Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.03.2015, 00:42   #1
Dexmusicarilje
Početnik forumacije!
 
Dexmusicarilje's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.02.2006
Postovi: 24
Downloads: 149
Uploads: 6
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Dexmusicarilje befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korg Pa - problem jacine manual basa

Postoji dosta tema na raznim forumima o ovom problemu kada se prilikom prebacivanja basa na manuelno sviranje, sto mnogi koriste najvise u dvojci, bas sam pojaca itd. ja sam imao sa tim problema i na PA80 i na PA800 i na PA600 a bogami i sada na Pa1x pro... Evo sta sam ja uradio pa vise nemam taj problem, nisam menjao ni set ni operativni sistem kako mnogi savetuju, a takodje ni isao na ciscenje klavijature od virusa kod nekog "softverskog maga"...

Svaki ritam ucitate u RECORD mod - RECORD/EDIT CURRENT STYLE, zatim na svakoj varijaciji, intru, prelazu i zavrsetku pojacam bas do 127 tj. do kraja.

postupak: odaberes npr. VAR1, taster MENI, opcija STYLE ELEMENT TRACK CONTROLS i u delu EXPRESSION pojacate "tockic" na maksimum 127.

Kada zavrsite sa svim ritmovima onda opet krenete redom i doteravate jacinu basa u track sel. da budu priblizno iste.

Ovo se desava uglavnom kada se na bas dodaju efekti i posebno pri upotrebi expression pedale a zasto ja stvarno ne znam.
Dexmusicarilje je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2015, 01:00   #2
Yo-L-Kan
Početnik forumacije!
 
Yo-L-Kan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2015
Mjesto: Kragujevac
Postovi: 28
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Klavijature
Interesi: Sviranje, spavanje, ....nje :D
Yo-L-Kan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam taj problem resio tako sto sam smanjio volume sempla.
Dakle, sempl-u je smanjen volume (u SOUND-u) do te mere da kad je bass pojacan na maximum u ritmu bude dovoljno glasan. I onda kad se ukljucivanjem manual bass-a pojaca na maximum bude ista jacina (posto je vec pojacan na maximum) .
Nadam se da sam lepo objasnio.
Yo-L-Kan je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije