Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 19.04.2017, 08:28   #21
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@ffb e pa lepo,neka nismo najstariji!!!!
@Casper....stvarno mi ističe tehnički za 20tak dana,da ti nisi i pomalo vidovit!!! ?
Znam ja i jasno mi je da će daleko kvalitetnije sve zvučati sa bb zato i imam nameru da kupim jedan,to mi je Casper predloživo pre par godina,ali evo,nekad registracija,nekad ovo...itd.
Uz bilo koje moje kutije "gore"petnaestice,kako bi jedna bas bin 12" zvučala na podu,da li aktivna ili da je "guram" sa PM,i da li bi do 300w bilo dovoljno snage da postigne zadovoljavajući rezultat,koju predlažete,naravno da nije teško i veliko?

Promijenjeno od VUNIMRAV (19.04.2017 u 08:32 sati)
VUNIMRAV je offline  
Star 19.04.2017, 09:29   #22
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jako opsirna tema za napisati par rijeci. Kada( ako) dodje vrijeme za promjene onda cemo diskutirati. Sa 15- ticama satelitima sub 12- tica teska inprovizacija. Ili mjenjaj sve kako treba ili tamburaj kao i do sada- jos 20-30 godina😂
ffb je offline  
Star 19.04.2017, 09:45   #23
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da,tako sam i mislio,znači 15" ili najbolje 18", i to pretpostavljam aktivni,pogotovo ako ću jedan?
Nije mi jasno ni ako bih kupio jedan pasivni kako bih ga kopčao?
VUNIMRAV je offline  
Star 19.04.2017, 10:26   #24
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kada već pitaš, bas možeš je spojiti na više načina. To opet ovisi i tome koje su ostale komponente. Nije dovoljno samo staviti bas bin na pod i misliti da je problem dubokih rješen. Treba pravilno "odrezati" gornju kutiju i to je samo jedan od uvjeta da ova đula na podu proradi dobro. Jer, za dobru bas definiciju je odgovorna upravo ta gornja kutija.
Ali kad dođe vrijeme "promjena", onda treba pričati kakav bas dodati i kako ga spojiti. Ovako nikakve vajde od toga.

Zvučnički sustav treba biti pravilno proračunat i odnosi među kutijama moraju biti optimalizirani kako bi sound bio što linearniji. Zato su originalne aktivne kutije poput maui koji sam spomenuo u postu prije, odlično rješenje. Proizvođač je u startu ukalkulirao sve parametre, ugradio potrebnu zaštitu i na nama je samo da s dva kabla upogonimo sistem. Isti je slučaj i s ostalim tkz. portable sistemima poput IP2000 od Turbosounda, FBT-ijevog Vertusa, HK audio elements ...

I opet ću se osvrnuti na cijenu kao glavni motiv zašto uopće piskaram na temi. Jedna pasivna kutija ZX5 košta preko 800 eura, pasivni d-lite 15/3 preko 900 eura dok jedan aktivni stup (4way) MAUI 11 G2 košta točno 700 eura. Pametnom čovjeku samo još nedostaje napraviti zvučnu prezentaciju navedenih kutija i ako ima iole zdravo uho, dileme ne bi trebalo biti.
casper je offline  
Star 19.04.2017, 11:51   #25
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne poričem sve to,i ne sumnjam,ali bi mi bio veliki posao sad sve rasprodavati i sa tim se bakljati.Nameravam ostaviti i zx i rcf petnaestice sa PM1000-2 do daljnjeg i u tu kombinaciju uklopati bar jedan bas bin.

Promijenjeno od VUNIMRAV (19.04.2017 u 11:55 sati)
VUNIMRAV je offline  
Star 19.04.2017, 13:44   #26
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma nema problema. Već prije smo pisali o tvojoj kombinaciji i znam razloge zašto ne želiš mijenjati postojeći setup.
Ovo što sam napisao se odnosi za one koji se interesiraju ili planiraju neku kupovinu. Pa čisto da se i ova opcija stavi u razmatranje.
casper je offline  
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (19.04.2017)
Star 20.04.2017, 12:44   #27
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Maui 11 G2 - max spl 124db
EV ZX5 - max spl 132Db

Ova je razlika nebo i zemlja. Taj Maui se pored ZX5 nece ni cuti da uopste radi.
Ja stvarno ne razumem vas koji forsirate ove sisteme koji realno nisu nista vise nego malo jaci kucni bioskop.
Ili su vama standardi totalno niski, ili svurate perd publikom koja sve vreme cuti.
Ako svirate uvek restorane gde je muzika cisto ambijentalna i ljudi jedu i uzivaju u hrani, a ne muzici, onda je to sasvim ok. Ali za bilo koje ozbiljnije veselje pojaviti se sa takvim sistemom je totalno neozbiljno.

Sto se tice komentara predhodnog o komparaciji udarne povrsine jedne 15tice naspram dve 8mice, to je gore dole tu negde. Jedna 15tica je prosecno oko 530cm2, jedna 8mica je oko 230 cm2. Dakle 530 naspram 460. Dve desetke (prosek 360cm2) imaju vecu udarnu povrsinu od jedne 15tice.
E sad tu veliku ulogu igra i hod membrane. 15tica sa 4mm hoda ce imati manji potisak nego dve 8mice sa 8mm hoda. Ali ce to biti zvucno poprilicno razlicito jer sto je veci hod, to je zvucnik manje osetljiv u visljim tonovima, ali ima bolji bas.

Tema je presiroka, ali eto malo kratko poredjenje.
MarjanMilosevic je offline  
Star 20.04.2017, 14:37   #28
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Marjane, jesi li imao priliku napraviti usporedni test ove dvije kombinacije kojima si postavio tvorničku specifikaciju u db?
casper je offline  
Star 20.04.2017, 14:50   #29
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koju buku pravi avion kada uzlijece?Koliko je to db?Tu temu o kucnom kinu smo vec imali vise puta.Pricati o necemu bez da se culo ili probalo nema svrhe ni potrebe.
Dodato:
Objekti koji rade noću, u kojima se obavlja ugostiteljska djelatnost ili pružaju ugostiteljske usluge a u kojima je propisom kojim se uređuju minimalni uvjeti predviđena glazba, dopušteno je izvoditi glazbu najviše razine LA,eq=90 dB(A), srednje vršne razine LA,01=100 dB(A).
Glazba, žamor gostiju.Pojedinim je to glasna glazba, buka, velika buka zbog koje stavljaju čepiće u uši kako bi „preživjeli“. Slijede prijave nadležnoj inspekcijskoj službi, dolazak inspekcija sa nalogom za kažnjavanje i policijskom patrolom koja nekada bez upozorenja gasi glazbu i pretvara ugodni razgovor u tišinu koja smeta.

Ovo su svakodnevnice u ugostiteljskom poslovanju. Zaista, nekada su ugostitelji glasni, preglasni, ali u više slučajeva je ljudski faktor poput ljubomore, ne razumijevanja presudan za „smetanje“. Da bi znali što smijete a što ne, u kojoj mjeri je buka po zakonu dozvoljena kao i koje su posljedice za ne pridržavanje zakona donosimo vam danas i ovaj blog post.

Za osobe normalnog sluha zbog lakše orijentacije koliko je to u decibelima uzet ćemo par primjera kako biste mogli znati o kojoj razini buke je riječ : (u decibelima sve)

0 – prag
10 – disanje
20 – šum lišća na povjetarcu
30 – prazna kino dvorana
40 – susjedstvo noću
50 – tihi restoran
60 – konverzacija dvije osobe
70 – jak promet (početak opasne zone)
80 – jak usisivač (neugoda)
90-110 – rock koncert (dugotrajna izloženost ošteti sluh)
120 – polijetanje elisnog aviona
130 – teški mitraljez iz blizine
140 – polijetanje mlažnjaka (prag boli)
150 i više – aerotunel ili lansirna rampa za rakete (gubitak sluha)
Instrument za mjerenje buke (zvuka) je zvukomjer. Konstruiran je tako da prima zvuk približno na isti način kao ljudsko uho i da daje objektivna mjerenja razine zvučnog tlaka.

Promijenjeno od ffb (20.04.2017 u 15:35 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ffb je offline  
Star 20.04.2017, 17:03   #30
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam nedavno u jednoj radnji u EU probavao mixere i razne sisteme.
Od nekih db tehnology HK i rcf art serija do rcf nx24 ili 44 uz basove 8004.

A tamo u cosku je bio postavljen i maui cini mi se dvije vrste i jos nesto slicno tome........ugavnom nekoliko tih light varijanti.
Onda su oni poceli to da hvale jako,to radi super,kad sam posao da uporedim sa ovim razglasima koje sam vec probao............kaze lik neeeeeee nije to za to..........to je ono filo laganini gitara fina muzika večerica ovo ono
ella 85 je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije