Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.02.2008, 00:29   #11
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dino ti za D-lite 15-3 nemaš snagatora...Evo zašto....Ja imam Peavey Impulze 1015 i imo sam Dynacord PM-1600...Apsolutno nisam mogo da sviram na toj kombinaciji jer se stalno palio protect zbog snage koji ti zvučnici vuču...Tako sam moro da kupim PM1000-2...E sad D-lite serija ima iste specifikacije kao moje Peavey s tim da su još bolje i jače...E sad imaš snagator mnooogo slabiji od Dynacorda PM-1600...Jarane ja sam ti reko ko kaže da su Behringer EUROLIVE B1520DSP slabe kutije---Pa daj nađi mi bogati proizvođača što nudi za te pare takav kvalitet...Pa halo---Dino ti mora da imaš budžet malo veći nego što si meni pričo...Kod nas jedna kutija D-lite 15-3 sa fatolom košta oko 1150eur kod generalnog uvoznika Dynacord Polanec...Ne znam šta se sad preomišljaš,Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2008, 00:37   #12
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

E moj Almire ...da bogdom radim i zivim negdje drugo a ne ovdje sigurno bih imao veci budjet. Ovako morat cu na varijantu Behringera komplet sa 4 kutije pa sta mi Bog da...
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2008, 00:44   #13
daisa
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 31.01.2007
Mjesto: Kozarska Dubica
Godina: 44
Postovi: 221
Downloads: 615
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA 800.Le,Z1
daisa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
daisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

MA radice to brate super nista se nesikiraj
daisa je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2008, 00:44   #14
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam ti cjelu večer piso i napiso razloge ašto je bolje imati malo slabije 4x15" nego dvije dobre 2x15"...Al mora da sam govorio uzalud...Jaro za te pare nećeš naći bolje ponude sigurno,a onaj ko ti je reko da ne valjaju---E pa poruči mu da pošalje par stotina eura i kupi ono što ti predlože...Svako zna pametovati a kad se spomene cjena---onda se umukne,ja mislim da ti znaš šta ti je raditi a i slušo sam kutije...Rade izvanredno ne znam što druge slušaš,isprobaj ih brate mili u kojoj trgovini i znaćeš šta sam ti pričo...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2008, 00:52   #15
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

U pravu si brate Almire, ama kojih stotinjak EUR...Hiljade EUR.. a moja mjesecna plata 250 EUR pa ti kontaj sta mogu i koliko mogu . Nista...idem na 4 x B1520 PRO pa neka imam na te 4 kutije stvarne snage 2 x 500 ja prezadovoljan a što se tiče miksera već sam ga probo na nekim kutijama ručne izrade i medeno zvuči za 250 EUR koliko sam ga platio.
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2008, 13:48   #16
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Šta bi sa tobom Dino...jesil šta nabavio...Evo ja ako Bog da ode u Ponedeljak da kupim Dynacord Corus sub 15" a kad sitgnu pare i D-lite...Nešto sam se napalio na Bass binove a i od gazde sam čuo da su D-lite opasna stvar...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2008, 16:53   #17
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Jesam brate i sinoc sam konacno imo svirku na svom razglasu. Uzeo sam Behringer sistem.. Pojačalo EP2500 (2x750W na 4 oma) + mikser Behringer XENYX 1832FX + 4 kutije Behringer 1520 PRO (400W RMS). Vjeruj mi Almire da sam sinoc sa uzivanjem odradio vece mada sam se plasio kako ce sve da radi jer mi je Korg "napumpan" do daske jer ga tako stimam kao sto sam stimao G-800. Malo je zvuk iz pocetka bio metalni i imao sam bas brujanje ali takav je objekat (mermer+staklo) ali ima fina opcija na mikseti -feedback detection i to mi je rjesilo mikrofoniju i brujanje. Malo sam skinuo srednjake na klavijaturama i to je to.U svakom slucaju ,za sada sam prezadovoljan sa ovim jer me sve ovo kostalo nekih 1600 EUR a kad pogledas brate moze odraditi posao bez problema . Da sam uzeo samo dvije kutije . ne bitno koje, zezno bi se totalno jer je objekat u kojem radim takav da nema sanse odraditi sa dvije kutije na 8 oma da su ne znam ti kakve. Hvala ti druze na prijateljskom savjetu i jos jednom kazem ....prezadovoljan sam! Veliki pozdrav
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2008, 13:19   #18
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo i ja sam se konačno odlučio da su D-Lite 15-3 najbolja opcija...Imo sam priliku kod generalnog uvoznika čuti i ZX5 i D-lite...Dakle Dynacord i EectoVoice su ISTA firma koja je razdjeljena na 2 kontinenta...Dynacord-Europa,ElectroVoice-USA...Inače D-Lite ne koristi EV-bassa i srednjih tonova kao prijašnji modeli već samo HI ima od EV...Inače novi Dynacordovi Neodymium-modeli su TOP na tržištu i nude izvanredan zvuk...No u svakom slučaju dobio sam predračun za PM1600-2 1800eur+2X Dlite (950eur po komadu)...Skupa investicija ali ipak za dobar zvuk,kvalitetnu opremu i laki transport isplati se dati...Ako zna ko da ima u Austriji,Hrvatskoj,Bosni,Italiji ili Njemačkoj jefitinija varianta ove kombinacije nek napiše,jel uzimam opremu tek idući tjedan...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2008, 14:06   #19
amko_NP
Drugar foruma
 
amko_NP's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2006
Mjesto: Novi Pazar
Godina: 36
Postovi: 67
Downloads: 822
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800, Triton Studio + MOSS
amko_NP befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
amko_NP pošalji poruku preko ICQ messengera amko_NP pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Almire, evo sad sam se cuo s kolegom, koji Ozvucije Zvezde itd. i on moze da ti nabavi D-Lite 15-3 preko Procenta za 826,- € po komadu u Nemackoj (Münchengladbach) a PM 1600 je isto negde oko 1800,- €. Samo neznam kako bi to onda uzeo, imas li koga ovamo ko bi ti to mogo dobacit, ili kako mislis da izvedes to....poz amel
__________________
Korg PA800, Korg TR
amko_NP je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2008, 16:47   #20
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Odam ti se javljam na PM...Pa moram onog La Alena da zagrabim i pravac šibam za Njemačku...Imam računa plaćati gorivo i put...Daj javi mi se na PM da se dogovorimo...Hvala druže...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
dynacord, kutije

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije