dva nova M1 mogao se kupiti novi Jugić. A za dva Kronosa ne vidim koji auto bi se mogao kupiti danas, a da je novi.
A ako mi netko prolije pivu po klavijaturi, sasvim mi je svejedno da li je to display od motifa xf ili kronosa. Hoće li nekome biti lakše samo zato što mu prolilo po motifu xf kojeg je platio 400 Eura manje od Kronosa?
Nije do mene, ali okanimo se više tog razgovora o cijeni i da li jest ili nije za kafane. Radi se o instrumentu koji ima svoju cijenu. Hoće li ga netko koristiti da svira u Sava centru ili u zagrebačkoj odn. beogradskoj Areni, ili u onoj zadnjoj kafani u nekom zaselaku, to je njegova stvar.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mojkarma za ovaj koristan post:
brajo456 (22.11.2012)
Star 11.12.2011, 00:28   #146
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@mojkarma
Lepo si ovo rekao, podrzavam te od prvu do zadnju rec.
To "nije za kafana" nije nikakav razlog niti argument.

Kronos je klavijatura na mestu.


**OBRISAN OFFTOPIC**
__________________

Evil is just a point of view


Promijenjeno od Ace (11.12.2011 u 02:44 sati) Razlog: Obrisan offtopic
Ace je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2011, 00:35   #147
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Poštovani Ace,
ako smijem primijetiti, naslov topica i teme je "Novi KORG Kronos".
Malo si fulao topic, ali nema veze.
Ali budući da sam imao i M3 i imam sada Fantom G, možda reknem koju na ispravnom topicu.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2011, 02:45   #148
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Auuu
Pazi stvarno .... nije bilo namerno samo nisam zapazio naslov teme, ja se izvinjavam. Hvala na ispravci
Ima trenutno jedna aktivna tema u Saveti za kupovinu oko Fantom i M3, pa ako ti nije tesko daj coveku neki savet.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2011, 19:08   #149
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ace ti si meni tata najjaci ahahahaahaaah e nek si ga i ti vala jednom zado momacki
@mojkarma burazeru ja ih niti nisam pokusao porediti, jer nema smisla... Ja govorim o nord stage 2 polovnom, kao i motifu, nord stage 2 nov sa 76 hammer dirki kosta 2900€ znaci nov(pa procijeni polovan koliko je) jer sam ja vidjao nord stage 2 prodaje neki lik za 2000€ polovan! Mene licno boli briga gdje ce se svirat, sto se mene tice moze je i na zid stavit kao suvenir, to je od covjeka do covjeka, ali ja govorim sta bih ja uradio, ja je nebih u kafanu nosio nema sanseee.... pa ja... ali moja poruka je bila ta: da je cijena previsoka(normalno jos je relativno nov workstation) a i nije najbolji(za mene), ali isto tako nisam niti rekao da je loš, znaci ocjena moja od 0-10 je 8.5(to je moje misljenje)... I iza toga stojim... I ponavljam svima koji kupe neka vam je sa srecom, al stvarno od srca ...
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (11.12.2011 u 19:09 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2011, 20:20   #150
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mirane, burazeru, nemogu bre nikako da razumem tvoje razmisljanje
Kronos je univerzalna klavijatura, mozes svirati i nasu i vasu i tudju i svaciju muziku. Na Nord neces imati toliko boje na raspolaganje za sve stilove muzike. On je vise zabavnjacka klavijatura (Znam da se moze srediti i sa nasim bojama, imali smo jedan takav video primer, al to nije na Kronosovo nivo). Znaci kako god da gledas Kronos je bolji izbor iako je skuplji.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije