Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.07.2008, 11:25   #11
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Skočirnik drug vidim da ne znaš šta je MOSS...TO nije opcija s kojom se postižu turske,ciganske,itd boje...Nije drug i neće ni biti...Evo za primjer DOUBLE REED boja bez moss-a zvuči kako zvuči,sa MOSS-om zvuči bolje nego pravi CZ...Onda da ne govorim o Portamentu koji dobijaš,pa koje saxofone i trube možeš da napraviš...MOSS jeste da se koristi najviše zbog oriental scene ali brate on je mnogo više nego što misliš-vjeruj,Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 24.07.2008, 12:00   #12
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od gnovako8 Pokaži Post
... extreme sam probao i prodao i ponovo uzeo TR,zakon je nista ono nije bolje, je malo pojacan tu i tam al TR uzmi

Molim ?! STA SI RADIO ????!
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline   Reply With Quote
Star 24.07.2008, 12:32   #13
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 45
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

prodao mecku kupio yuga to bi bilo kao kad bih ja prodao pa800 i kupio pa 50 jer je vrh i bolji je od pa 800 eeeeeeee jager care daj objasni im bolje ces to nego ja jer ga vec koristis
a za moss najbolje da se nedim ukljuci jer je u toj temi jak mada ima vec topic o tome gde je pisano na siroko
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!

Promijenjeno od tesla (24.07.2008 u 12:35 sati)
tesla je offline   Reply With Quote
Star 24.07.2008, 12:50   #14
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alix Pokaži Post
Eto poslušaj kolege kad ti kažu da nema razlike između velikana i Le TR...Ili da je bolji tr od Studio i Extreme...Ali činjenica da MOSS board ide samu u te VLIKANE kaže ti sve...kad Korga nabudžaš sa MOSS municijom,nijedan solo sinth mu nije ravan,možda jedino ovi novi Rolandovi bageri koje razaraju pojmove tehnologije...
  Reply With Quote
Star 24.07.2008, 13:28   #15
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 40
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nije istina da nema razlike izmdu Le-Tr i Extreme-Studio,ima i to velika,onaj ko nije probao nemoze pricat da nema jer nezna ili ga uho dobro ne sluzi!

Imao sam Le i Tr i Extrema tri komada ,sad imam Opet Le(iz drugog razloga)Extreme sam imao sad oko godinu dana i tocno znam kako je radio na razglasu,sad taj isti set koristim u Le,ali Le-a nema sad u toj svirci izgubio se,cak ni neke boje koje bi trebale biti iste nerade indenticno,stoga ako niste probali jedno i drugo nemozete reci da zvuce isto!

Da odgovorim na pitanje Tr ili Le?

U prednosti je Tr samo zbog kartice koju koristi,nista vise,jer kao sto je vec netko spomenuo SMATR MEDIA se ne proizvodi vise i ako ona rikne problem ju je naci!

Usb ne znaci nista jer sluzi samo za MID POVEZIVANJE(ne spajanje na PC kao Extreme za prijenos podataka)tako da njega kao da i nema!

Sve ostalo je isto premda po meni i tipka je malo meksa na Le nego na Tr,i meni osobno LE je ljepsi jer je srebrni i bolje se uklapa na Spyder Pro!

Na tebi je sad da se odlucis sat ces....

Pozdrav!
__________________
Svi uredaji rade na bijeli dim,kada dim izade,uredaj se pokvario
josipv je offline   Reply With Quote
Star 24.07.2008, 15:35   #16
zsimonovic
Odomaćeni član
 
zsimonovic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.08.2007
Mjesto: gornji milanovac
Godina: 45
Postovi: 509
Downloads: 6502
Uploads: 39
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 26 puta u 24 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: racunari,lepe devojke
zsimonovic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
zsimonovic pošalji poruku preko MSN messengera zsimonovic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Blinzeln

Kod tr mi se ne svidja sto je crne boje a ispod nje sivi lim pa ako je malo ogrebes primecuje se dok le je siv i ako se ogrebe manje se poznaje.U svakom slucaju bolje je kupiti novu klavijaturu.Le koristi smart media karticu koju je veoma tesko naci jer se ne proizvodi vise a i kad je nadjes ucenjuju sa cenom.Prosle sedmice sam pitao na jednom mestu,ima jedna ali rezervisana od 128mb i kosta 4000dinara.Mnogo!Nije ti velika cena tr,bolje uzmi nju.Novo je novo!Iste su to klavijature.Uporedjivao sam extrema sa mojim le,ne radi toliko bolje kolika je razlika u ceni a i sta ce kome onoliko banki i 6 izlaza.Sta ce solo klavijaturi 6 izlaza a na aranzere gde treba vise izlaza stavljaju samo dva L i R i jos tu prave zezanciju efekti sto idu na oba izlaza.Bezveze!
zsimonovic je offline   Reply With Quote
Star 24.07.2008, 16:28   #17
x3meSRB
Odomaćeni član
 
x3meSRB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.10.2007
Mjesto: Balkan bre
Postovi: 529
Downloads: 445
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: PA1X 96mb + usb
x3meSRB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od dalabu Pokaži Post
Mala je razlika za pocetnika izmedju tih "velukana" i Leea u zvuku a velika u parama. Lee moze da se sredi da zvuci kao "velikan" a cjena mu je relativno povoljna. Inace je to najprodavaniji triton do sada sto dovoljno govori da ce ga biti jos dugo u nasoj muzici. Definitivno uzmi Lee
prvo LE i TR su ista klavijatura, a LE vs TRITON EXTREME je mnooooogo razlike, cak i obican triton ima 5 insert efekata dok le ima samo jedan. Sam pojam LE znaci LIMITED tj. ogranicen(a) verzija tritona i to shto ljudi kupe EXTREME pa ubace semplove od yamahe dx i casia nemojte da vas zavara da je slicna klavijatura, mnoooogo je velika razlika u ton generatora izmedju le/tr i ostalih tritona, samo treba da se to lepo sredi i iskoriste njene mogucnosti. aj sad cu da kazem nema neke razlike izmedju pa1x i pa80.........

a definitivno je LE best byu imao sam ga neko vreme ima sve shto ti treba za nashu muziku, tr je to isto samo ne koriste isti tip kartica.
__________________
x3meSRB je offline   Reply With Quote
Star 24.07.2008, 19:10   #18
medino
Ovaj baš voli da kuca
 
medino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 42
Postovi: 447
Downloads: 495
Uploads: 25
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: roland g 70 i triton le
medino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
medino pošalji poruku preko MSN messengera medino pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

a koja je cena polovnog tr-a,i jel ima da se kupi polovan?
medino je offline   Reply With Quote
Star 24.07.2008, 20:55   #19
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Vise ovoga je samo prazne price al da se ne mesam bolje. Za mene kao programera
i profesionalca u tome ima velika razlika izmedju TR i LE al za nekoga nema.
Nemojte da mesate licni ukus i neke fakte, nije u pitanju da le Studio il Extreme bolji
nego je u pitanju LE i TR koji nisu 2 identicna sinta, TR je izasao sa Razlogom, da nije
toga bilo ne bi Korg pravio to cudo. Ako nekoga interesuje za 30 secunda mogu
nabrojati 5 razlike izmedju ta 2 sinta izmedju koje:
Outputi su mu bolji, Filteri su mu bolji, Efekti su mu bolji, bolja konekcija za COMP,
bolji Media Storge Device...nemojte reci da nema nikakve razlike...jeste nema kad
skines set sa stranicu ovde, sve je isto svakome onda, i TR i EXTREME su isti, pa
onda ga spici na live opremu...al sedni u studio da napravis set sam pa ga stavi na
studiskih monitora od par hiljada dolara...onda da vidim dal nece imat razliku...
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 24.07.2008, 21:10   #20
x3meSRB
Odomaćeni član
 
x3meSRB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.10.2007
Mjesto: Balkan bre
Postovi: 529
Downloads: 445
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: PA1X 96mb + usb
x3meSRB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

cekaj Nedime covek ne radi u studiju verujem da mu treba za tezge i pitanje dal ce sam da petlja s njom znaci da njemu i nisu bitne te razlike koje si nabrojao, tako da sam s razlogom rekao da je to jedna ista klavijatura, vecina nas samo ubaci set i pichi na tezgama, e sad daleko od toga da je skroz identicna, ako pocnemo detaljno ima mnogo vishe razlika al nek ostane na ovome...pozZ.
__________________

Promijenjeno od x3meSRB (24.07.2008 u 21:12 sati)
x3meSRB je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
ili

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije