Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.12.2012, 15:08   #501
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

sad sam bio na njihovom sajtu i prijatno sam iznenadjen.999 eura je sasvim korektna cena za ovaj instrument.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2012, 15:21   #502
medan
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.12.2012
Mjesto: Svedska
Postovi: 4
Downloads: 74
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Harmonika
medan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Hvala Gogile

Citat:
Originalno postovano od gogile Pokaži Post
Stavi set na USB Stick i prikljuci u klaviaturu od pozadi.Sacekaj malo da klaviatura prepozna Stick u pritisnes Media dugme levo pored ekrana.Dole levo u cosku izaberi USB i otvorice ti se Set koji si ucitao.Izaberes Set koji oces ides na Load .Ja bi ti iz licnog iskustva preporucio da ucitavas sve posebno(global,PCM,Soudbook,Sound,Style).Ako imas neko pitanje ,pitaj slobodno.Ovo sam pisao iz glave,ako treba uplaicu klaviaturu i objasniti sve u detalje.Gogile
Uspio sam ubaciti onaj set sto su mi preporucili (full set 2009) i nije los. Ja sam prilicno zelen na klavijaturama ali ide. Samo me interesuje dali se sad moze set popuniti sa drugim ritmovima i bojama jer ima dosta slobodnog mjesta. Recimo ima samo jedan begin koliko sam mogao vidjeti.
medan je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2012, 15:56   #503
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Samo pitanje za vlasnike Pa600. Kakav je nivo signala na izlazima? Posto je na Pa500 out signal slabiji, pa dok se pojaca na mikseti pojavi se i sum pa zvuci ko kasetofon. Bilo bi glupo da nisu pojacali signal.
Postovano sa mobilnog uređaja
zukae je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2012, 16:20   #504
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imao sam PA 500 i sam signal je bio sasvim dobar.Plus kad se odradi set i efekti onda je i vise nego dobar izlazni signal tako da mislim da gresis druze.PA 500 ima odlican izlazni signal sto je i kod PA 600 sigurno kako treba.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2012, 17:02   #505
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa da bogdom griješim, ali problem sa slabim signalom je dobro poznat, i o tome ima puno više priče na stranim forumima, a na njemačkom forumu se oglasio i predstavnik korga koji je potvrdio slab signal i kao odgovor ponudio da kupe skuplje korgove aranzere ako zele kvalitetan zvuk. Osim što je signal slab, još postoji i konstantni šum od inputa čak i kada se input ne koristi, i ne može se softverski isključiti. Jedan od članova korgforuma ima čak i rješenje kako da se isključe inputi i pojača gain na izlazu, ali moram čekati da istekne garancija pa lemilicu u ruke, a možda ga zamjenim za BK-5
zukae je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2012, 17:31   #506
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@medan: mozes druze da kombinujes iz bilo kojeg drugog seta sta god hoces i da dopunjavas taj tvoj set na kojem radis, sve ide po sistemu copy/paste, s tim sto npr. ako hoces da ti ritam radi kao i ritam u tom setu odakle ga vadis, moras iskopirati i sve elemente ritma u svoj postojeci set da bi radilo kako treba, nadam se da kapiras o cemu pricam. Znaci iskopiras drum kit, bass, strings itd itd, da bi sviralo kao u originalnom setu, naravno ako je ritam od fabrickih boja onda nije potrebno nista da diras, zakomplikovah ja malo hehe... Inace, ako je u sky music cena takodje 999e, to je onda dobar znak da su se domaci uvoznici opametili i poceli da postuju kupce i uzimaju minimalnu proviziju i hvala Bogu da je doslo do toga... dosta je bilo guljenja, nema vise narod para, moralo se jednom to desiti.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2012, 18:26   #507
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od zukae Pokaži Post
a možda ga zamjenim za BK-5
Ako ces da ga menjas za BK 5 onda to uradi sto pre jer ce mu sigurno pasti cena kada stigne PA600 u radnje.

Odoh malo u Off,BK 5 je odlicna sprava
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2012, 21:11   #508
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo jos jedan demo (nazalost kratki) posto sam obecao danas, ali sam se ulenjio dozla Boga pa sam snimio nesto na brzinu. Da vam budem iskreno jos nisam ni poceo sredjivati klavijaturu, samo ubacujem setove loadujem, brisem itd... testiram ram Salu nastranu, ako ovako nastavim procicu kao neki vlasnici pa800 ima da mi rikne ram. za ovaj sam demo iskoristio ritam iz pesme "supermen" 4 varijacija i boju neka turska gitara pa poslusajte.

https://soundcloud.com/#yamahapassio...a600-mali-demo
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio yamahapassion za ovaj koristan post:
gogile (29.12.2012)
Star 29.12.2012, 23:43   #509
gogile
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 52
Downloads: 142
Uploads: 1
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
gogile ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E ovako dragi moji.Ja sam sinoc dobio jedan set od PA3x i ubacio sve u PA600 osim SOUND,ali pojedinacno(Soundbook,Performens,STYLE)Global nemoze i PCM nisam ucitavao.Od SOUND sam samo ubacio DK i svi ritmovi su mi radili bez problema.Bubanj je radio.Bass i Kontra nije kao sto je i logicno bez semplova i nemoze ali sam video koji bas i Kontru vuce i usao u USER i ucitao sve to na njihovo mesto i radilo je sve tu je bio i Bass i Konta.Pa sam isprobavao i neke boje(trubu)isto sam tako Ucitao boju i radi sve bez problema.Ocu da vas obavestim da Pa600 cita sve od pa3x,samo treba poslagati sve za Pa600 jer Pa600 ima isto kao Pa800 2 Usera i jedan DK ali sa 16 Bankova,a Pa3x ima 4 Usera.Za mene moj Pa600 radi isto kao i PA3x sinoc koji sam cuo.Ljudi klaviatura je Haos.Svima preporucujem.Jos cu raditi na njoj pa se nadam da cu nekome moci pomoci ako neko bude imao pitanja.Tu sam.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od medan Pokaži Post
Uspio sam ubaciti onaj set sto su mi preporucili (full set 2009) i nije los. Ja sam prilicno zelen na klavijaturama ali ide. Samo me interesuje dali se sad moze set popuniti sa drugim ritmovima i bojama jer ima dosta slobodnog mjesta. Recimo ima samo jedan begin koliko sam mogao vidjeti.


Mozes sve pojedinacno da ucitavas iz drugog seta,ali kad ucitac napr.Begine i neraditi kako treba ritam ,moras da ucitas te semplove na to mesto gde je bubanj,bass,kontra itd..Ako neznas kako ide objasnicu ti i to samo mi se javi na gogi1307@gmx.de
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od yamahapassion Pokaži Post
Evo jos jedan demo (nazalost kratki) posto sam obecao danas, ali sam se ulenjio dozla Boga pa sam snimio nesto na brzinu. Da vam budem iskreno jos nisam ni poceo sredjivati klavijaturu, samo ubacujem setove loadujem, brisem itd... testiram ram Salu nastranu, ako ovako nastavim procicu kao neki vlasnici pa800 ima da mi rikne ram. za ovaj sam demo iskoristio ritam iz pesme "supermen" 4 varijacija i boju neka turska gitara pa poslusajte.

https://soundcloud.com/#yamahapassio...a600-mali-demo


svidja mi se kako sviras.

Promijenjeno od gogile (30.12.2012 u 00:06 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
gogile je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gogile za ovaj koristan post:
medan (30.12.2012)
Star 30.12.2012, 00:07   #510
ЂолеПФК
Ovaj baš voli da kuca
 
ЂолеПФК's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2012
Mjesto: Leskovac
Godina: 29
Postovi: 356
Downloads: 19
Uploads: 17
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 45 puta u 45 Postova
Instrumenti: Korg PA60,Alexander Hermann
Interesi: Muzika,Partizan...
ЂолеПФК befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ЂолеПФК pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da li možda postoji mogućnost da ovu klavijaturu vidimo i u našem šopu?
ЂолеПФК je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije