Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.03.2012, 02:37   #31
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Od polovnih aktivnih moja preporuka ti je RCF ART serija. Imam RCF ART300A jos od 2001ve godine i to je proslo do sad sito i reseto. Iskreno ne verujem da ima par istih koje su prosle ono sto su prosle ove moje. Cak su mi jednu gnjurci vadili is Ohridsko jezera. To jednostavno nece da umre.
Ako kazem da imaju u njih 10 000 radnih sati neces mi verovati ali imaju sigurno.
Nadji par u solidnom stanju i nemoj da brines.

To ti je moj savet iz licnog iskustva.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2012, 10:52   #32
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od DusanMilenkovic Pokaži Post
Da li je pametno razmisljati o polovnoj aktivnoj kutiji? Drugacija je to sprava od bilo koje druge, odakle znam koliko je prosli vlasnik to ganjao... Ili mozda sacekati i skupiti jos koju hiljadu? (ako postoji konkretan nov proizvod od 350e i sl)
Ne znam sta je pametno a sta nije.To ti moras sam da odlucis.

Budi malo konkretniji sa pitanjem pa da pokusamo da ti pomognemo.
Ovako ne znamo ni sta zelis a sta ne.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2012, 11:56   #33
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jos jedan glas za Wharfedale!
Imam Wharfedale EVP 12' a cuo sam i Titan seriju koja je slicna prica samo sto je kuciste plasticno... Dobro izbalansiran ton. Skuplja serija SHO su vec ozbiljnost.com 1000w po kutiji, vuferi otkidaju...pa sta kome treba.
Ove koje imam EVP mi sluze kao dodatne dve kutije uz 4 EV ZX4. Odlicno pariraju, malo dalje bacaju (posto imam seriju EVP NEO koje imaju ugao prostiranja 70x70) a ZX4 imaju malo vise basa posto su 15-ce... tako da se lepo dopunjuju.
Za te pare koliko kostaju mislim da smem da kazem da nema bolje (ili ja nisam cuo barem).
PoZz
Morison je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2012, 15:01   #34
DusanMilenkovic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.03.2012
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
DusanMilenkovic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
Ne znam sta je pametno a sta nije.To ti moras sam da odlucis.

Budi malo konkretniji sa pitanjem pa da pokusamo da ti pomognemo.
Ovako ne znamo ni sta zelis a sta ne.

Pitanjem 'da li je pametno' hocu da kazem da mi se cini da se odredjena oprema pri sviranju mnogo vise eksploatise od neke druge.
Primera radi, najcesce (naravno, ne uvek) je bezbednije kupiti digitalni reverb rack efekat jer mozes da pretpostavis da je stajao negde u rack-u bezbedan ili u nekom cosku u studiju pa pretpostavljas da nije udaran, da nije padao... Kutije su takve da se maksimalno koriste na svirkama, i ljudi cesto nisu toliko nezni sa njima ni u toku svirke niti pre ili posle svirke, teraju ih preko njihovih granica ili ih bacaju u gepek i slicno, dok su ti isti ljudi nezni sa pomenutim digitalijama. Naravno da ovo nije pravilo, ali je najcesce (prema mom iskustvu) tako. Ima jos primera za to - pre bih kupio polovnu delay pedalu nego polovan wah iz 70ih koji moze biti rasklacen, moze da krcka, susti itd... i tu opet ima izuzetaka.

Sve sto me interesuje od karakteristika vec sam pomenuo u glavnom pitanju:
Citat:
Originalno postovano od DusanMilenkovic
Treba mi prvenstveno za koriscenje klavijatura u bendu, sa zivim bubnjem, radi se o nekoj jazz/funk svirci, tako da bi kutija trebalo da dobro reprodukuje zvuke klavira, hammond-a, rhodes-a, clavi-a.
Zelim da mi kutija dobro dodje za probe, mada mi je ipak bitno da bude dovoljno snazna, a i zelim da je kasnije koristim za klasicno ozvucenje, dakle i za mikrofone i sl, kada skupim dovoljno para za dobru miksetu i za jos jednu kutiju.
Vidim da se dosta pominju RCF, ali su one skuplje. Najbolje bi bilo da je zvucnik 12'', a i zeleo bih da izbegnem Behringer varijante, jer i nisam bas imao dobrih iskustava sa tom firmom.
Inace, hvala jos jednom svima, vec sam dosta predloga dobio u vezi sa ovim pitanjem
DusanMilenkovic je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2012, 15:16   #35
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Oprosti kolega ,tek sam sad video da si ti postavio pitanje u vezi kutija a ja sam se sve vreme trudio da pomognem postavljacu teme@nikolic025.
e sad da pokusam i tebi da pomognem. ZA manje od 300 eura jedino imas AUDIO LAB aktivnu kutiju da kupis.

ne znam njene karakteristike pa bi morao sam da je cujes i probas kako radi.Iz razgovora sa vlasnikom radnje koji ih je prodavao i trenutno ih nema na lageru stekao sam utisak da ta kutija sasvim solidno radi.
E sad imaju model samo sa 15" zvucnikom a ne postoji sa 12" zvucnikom.Kada bi imao malo vise para preporucio bih ti wherfadale titan 12A koja kosta oko 420 eura.Sve ostalo je preskupo za tvoj budzet.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije