Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.08.2014, 18:18   #21
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ calevh

Vidi, jedna stvar je tražiti veliku lovu za klavijaturu, a druga stvar je koliko realno klavijatura vrijedi. Kod mene u HR je prosječna cijena za dobro očuvan Pa80 550-600 €, a onih 100-150 € više za koje pišaš odnose se na Pa1X. Eto, upravo imaš na NJuškalu jedan Pa1X (bez pro) za 700 €. Što ti treba više ???
Opet, da se već za 800 € dobit i polovan Pa600. Momci nemate pojma o trgovini, jer u današnje krizno vrijeme kad nekom zamašeš s lovom ispred nosa, cijena pada u startu 10 % od tražene, a do zaključka trgovine još toliko minimum. Znam o čemu pričam, sviram već 25 godina, promjenio sam preko 50 klavijatura, što aranžera što workstationa. Pa ti vidi, novi Pa600 je u ZG 900 € za cash, normalno onda da rabljeni star godinu dana je maximum 800 €. Ako ga želim kupiti, ma spustit ću mu cijenu da mu jebeš mater još minimum 50 €, to je već 750 €. Što se onda čudiš ???
Što nije jasno, matematika je jasna ko dan.
I opet, traže za 13 g star Pa80 600 €. Kao oščuvan do bola, svi su kao zadnji izašli model (o.p 2005 g.), svi imaju mrak SET-ove (koji su kao sami programirali i slagali, a na 80 % kojih su trenutno u prodaji su barem 2-3 moja osobna SET-a ). Volim Pa80, jer bo je stvarno jako zahvalna i trajna klavijatura. Kako sam reko ima nekih sitnijih mana, i povremenih kvarova što je razumljivo da se dešavaju skoro na svim aranžerima koji se rabe 2 puta tjedno (petak, subota). Kako sam reko, večina kvarova se da "pokrpati" djelovima s Pa50, ali nekih stvari više nečete nači ni za ljek. I zato da ti ga dadu i džabe poslije češ plakati za njim. Osobno sam se teška srca rastao od Pa80-tke, jer do sada u 25 godina sviranja se pokazao kao najisplativiji, ali razumij da sve ima svoj vjek trajanja. Zato kažem, za 100-150 € više se da dobit mlađi i bolji aranžer.
Btw, u HR češ jako teško ispod 4.000 Kn (525 €) dobiti u solidnom stanju Pa80. svi koji pričaju da ima lažu, ili su te Pa80-tke u katastrofalnom stanju. Ipak je taj Pa80 bio prije 2 generacije KORG-ov top aranžer. Kasnije su Pa X serije izašle (1,2 i 3).
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kreso za ovaj koristan post:
makl (15.08.2014)
Star 14.08.2014, 20:57   #22
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Krešo, točno tako kao što si napisao. Ali zanimljiv mi je fenomen koji u Hrvatskoj ne pali npr. za Tyros. Eto, nedavno sam i ovdje postavio oglas da kupujem Tyros 2/3. U Hrvatskoj skupi do bola, preskupi i nema ih. Skupi su, nitko ništa ne prodaje i nitko ništa ne želi spustiti.

Eto se oglas od psr2100 (!!!) muva po oglasu već ohoooho, čovjek traži 600 eura! Mislim... dal čovjek nezna gdje živi i što prodaje il se pravi mutav. Takvih slučajeva ima gro!

S druge strane, ljubitelji Korga imaju fakat odličan izbor. U Hrvatskoj se do prije par dana prodavao jedan pa600 za cca. 750 eura... Cijena fantastična!
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2014, 23:26   #23
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja sam u Srbiji još pre 2-3 god kupovao pa1 za 800-900e a prodavao ih za hiljadarku. Samo keš u džep i strpljivo.

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2014, 23:30   #24
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Južno i tužno
Postovi: 378
Downloads: 4118
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: Yamaha Psr 9000, Ketron X1
Interesi: Mašinstvo, muzika
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kreso, slažem se sa svim, samo što kod nas recimo Pa1x i dalje po oglasima dosta dobro drži cenu. To što našim ljudima treba lovo, pa spustaju cene dole i sa tim se slažem. Ali isto to važi i za Pa80, koji se kupuje za 450E bez problema, 500E maksimalno. E onda je razlika izmešu Pa80 i Pa1x ili Pa600, malo veća od tih 100, 150E. Uzgred, kod nas Pa600 i dalje dobro drži cenu mada je i relativno nova klavijatura. Ionako je jeftin za to što nudi, gde će jeftinije od toga. Pozdrav, svako dobro.
__________________
calevh je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2014, 00:36   #25
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@makl: ja bih te druze savetovao, ako treba zaduzi se, uzmi neki Kredit jos, bilo sta, ali uzmi pa600 i nece te boleti glava bar 5 godina. ja je Imam u posedu skoro 2 godine i nemam nijednu zamerku, klavijatura je i vise nego dobra za pare Koliko kosta.... bio sam malo razocaran kada sam ju prvih puta prikljucio na ozvucenje, ali sada je sve to sredjeno, ispeglano i radi super.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio yamahapassion za ovaj koristan post:
makl (15.08.2014)
Star 15.08.2014, 18:10   #26
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Problem je sto kod nas (HR) traze 900-1000 E za polovni pa 600, a novi je 100 E skuplji, eto jedan jedini ima od svih oglasa koje sam obiso, po cijeni od 700 E, sve ostalo je preko 900, sto je nerealno. A stari su recimo po god, dvije. I sad gledas, jel nesto ne valja s tim sto prodaje za 700, ili ne ovi sto prodaju skuplje su ludi, neznas sta uzet, il najbolje otic pa kupit u ducan i dat tih 100-150 E vise, pa imas garanciju god dana, i novu klavijaturu. Ma neznam ni sam, volim Korga, i najvise mi se svida, al poceo sam malo gledat sad i yamahe psr 3000 i 9000, koje su tu negdje 600-700 E, mozda bi isle i za 450-500, da se spusti cijena prodavacu... Neznam, nisam pametan, pratim, gledam, pa cemo vidjet sta cu na kraju odlucit, ne zuri mi se nigdje, posto sam harmonikas, pa vecinom sviram s harmonikom, imam malo vremena za razgledavanje
makl je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2014, 12:03   #27
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U suštini, govorim iz vlastitog iskustva najpametnije ti je uzeti ganz novu klavijaturu iz dučana. Kao prvo pokupiš 2-godišnju garanciju.
Mi smo sad u EU, pa razlike u cijeni nisu više toliko velike (npr. Njemačka - Hrvatska, Pa600 je cijena razlika nekih 20-tak €).
Treče i najvažnije, roba se da kupiti na kredit do 60 rata. Jebeš tu neku sitnu kamatu, mjesečnu ratu kredita plaćaš jenom gažom.
Ako nešto prdne il rikne na klavijaturi odeš do music shopa i jebeš ih u zdrav mozak dok ne poprave.
Kod rabljenih klavijatura nikad neznaš što si kupio. Možeš ga ti isprobavati neznam koliko, ali kad trguješ rijetko možeš više od pola sata isprobati kljavu, jer prodavać je nestrpljiv, pa ti neda ubacivati svoje SET-ove itd. Zato rabljenu kljavu kupujem isključivo samo od osobe od povjerenja, kolege muzičara ili preko preporuke.
Sve ostalo je mačak u vreči.
A o pojednim cijenama nekih klavijatura u oglasniku, za prastare i nepopularne marke da ne pričam. Gledam i ja cijene Yamahe i ne mogu vjerovati, a največi mi je biser onaj Technics KN5000 za kojeg tip traži 8.500 Kn (1.100 €) i ne spušta ni centa. Ali može kao zamjena. E takvima onda u zamjenu nudim predpotopni Roland G600 ili KORG M1 po 500-600 €, pa se i ja pravim blesav .
Malo smo otišli u off topic, ali kad je Pa80 u pitanju razumijem zašto su cijene takve ... Ljudi drže cijenu samo zbog toga što još uvijek se prastari (poboljšan SD karticom) Pa50 prodaje po 500 €, a duplo je lošija klavijatura, a i Pa500 drže za skuplju i bolju kljavu, a daleko je od Pa80 (kad mu usporedite hardwar/softwar i mogučnosti nadogradnje Pa80 je jači na svim poljima). I normalno je da vlasnici Pa 80-tke ne daju jeftinije. Drugi par rukavica i realnost su ta da je Pa80 stvarno jako star aranžer. Jer da bi Pa80 bio 400-450 € kolka mu je trenutno realna vrijednost, Pa50 ne smije biti skuplji od 250 €, a Pa500 maximum 400 €. Opet tu je KORG malo sve naz zajebao što daju novitete van koji su u pojedinim segmentima duplo bolji od TOP modela iz prastare serije. Prije par godina je primjerice KORG Pa1X Pro bio san snova, danas ge nitko neće uzeti pored jednog Pa600, jer Pa600 ima 3 puta više memorije, noviji engin, masnije se čuje ..., a zanemarujemo činjenicu da Pa1X Pro ima neusporedivo bolje tipke, da se je pokazao kao najtrajniji (najmanje se kvari) od Pa serije itd.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kreso za ovaj koristan post:
makl (16.08.2014)
Star 16.08.2014, 13:44   #28
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da... O nevjerojatnim cijenama u oglasima bi se mogle napisati knjige. Ali interesantno je to da drže cijene i da to nitko ne kupuje. Još bi razumio da klavijaturi daju neki dobar set rađenih ritmova s semplovima, itd.. Jer svatko tko ima i pol mozga će malo prosurfati i malo se informirati o klavijaturi ako je to model kao Technics npr. koji nije tako poznat. Osobno smatram za svaku klavijaturu koja nema podržan usb ili barem karticu da ne smije biti skuplja od 300 eura u današnje vrijeme. Izuzetak možda yamaha psr9000 koja bi morala koštati do 450 eura ovisno o očuvanosti. A u oglasima ih ima po 900 eura. -Hej...
Izgleda mi da su to svi preprodavači koji bi rado nekoliko stotina eura zarade po starom instrumentu. Jer na slovenskom oglasu je pravi vlasnik prodavao Tyros 4 za 2000 eura. Možda će netko reći: malo... -Ali, novi je bio skuplji cca. 500 eura. Pa koliko bi rabljem morao koštati? I još da privatnom vlasniku platiš kešovinom? Danas, kad Bk5 koji je odličan instrument kupiš novi za super pare, isti slučaj s pa600 pa čak i psr750 s balkan expanzijom za kojih 1000 eura (U Hrvatskoj se jedan rabljeni prošli tjedan prodao za 600 eura...), svaki bi sjesti i razmisliti koliko mu stari instrument vrijedi. Npr: Koliko vrijedi stari Kurzweil k2000 kojemu je riknuo HD? Ajd probajte nabaviti stari scsi hard disk s 50 pina... Pa osvjetljenje...-Vrijedi ništa. Koliko vrijedi stari pa80? Pa, sve u svemu meni malo, jer za novce za koje se prodaje postoje odlične i bolje-čitaj novije, alternative.

Promijenjeno od Alen P (16.08.2014 u 13:46 sati)
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2014, 20:46   #29
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ima stvarno svakakvih cijena, a ovo se slazem i ja da je bolje uzet novo nego polovno, jer neznas sta je na klavijaturi mozda bilo popravljano ili razbijano i mijenjano... Eh, sve su to problemi, od cijena, pa na dalje, ali kod nas su ljudi jako nerealni, sta se toga tice...
makl je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije