Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.02.2015, 05:45   #2291
Yikwo
Vredan član društva
 
Yikwo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.12.2013
Godina: 28
Postovi: 150
Downloads: 35
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X
Interesi: Automobili , Klavijature
Yikwo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To Sale , samo nek je veselo i nek ima akcije
Yikwo je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2015, 14:58   #2292
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3608
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sinoc jedan seljak nasrnuo na mene pijan iz cista mira i obalio mi xp10 ,izgrebao se odozdo izlomio,ispod onih izlaza,kad ga nisam ubio ali sta ces,svasta mora da se trpi jos mi telefon bio na njemu ispade mi i telefon i slomi mi tac i sve ode ..
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2015, 20:18   #2293
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sreća pa nije Kurzweil.... Težak je život nas umetnika... Jad i čemer. I kad krenemo par pesama za našu dušu... Dođe lola, ( jedva...) i traži ,,Ja vragolan i moj deda" a u ruci zgužvao 200 dinara... a umislio da drži 500 evra.... Jooooooooooooj živote , joj
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2015, 21:16   #2294
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3608
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sreca njega nisam poneo,ovo stotinak evra pa ajde,inace kad ga budem uhvatio treznog ovih dana,naplaticu mu 500 Ma narod je obicna bagra danas. slazem se sa tobom kolega
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2015, 21:47   #2295
beronjan
Vredan član društva
 
beronjan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 255
Downloads: 115
Uploads: 2
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 116 puta u 110 Postova
Instrumenti: Kurzweil Forte 7, Yamaha Montage 6, Kurzweil PC3K6, Kurzweil PC3
beronjan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E buraz moj... Pa posle kažu "lako je vama muzičarima, svirate, cugate, muvate ribe i još dobijete pare, ništa lakše"... 'lebe što te jedem Dobro da nije Kurzweil, uh
__________________
beronjan je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2015, 21:57   #2296
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3608
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma za kurzweil bih ga ja odrobijao vec Ma cutii nisam hteo da ga lemam ovako,cekam ga
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2015, 00:02   #2297
Yo-L-Kan
Početnik forumacije!
 
Yo-L-Kan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2015
Mjesto: Kragujevac
Postovi: 28
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Klavijature
Interesi: Sviranje, spavanje, ....nje :D
Yo-L-Kan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Daumen hoch Vala!

Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
Težak je život nas umetnika... Jad i čemer. I kad krenemo par pesama za našu dušu... Dođe lola, ( jedva...) i traži ,,Ja vragolan i moj deda" a u ruci zgužvao 200 dinara... a umislio da drži 500 evra.... Jooooooooooooj živote , joj
Vala svaka ti je na mestu! Samo ti fali par znakova uzvika na kraju i to je to.

__________________
Brzina mi vrlina - zene kazu mana!
Yo-L-Kan je offline   Reply With Quote
Star 13.07.2015, 15:27   #2298
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne znam da li se o toj temi pisalo... Ali to jest za temu ''Hajde da se žalimo''.
Pa evo, ja se žalim na fajlaše. Ne konkretno na fajlaše koji znaju svirati, pa izbrišu ili utišaju određeni kanal, i uz fajl sviraju ko da su u bendu, već o fajlašima koji su neki bivši bubnjari, gitaristi. Pa se stari bend raspao, oni neki (ispod)prosječni glazbenici, bez benda, posla, pa kupe neki jeftini arranger pod uvjetom da ima usb, kojeg napune midijima i puštaju pjesme a da ni ne znaju iz kojeg akorda je koja pjesma. Evo, ja sam živi svjedok da toga ima u našem kraju, i toga ima sve više. Upper 1 je na nuli, oni glume kao da sviraju. I glume loše. Među takvim ljudima-pseudo muzičarima ima meni dragih ljudi, koji su dobri kao ljudi, ali problem je taj što to nema veze s njihovom dobrotom, već s njihovim radom kojeg čak smatram prevarom. Što se tiče cijene, u prosjeku su nešto jeftiniji nego npr. ja, ali radi toga imaju puno više posla. I jedina preokupacija im je gdje naći što bolji midi. Kao što rekoh, ne zamjeram glazbenicima koji sami rade midi filove, pa puštaju svoje, ili oni koji uživo sviraju uz midi, već oni koji zaista nemaju pojma o tipkama a time ugrožavaju one koji se trude, skidaju pjesme, stalno rade na sebi. Vjerujem da na ovome forumu ima takvih fajlaša ali smatram da neke stvari treba reći javno, 'bobu bob, popu pop'.
Dodato:
Ne znam da li se o toj temi pisalo... Ali to jest za temu ''Hajde da se žalimo''.
Pa evo, ja se žalim na fajlaše. Ne konkretno na fajlaše koji znaju svirati, pa izbrišu ili utišaju određeni kanal, i uz fajl sviraju ko da su u bendu, već o fajlašima koji su neki bivši bubnjari, gitaristi. Pa se stari bend raspao, oni neki (ispod)prosječni glazbenici, bez benda, posla, pa kupe neki jeftini arranger pod uvjetom da ima usb, kojeg napune midijima i puštaju pjesme a da ni ne znaju iz kojeg akorda je koja pjesma. Evo, ja sam živi svjedok da toga ima u našem kraju, i toga ima sve više. Upper 1 je na nuli, oni glume kao da sviraju. I glume loše. Među takvim ljudima-pseudo muzičarima ima meni dragih ljudi, koji su dobri kao ljudi, ali problem je taj što to nema veze s njihovom dobrotom, već s njihovim radom kojeg čak smatram prevarom. Što se tiče cijene, u prosjeku su nešto jeftiniji nego npr. ja, ali radi toga imaju puno više posla. I jedina preokupacija im je gdje naći što bolji midi. Kao što rekoh, ne zamjeram glazbenicima koji sami rade midi filove, pa puštaju svoje, ili oni koji uživo sviraju uz midi, već oni koji zaista nemaju pojma o tipkama a time ugrožavaju one koji se trude, skidaju pjesme, stalno rade na sebi. Vjerujem da na ovome forumu ima takvih fajlaša ali smatram da neke stvari treba reći javno, 'bobu bob, popu pop'.

Promijenjeno od Alen P (13.07.2015 u 15:33 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 13.07.2015, 18:32   #2299
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

jbg Alen, u Zagrebu postoji 'fajlas' za kojeg same gazde pitaju, ono: dolazi cijeli bend i gazda pita da li je i on tu, ako nije nista od posla. Tip se toliko uzivi u 'sviranje' da neki dobri muzicari nisu mogli reci da li svira solo part ili ne. Uzmi ili ostavi.
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 13.07.2015, 19:34   #2300
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da... Došlo je vrijeme da je gazdama bitno da imaju muziku. Nije bitno kakva je, već: ''imamo svoju glazbu''. I da je što jeftinija. A tu će mjesto naći mnogi fajlaši. Jer realno, mi si na neki način naplaćujemo i svoj rad, trud, ulaganje u sebe, stalno vježbanje jer ti je to potrebno. Dok su fajlaši svega toga oslobođeni. Dal' je to priča ili izmišljotina, znat će oni koji sviraju po vani, da je inspekcija čak lovila takve glumce koji ne samo da nisu svirali, već nisu ni pjevali!!! Puštali su cijele matrice. Ok, snimane s njihovim vokalom ali za Boga dragoga... :=)
Alen P je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije