Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.07.2012, 03:47   #11
vasko456
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.10.2009
Mjesto: Makedonija Canada
Godina: 53
Postovi: 4
Downloads: 20
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Klavijature Roland GD-8,Kurzweill
vasko456 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vasko456 pošalji poruku preko MSN messengera vasko456 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Hvala ti Aca za savet

Opet sam nadrljao i zakocio me Roland G-70 nesto.Neke ritmove promenim bubanj i bass i ovo ono instrumente da bi sve zazvucilo kad na kraju da idem na save nece.Neke ritmove bez problema moze save u ram memoriju a negde samo neki error javlja i gotovo.Imate li neko isti problem unakazio sam se ceo dan i noc i ne znam sta nisam probao.Vise nekako izlazim iz resenja ili treba da mislim 2-3 dana da bih otklonio neki glupi problem sto se desava za G-70.
vasko456 je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2012, 09:02   #12
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A jel si probao da resetujes klavijaturu skroz, a da pre toga backup i onda to posle vratis i probas?Moguce da je kod tebe greska negde ili u ritmovima, ili u nedovoljnoj memoriji ili imas neki zalutali "virus-programcic" pa pravi probleme....Probaj sa reset pa pokusaj ponovo....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2012, 10:30   #13
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Procedura je sledeca da bi to radilo kako treba. Prvo pa ritmove exportujete u midi , ili kroz stw ili sa pasty to midi programom . zatim exportujete od vase kljave jedan ritam u midi. Onda taj ritam otvorite u nekom od cakewalk programima , ja koristim music creator 20002 i tu ce da vidite trake od ritma , zatim otvorite korgov jedan od exportovanih midova , poredate trake kako treba da stoje u rolandu i sacuvate po roladovom setupu . Korgovi ritmovi nekad imaju i do 6 sablona akorda , a roland ima samo dur mol sedam , znaci vi iz tih sest akorda izaberete dur mol i sedam i to uvedete u stw zatim sacuvate i posle dalja obrada u samoj klavijaturi . Ako vam nije jasno kontaktirajte me na pp , pa cu vam napraviti tutoroal
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2012, 14:58   #14
vasko456
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.10.2009
Mjesto: Makedonija Canada
Godina: 53
Postovi: 4
Downloads: 20
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Klavijature Roland GD-8,Kurzweill
vasko456 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vasko456 pošalji poruku preko MSN messengera vasko456 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo me opet ja.Aca Probao sam za inicijaliziranje ali nista se ne menja izgleda da ritam ne valja mada dobro ga ucita a i je Rolandov ritam mozda nesto od starijih modela ali radi sve jedino kad promenis neke stvari i onda error.A Gagane ako mozes da mi napravis tutorial nece biti lose zato sto ja ovo dosad nisam radio i ne verujem da cu se snaci ovde.Inace koristim Cubase 5 pa bih tako nekako da probam da vidim sta ce da se desi.Ako ikad uspem da konvertujem neki ritam.Samo nisam razumeo ono pp za kontakt.Ako mozes da mi das informaciju kako da te kontaktiram.Pozdrav
vasko456 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije