Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.06.2018, 09:40   #1
novi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.06.2018
Postovi: 9
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
novi ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Prelazak sa korga na roland ea7

Pozdrav svima. Do sada sam imao priliku svirati yamahu i korga. Od 2012 klavijature nisam svirao zbog zdravstvenih razloga. Zadnja klavijatura koju sam imao je bila korg pa50sd. Znam da je razlika između korga pa50sd i rolanda ea 7 neusporediva. Zanima me koliko je otprilike potrebno vremena da se navikne na sve te funkcije, dugmad, podesavanja, registri i dr. na rolandu ea7, sobzirom na velike razlike u odnosu na korg pa50sd. Razmisljam da kupim roland ea7.
novi je offline   Reply With Quote
Star 29.06.2018, 10:55   #2
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vreme na koje ćeš se navići na operativnost je svakom individualno. Roland EA7 je odlična klavijatura, ozbiljan sound, ali je slabije zastupljena kod naših muzičara pa je i materijala manje. Ako se ne snalazis u editiranju klavijatura (pravljenje ritmova i boja) onda je bolje rešenje korg.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio dmmacak za ovaj koristan post:
kobraa1337 (30.06.2018)
Star 30.06.2018, 07:03   #3
mihal
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2012
Mjesto: Canada
Postovi: 104
Downloads: 882
Uploads: 3
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Korg Pa1000, Yamaha S900
Interesi: Klavijatura, Gitara,Razglas, oprema...
mihal ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moje iskustvo/misljenje: Ja sam pre par meseci prodao svoj Ea7 i uzeo Korga Pa1000. Pre Ea7 sam kupio Pa 600 koji jos uvek koristim I mogu reci da sam zadovoljan sa istim. PA1000 je jos boji ali ne bas toliko koliko mu je veca cena….Roland EA7 sam prodao jer mi je bio dosta komplikovan za programiranje, ta dva mala ekrana mi nikako nisu legla i imao je dosta nedoatataka kao aranzer u poredjenju sa Korgom. Zvuk semplova mu je moram priznati izlazio dobar. Imao sam jeno vreme I Yamahu s910 koji isto mogu reci nije bio los kao aranzer nije toliko komplikovan za programiranje ali malo losiji kvalitet zvuka zbog nedostatka kvalitetnih semplova. mislim da bi rado uzeo neki Tyros 3-4 kad bi naleteo povoljno uz korga kao dodatak kolekcije aranzera….Neznam dali si probao svirati na Rolandu Ea7 ako nisi preporucio bi ti da prvo probas funkcije dali ti stvarno odgovara kako radi …. Pozdrav
mihal je offline   Reply With Quote
Star 30.06.2018, 13:18   #4
novi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.06.2018
Postovi: 9
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
novi ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mozes li mi objasniti nesto vezano i za koristenje mikrofona na roland ea7. Dali se mogu koristiti efekti za mikrofon poput reverb, delay, echo? Moze li se kombinirati vise efekata?

Promijenjeno od Dell (02.07.2018 u 09:04 sati)
novi je offline   Reply With Quote
Star 30.06.2018, 21:11   #5
mihal
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2012
Mjesto: Canada
Postovi: 104
Downloads: 882
Uploads: 3
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Korg Pa1000, Yamaha S900
Interesi: Klavijatura, Gitara,Razglas, oprema...
mihal ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Reverb mozes za ostalo nemam pojma mislim da mozes samo jedan efekat I mislim da ima spojen reverb I delay kao jedan efekt ali to ne zvuci nesto.nisam ga koristio jer to nece nikad biti kao preko miksete I njenog effekta ili dodatnog a nema ni harmonizer . Na primer na pa 1000 ima isto ulaz za mikrofon posebno vise efekata cak I harmonizer koji dosta dobro radi (tc helicon) samo I tu treba programirati potrositi puno vremena za programiranje posebno za nasu muziku .To je daleko bolje od Rolanda a I njega ne koristim…. Jos sam zaboravio da napomenem kod EA7 Dynamix Distorzija zvuci fenomenalno po meni najbolji zvuk koji sam cuo od svih klavijatura ali je problem sto nemoze delay da se doda samo reverb posle sam citao na forumu da je neko uspeo to da nekako resi ako si dobar u programiranju budi spreman potrositi sate I sate da bi nesto sredio dok ja naprimer kao amater srednje klase kod korga mogu da namestim skoro sve sto pozelim bez problema….Nemam nameru ni slucajno da te odbijem od EA7 ima on I dobre I lose karakteristike kao I svaka klavijatura ali te jos jedom savetujem da negde probas ili najbolje iznajmis klavijaturu na nekoliko dana I posle odlucis dali ti odgovara...
mihal je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2018, 19:05   #6
novi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.06.2018
Postovi: 9
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
novi ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Neki dan kupio. Komplikovaniju stvar nisam vidio. Za rad se svi zvukovi trebaju podesiti. Ritmovi isto tako. Nigdje se ne mogu nabaviti ritmovi za balkan (narodnjake) pa ih sam pravim. Ima 6 padova ugradenih. Drugi se ne mogu dodavati zato sto ih nitko nije napravio, tvornica isti tako. Cini mi se kao da klavijatura nije tvornicki zavrsena. Kao da su je poceli prodavati prije nego su sve zavrsili sto se tice i ritmova i zvukova. Drum kits karastrofa. Od tolikog izbora moram napraviti drum kits koji koji bi posluzio. Reklamiraju puno zvukova i ritmova a od toga se moze iskoristiti mozda 10%. Sve ostalo je muka i podesavanje. Gomila harmonika a samo par se moze koristiti. Korg i Yamaha su neusporedivo jednostavniji za podesavanje. Od nasih ritmova srb za narodnjake svega 6 i to karastrofa. Cijena nije tako skupa u odnosu na ostale klavijature ali i ne vredi vise. Muka u podesavanju od jutra do mraka i tako par dana.
Dodato:
Sto se tice ritmova, svaki ritam drugi drum kits, bas, gitare efekti, glasnoca..... Upute isto tako karastrofa.
Nista bez uradi sam.

Promijenjeno od novi (17.07.2018 u 19:11 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
novi je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2018, 19:22   #7
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@novi, nemoj gubiti moral.Nesviram na Roland Ea7 ali sam ga imao par dana ( usluga kupovine za prijatelja)Mozes skinuti na Roland planet Srbija dobar i upotrebljiv set i to besplatno.Sa vremenom ces ga jos bolje prilagoditi svojim potrebama i ukusu.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2018, 17:48   #8
novi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.06.2018
Postovi: 9
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
novi ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala svima. Za sada pravim ritmove. Nesvida mi se set sa roland tim srbija. Neke stvari sam skuzio. Puno je toga jos nejasno, podesavanje efekata, compresor, kako promeniti ime favorit tona itd. itd. Dali se moze promeniti efekt na kompletnoj klavijaturi ne samo posebno na ritmovima i zvukovima. Dali se moze kombinirati reverb sa delay na mic. Kada prikljucim mic cuje se nekakav zvuk, mozda je do mikrofona....
Dodato:
Pozdrav svima. Nabavio sam kvalitetne samlpove harmonike. Pokusavam sa programom roland tone manager da podesim loop, ali nije tako pecizan. Zvuk se ponavlja ali se primeti razlika u volumenu (glasnoci) prilikom ponavljanja. Dali netko zna neki jednostavan program za obradu samplova (podesavanje loop)?

Promijenjeno od novi (28.07.2018 u 16:14 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
novi je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2020, 21:22   #9
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ima li ko danas od forumasa ovu klavijaturu, sas vec ima odlicnih setova za ovu spravu, pa se razmisljam sad zbog viska vremena da je uzmem za sebe

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2020, 04:09   #10
harly
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.01.2010
Mjesto: Leskovac
Postovi: 47
Downloads: 784
Uploads: 0
Rekao HVALA: 30
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Roland G1000,Klavir
harly befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
ima li ko danas od forumasa ovu klavijaturu, sas vec ima odlicnih setova za ovu spravu, pa se razmisljam sad zbog viska vremena da je uzmem za sebe

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Imam je vec 4 pune god... koji su ti "odlicni" setovi kojih sada ima za nju?
harly je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije