Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.10.2015, 17:48   #1
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard KN7000 mogućnosti

Već duže vrijeme imam želju, a sad mi je baš došla inspiracija da napišem par redaka o klavijaturi koju sam svirao dugo godina. Technics Kn7000, proizveden je 2002. godine.

Kada bi mi se dopao neki ritam s druge klavijture, napravio bih to na Kn7000 za par minuta. Bilo je dovoljno gurnuti Style Covert disketu u Floppy, odabrati na njoj ime "konkurencije"(Yamaha, Roland, Korg ili Gem) i pričekati da KN učita neke podatke. Nakon toga se ubaci disketa s željenim ritmom (ili s više njih), od Korga recimo, i evo ga u Technicsu. Potpuno funkcionalan i spreman za svirku, a po želji se može dodatno doraditi. Zar ne bi bilo praktično kada bi Korg ili Yamaha uradila ovakav alat i besplatno davala uz klavijaturu?

Poželim odraditi ritam od nekog MIDI-ja. Tako je lako sa KN, u klavijaturi postoji alat s kojim se to napravi bez problema. Treba odabrati koja traka ide u koji part, markirati taktove koje želim ubaciti u Style i s transpose postaviti u C dur. Ritam za pjesmu je spreman za par minuta. Istu stvar je moguće napraviti i MIDI trake prebaiti u neki od 6 dostupnih PAD-ova. Zašto kupovati skupe računalne konvertere (mislim na Style Works) koji ionako polovično odrađuju posao?





U jednom stylu želim na svakoj varijaciji drugačiju mjeru, brzinu i različiti broj taktkova. Technicsa uopće "nije smetalo" što se u jednom te istom ritmu na različitim varijacijama nalazi 3/4, 7/8, 11/9 i 4/4 mjera. A zašto bi ga smetalo, aranžer je obična tehnička naprava koja samo broji ono što mu zadamo.

KN7000 maksimalno možemo prilagoditi vlastitim potrebama. Recimo, pozicije i sadržaj glavnog ekrana se može prilagođavati po želji, istovremeno birajući veličinu istih. Pohranjujemo ih na SD card i onda po potrebi pozivamo prikaz ekrana za svirku, za kućni rad, za snimanje ... Na svakome od njih je onakav prikaz koji nam najviše odgovara u nekom trenutku. Pored toga, postoje 4 prilagodljiva tastera na koji se može postaviti bilo koja komanda, pristupmo joj samo jednim klikom. Veoma praktično za neke funkcije koje su "zakopane" dublje u meniju. Ja bih ovakav način personalizacije volio imati na svojoj Yamahi, a siguran sam da bi i ljubitelji Korga željeli imati isto na svom ljubimcu.

Priključak za mikrofon s posebnim efektom, Video izlaz za dodatni ekran, Mp3 player za muziku u pauzi, USB kao audio interfejs, mogućnost proširenja s četiri dodatna slota Wave Expansion Boards, izrada terci, pohrana na SD card, MAIN OUT L i R + 2x SUB OUT ... 2002. godine su ovo bile veoma napredne opcije. U to su vrijeme, vodeći Roland, Korg i Yamaha imali mnogo lošiju "dodatnu opremu", a o nekim stavkama niti danas ne razmišljaju.



Jedan sound se sastojao od maksimalno 4 elementa, a svaki od njih je mogao imati 8 layera. Obrada je moguća do najsitnijh detalja, par izdvojenih slikica koje govore o tome kako treba izgledati pregledan i kompleksan sound editor u samoj klavijaturi.





Rad sa sequencerom je bila prava igra, sve moguće opcije na dohvat ruke, preglednost kao kod ozbiljnog računalnog programa. Naravno, povezivanje KN i računala je davao veći komfor ali ako je trebalo nešto odraditi na brzinu i u hodu ... Kada na Tyrosu vidim prikaz Note Edit pun nepreglednih "brojki i slova", sa sjetom se prisjetim ovog "KN starčeka".



Moguće je napraviti sinhronizaciju MP3-ce i ritma. Da li se varam ili je ovakva mogućnost prezentirana kao novost kod Tyrosa 5? Doduše, s "malim" zakašnjenjem od 12 godina.

======================================
Nakon napisanog, neminovno se nameće par pitanja.
Zbog čega je na "našem području" ovaj model klavijature sviralo svega par ljudi?
Zašto je Technics nakon KN7000 prestao s proizvodnjom aranžera ako je imao tako dobar proizvod?
Zar je problem ovakve i neke druge korisne funkcije ugraditi u aranžere današnjice?
Grafički Fajlovi
File Type: jpg SEQ-to-COMP.jpg (82,1 KB, 1710x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg options.jpg (91,1 KB, 1696x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg snd.jpg (92,9 KB, 1696x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg seq.jpg (90,9 KB, 1697x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
pekilik (25.10.2015)
Star 25.10.2015, 18:52   #2
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sama klavijautra je za ono vreme bila bez premca, pa cak i danas je jako dobra. Ajd da probam da dam par mogucih razloga zasto kod nas nije sviralo vise ljudi:
1. Moda. Tada su se svi poznatiji muzicari sto prate poznate sa estrade lozili na g1000 pre svega, pa potom na pa80(oni koji nisu mogli bez JV sounda)
2.Verovatno im se nije isplatilo. Jednostavno velika trojka mrvi sve pred sobom jer imaju para i mogu da se reklamiraju koliko hoce(ni Ketron nije u nesto zavidnoj poziciji)
3.Nije problem da se ugrade nego nece! Svaku sitnicu koju dorade najavljuju kao citavu revoluciju u novom top aranzeru, a mi budale kupujemo. Dodaju gluposti poput vokal removera koji em sto ne radi, em sto mi netreba.
Gledam nove digitecove vokaliste, sve imaju samo ono sto mi treba na dohvat ruke NE. Zakomplikovali da nemozes live raditi sa njima. Da su samo stari performer poboljasli u smislu zvuka i mogucnosti scalic harmonskih terci VRH, ovako neupotrebljive masine.
__________________
-Brateee, jel moze za mene pesma jesen sedamdeset i neke!? -Ne moze brate, moras mi reci tacnu godinu!

Citat:
Originalno postovano od dino123 Pokaži Post
Dinakord je Dinakord...
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2015, 19:10   #3
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da...jesmo budale što mijenjamo. Jer nitko osim nas ne šljivi dal na stageu imaš Tyros 3 ili 5 npr.
Ali opet, ja sam imao jedno loše iskustvo s svojim Tyrosom i to na svirci. Kao da je dobio bug-virus. Kontrolne tipke za ritam su počele bez reda svijetliti, gasiti se, gasiti-paliti ritam, paliti samo varijaciju samo bubanj. Instalirao drugi OS, Midi reset, system reset, ništa. Otvorio sam je, pritegnuo masu, i što još mogu drugo?? Sad je ok ali više joj ne vjerujem. Stara je 10 godina i eto razloga zašto je dobro mijenjati: radi preventive. A da se upecamo na novotarije, upecamo se.

Pitanja Caspera su odlična ali eto, i Gem se ugasio npr...
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2015, 22:28   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@velja87
1. Slažem se da je "moda" djelomičan uzrok što su se općenito Technicsovi aranžeri slabo svirali. Međutim, to je rezultat lošeg marketinga ove velike firme, prije svega jer nisu imali ozbiljnog distributera kod nas za ovu vrstu proizvoda.

2. Meni je izgledalo kao da je Technics aranžere radio onako "usput" i da im oni nisu bili interesantna kao roba za tržište/zaradu. Bez obzira na to, imali su vrlo ozbiljnu ponudu i uvijek spred ostalih. Flopy Disc su ubacili davne '89 (Kn800), konkurencija je tu opciju počela koristiti par godina kasnije. Multi Voice su počeli koristiti davno prije Yamahe, rekao bih da im je to ona na kraju i "ukrala" kao ideju. U stvari, na Tyros (PSR9000) pronalazim dosta detalja koje su u KN seriji koristeni u mnogo starijim modelima. Nekako mi se čini kao da je Yamaha direktno/dogovorno "kumovala" u prekidu proizvodnje. Tko će znati, no jedno je sigurno,a to si i sam rekao, nije im se isplatilo.

3. Naravno da imaju znanje i tehnologiju i da mogu ugraditi mnogo više od onog što sada nude. Logično je da iz ekonomskih razloga moraju ostaviti "nešto i za poslije" ali meni se čini da s novotarijma koje nude, nas OMB shvaćaju više kao DJ-e. A možda su i u pravu.

A ovo za vocalist si dobro primjetio, zar nije ista stvar s novim Korgom. Od kuda im ideja i koji je razlog da promjene uobičajena mjesta za komande. Pa to je kao da ručicu za žmigavce postaviš s desne strane volana.


@Alen P - možda netko razmišlja drugačije, ali uvijek kupujem novi model zbog vlastitog zadovoljstva. Tek poslije razmišljam o tome da li će gosti to osjetiti, čuti, platiti ... Za ono što radimo sasvim je dovoljan instrument i nižeg ranga, srednje klase. Ali vlastiti gušt je nešto drugo i za to mi nije žao dati pare. Ako ih imam, naravno

"Otišle" su mnoge dobre firme. Da, Gem je jedna od njih ali tu je i niz drugih. Sjećam se odličnog Lionstracks s mogućnostima koje su još 2000 godine bile daleko ispred svih. Potpuno otvoreni sustav s Microsoft ili Linux platformom u samoj klavijaturi. Al tako to bude, kao u moru, velike ribe prije ili kasnije pojedu one manje.

Malo je dobrih prezentacija KN7000 jer u to vrijeme nije bilo Youtuba. Ipak, ova bi mogla dočarati mali dio onoga kako zvuči ta sprava.

casper je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2015, 15:41   #5
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Stvarno odusevljava klavijatura sa mogucnostima pogotovo za to vreme. Ne znam kakva je za koriscenje kokliko je brza za live rad. Da se brzo promeni ritam i instrument. Dal je imao ogranicenje za broj ritmova i perfomansi...
Ja sam imao Technics jos davne 90, tacnije moj stariji burazer(ja sam tada imao 12 god) tada je to bila vrh klavijatura. Ne secam se tacno modela nesto knx 700. Uglavnom nije imao displey. Cak sam prve svirke radio sa Techinichom. Sad je kod burazera i jos uvek sve funkcionise.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2015, 16:52   #6
zeljko_mo
Vredan član društva
 
zeljko_mo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.01.2009
Mjesto: MoStar:)
Godina: 35
Postovi: 221
Downloads: 557
Uploads: 2
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 23 puta u 17 Postova
Instrumenti: sve!
zeljko_mo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zeljko_mo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

opaka sprava i danas.. prodaje se u bratuncu jedna za 450€ ... djaba
__________________
izvini brate, al nemaš pojma!
zeljko_mo je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2015, 17:12   #7
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sx K700 je proizvedena '88 i to što radi i dan danas, nakon 27 godina, govori sve o kvaliteti tih instrumenata. Svirao sam sve njihove modele, nikada nisam imao niti najmanji problem.

U klavijaturu se može istovremeno pohraniti 23 Stylova. Dostupnost i manipulacija s materijalom i pristup svemu je odlično rješen. Pored uobičajenog pojedinačnog biranja ritmova i soundova, klavijatura je bila koncipirana za korištenje preko tkz. PANEL MEMORY. Identična koncepcija kao što su registracije kod Yamahe. Takvih "registracija" je u klavijaturi moglo biti 104 komada, a kao i kod Yamahe, može se birati koje postavke da budu pohranjene. Pogledaj sliku postavki PANEL MEMORY pa usporedi s opcijama koje se nude kod yamahinih registracija. Sve je jasno na prvi pogled, iskopirana ideja od konkurenta ali s manjim "opsegom djelovanja".

Ovih 23 stylova i 104 "registracije/perfomanse" nisu bile nikakvo ograničenje jer je upisivanje novih trajalo sekundu, dvije. Brzina pozivanja novih podataka sa SD kartice je za ono vrijeme bila "svemirska".
Grafički Fajlovi
File Type: jpg expandPM.jpg (82,7 KB, 272x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2015, 18:01   #8
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Keyboard Technics SX-KN 7000, 1.150*€ VB
http://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-a...9376038-74-414
Jos uvijek ima urednu cijenu
ffb je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2015, 23:10   #9
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pogledaj sliku postavki PANEL MEMORY pa usporedi s opcijama koje se nude kod yamahinih registracija. Sve je jasno na prvi pogled, iskopirana ideja od konkurenta ali s manjim "opsegom djelovanja".


koliko vidim moguce midi podesavanja vezati za panel memory, to i sad kod Yamahe nije moguce
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2015, 23:56   #10
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I ne samo to, nego je svakom partu (Right1, right 2, left + svakom kanalu seq) unutar tih MIDI postavki moguće odrediti da li će, i koji parametar biti "potegnut" s pojedinim PANEL MEMORY. Kažu neki da Korg ima dobre MIDI mogućnosti.

Pamti i KEY SCALING, kao stvoreno za izradu terci.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg midi 2.jpg (49,2 KB, 362x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od casper (27.10.2015 u 00:06 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
kn7000, technics

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije