Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Harmonizeri

Harmonizeri Da zvučite kao hor...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.02.2014, 15:48   #21
mbojo1985
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.12.2013
Mjesto: Gacko
Postovi: 11
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika
mbojo1985 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imam bezicni mikrofon betu58 i iz baze u vokalizer i iz vokalizera u miksetu.Koristim mikrofonske dzekove.
I povezao sam sa klavijature midi kabal na vokalizer da mi vuce harmonije.To je to.Imam i miksetu PreSonus 16.02.

Послато са HTC Desire 500 dual sim уз помоћ Тапатока
mbojo1985 je offline   Reply With Quote
Star 11.02.2014, 23:14   #22
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koristis Voice Live 2 u Midi Modusu, sto je prava steta za taj uredjaj. Procitaj u manualu sve o Scale Modusu i koje prednosti imas u njemu jer tako kako ti upotrebljavas Voice Live 2, tek se malo bolje cuje no harmonizeri iz aranzera, posto su prateci glasovi vodjeni ákordima sa aranzera veoma staticni i "masinski". Voice Live 2 moze daleko, daleko bolje da zvuci.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2014, 03:39   #23
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Upravo kako Tranzit kaze,VL2 je najbolje koristiti u SCALE modusu.
I nemas uopste potrebe da koristis efekte sa vl2 kada imas Presonus 1602.Bar sto se tice delay i reverb efekti.Sve to je bolje na mixeru.
Samo uradi terce za svaku skalu i poslije mozes samo koristiti transpose.Zavisi odakle je pjesma.

Sto se tice muskih ili zenskih glasova,nemoj da ocekujes cuda.Kod mene je gender uvijek na nuli.Tako i jeste najbolje.I sto se bar nase muzike tice, najbolje je kada imas recimo samo tercu(gornja ili donja) svejedno.U nekim programima moze se ubaciti recimo da uz tvoj glas i tercu imas jos jedan muski glas za oktavu nizi.

Sve zavisi sta ti hoces od instrumenta.

I kao sto rekose ipak moras da znas kada je koja skala i koja terca ide uz to.Jedino tako dobro zvuci.A ovo da ti vuce tercu od tvojih akorda je srednja zalost.Nije ni blizu.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2014, 08:24   #24
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tacno, za upotrebu i konfiguriranje Preseta za Voice Live 2 u Scale Modusu mu je neophodno bar osnovno znanje iz oblasti harmonije. To je svakako vrijedno truda jer u Scale modusu dobija tercu koja egzaktno i nepogrijesivo prati vodeci glas u harmonskoj konfiguraciji, a rezultat je bas ona terca koju pjevaci i trebaju na bini. Terca u Midi Modusu je uvijek nekakav kompromis koji se mora napraviti. Ona tu ovisi iskljucivo o zadatom akordu sa aranzera i ne ponasa se u svakom momentu kako bi trebalo, to jest kako mi ocekujemo, jer Voice Live 2 je samo jedna masina koja ne umije da razmislja i da predvidi u kakvom harmonskom sklopu se nalazi odredjena pjesma. Radi ovoga je Scale Modus jedini pravi Modus, koji ce uvijek dati tacnu tercu jer se ne vodi po midi notama (akordima) vec iskljucivo po zadatoj skali.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2014, 14:41   #25
mbojo1985
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.12.2013
Mjesto: Gacko
Postovi: 11
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika
mbojo1985 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kako se onda prave ti skale?Sto se tice znanja ih harmonije mislim da ga imam jer sam zavrsio muzicku akademiju. :-)
A evo da objesnim kako sam prikljucio procesor sa klavijature.Znaci klavijatura je prikljucena preko midi kabla sa procesorom i onda kada pritisnem na procesoru sorkat ocita mi akort (a-molu ili bilo koji drugi) koji sam pritisnuo na klavijaturi i Taj mi . stalno stoji nepromjenjen.Onda po potrebi palim tercu i prateci glas.Da li to tako ide?Gdje se mogu izabrati ti modusi sto vi govorite?Hvala.

Послато са HTC Desire 500 dual sim уз помоћ Тапатока
mbojo1985 je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2014, 14:55   #26
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako ide. Znaci ti vec koristis fixed scale. Ja se jako davno nisam druzio sa VL2 pa ti ovo pisem po secanju. Imas jako dobar fabricki preset zove se close up 3rd(daje tercu). E sada imas mogucnost da odaberes 3 vrste dura ili 3 vrste mola ili user u okviru to preseta. Mozes da koristis molske presete ili upravo da napravis user(to ce ti neko reci ko ima masinu pored sebe). Dalje mozes da sinhronizujes delay sa tempom aranzera(korisno za pesme koje imaju specifican delay kao ceca - sve sto imam i nemam ja). Od tih molskih preseta jedan je za prirodni mol, drugi je za dorski modus(ako me nevara secanje) i treci bi trebao da je za harmonski mol.
Posto si zavrsio akademiju uopste ne sumnjam u tvoje znanje i sluh.Poslusaj vec ovaj fabricki preset dok ti neko ne napise tacno izradu user preseta.Znam samo da uopste nije tesko, ali dosta vremena je proslo od kada sam ga koristio pa sad ne mogu da se setim kako.
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2014, 15:30   #27
mbojo1985
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.12.2013
Mjesto: Gacko
Postovi: 11
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika
mbojo1985 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala.Nisam znao u cemu je caka sto su ponudili po tri vrste dura i mola.Sad mi je to jasno.
Da li onda trebam da pravim SKALE da bi mi to dobro zvucalo i da ne bi bilo falseva sto se tice terci?

Послато са HTC Desire 500 dual sim уз помоћ Тапатока
Dodato:
Pozdrav.Da li moze neko da mi objasni za sta sluzi ovaj qMOD na procesoru?U koje se svrhe upotrebljava?Hvala.

Послато са HTC Desire 500 dual sim уз помоћ Тапатока

Promijenjeno od mbojo1985 (14.02.2014 u 19:51 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mbojo1985 je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2014, 15:11   #28
baltik79
Vredan član društva
 
baltik79's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Södertälje
Godina: 45
Postovi: 273
Downloads: 1074
Uploads: 39
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 45 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X i Kurzweil PC3K6
Interesi: Pjevanje i sviranje
baltik79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baltik79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard opcija SMOOTH

Kada podesim da mi prateci glas pjeva za oktavu visocije onda mi to nekakao bzvz zvuci.Msm zvuci sinteticki.Hvala.

Послато са HTC Desire 500 dual sim уз помоћ Тапатока[/quote]

Kolega MBOJO, jedna od opcija da to malo doteras je:
1. Klikni dugme EDIT
2.Dugmicima NAVIGATE idi desno na tab HARMONY
3.Tockicem se spusti dolje gdje su opcije SMOOTH (V1,V2,V3,V4) i podesi sve cetiri na vrijednost oko 94 (po zelji si doteraj)
baltik79 je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2014, 17:29   #29
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od mbojo1985 Pokaži Post
Kako se onda prave ti skale?Sto se tice znanja ih harmonije mislim da ga imam jer sam zavrsio muzicku akademiju. :-)
Posto si zavrsio muzicku akademiju, nije cak ni vazno koji je smjer bio, to je za tebe djecija igra postaviti skalu za bilo koju "tecu" iz bilo kog tonaliteta. Voice Live 2 je veoma logicno postavljen, tako da ces u roku od par minuta moci uraditi bilo koju harmonsku konfiguraciju. Odaberi kao referentni preset onaj koji koristi Scale Modus i kreni od njega. Imas u manualu tacno naznacene presete u Voice Live 2, koji su nacinjeni u kom modusu. Mislim da uzaludno diskutujemo i pisemo jer tvoje poznavanje harmonije bi trebalo da bude na najvisem mogucem nivou, s obzirom na obrazovanje, odnosno zavrsenu muzicku akademiju. Prelisataj tih par stranica manuala gdje se govori o Scale modusu i sve ce ti biti jasno. Kod Voice Live 2 imas pogodnost da ne moras praviti za svaku harmonsku konfiguraciju svih 12 tonaliteta, vec je dovoljno da napravis tih pet do sest harmonskih kofiguracija koje se pojavljuju u nasoj muzici (a i nesto sire) na pet do sest programa Voice Live 2, a onda jednostavno putem njegovih noznih komandi (transpoze), mozes miujenjati tonalitete. Terca naravno ostaje potpuno ispravna prilikom transponovanja tonaliteta. Radio sam svojevremeno (za prodaju) paket terci ali za Voice Live 1, koji nazalost níje komatibilan sa Voice Live 2, inace bih ti ga poslao, tek da se ne mucis.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2014, 18:05   #30
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Takodje moze da namjesti u settings da mu je vl2 radi u scale modu..Tako ce svi presets raditi preko scale.
Neko je gore naveo da preko midi kabla moze da se mijenjaju transpoze.To moze i u scale mode takodje.
Ako su nekoliko pjesama koje koriste recimo molskpu skalu samo pritisnes nogom na shortcut i zadas lijevom rukom koja je skala.To je dobro i brzo radi kao sto Tranzit je vec spomenuo da nema potrebe praviti za svaki semi ton skalu.Napraviti program za jednu skalu u samo mijenjati transpoze.

Ako je nejasno izvinjavam se , na cell-u pisem pa sporo ide.
Dodato:
Zaboravih napomenuti da se u settings filtrira program change, da nebi klavijatura mijenjala programe.

Promijenjeno od mikimiki (15.02.2014 u 18:11 sati)
mikimiki je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije