Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.05.2008, 13:30   #1
Ahmoxl
Drugar foruma
 
Ahmoxl's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2007
Mjesto: austrija
Postovi: 81
Downloads: 524
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: muzika samo muzika
Ahmoxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ahmoxl pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Pitanje za ozvucenje i Kutija

Dali se moze sa 4 Kutije (15 bas, i 2 visoki) i sa Powermate 600 odraditi svirka za oko 400 Ljudi??? Kutije su JBL!!! Interesuje me najvise dali ce biti problema pogoniti 4 Kutije sa PM600???? Inace do 200 Ljudi sa 2 Kutije radi kad avijon!! Molim vasa Misljena??? POZZZ svima
Ahmoxl je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2008, 14:07   #2
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dakle 2 basa i dva visoka na 600...normalno trebalo bi radi super i ako ti je mikser aktivan i zvucnici pasivni onda sto gledaj da su zvucnici jaci od miksete sto znaci da moraju vise podnijet ako me razumijes dakle u tom sistemu sto zvucnici imaju vece max opterecenje to bolje akome kontas....ja mislim da bi se to moglo odradit kako treba...
Pozdrav...Alen!
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2008, 14:27   #3
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ovako je...Obično je većina 15" kutija snage 400W RMS-a...Pošto si spomenuo 2-sistemske JBL-e,onda su vjerovatno 400W snage...PM600 nije važno koja serija-1 ili 2,rade stabilno na 4 ohm-a to znači 4 kutije mogu komotno da goni...E sad 400ljudi...Mislim da prema mojim iskustvima PM1000 može da to zadovolji a PM600,vala ne znam...Dakle ona ih može goniti fok master slider staviš na nulu a kanale ne goniš pretjerano...Dakle budeš li previše forsiro mikser ugasiće se i upaliti protect,i trebaćeš čekati da se mikseta ohladi...Inače sve je zavisno od prostora a ne od naroda...U svakom primjeru kod tako nejačke miksete moraš kutije odaljiti maksimalno jednu od druge jel jedino tako ćeš postići željenu akustiku i postignuti onaj "maksimum" što se tiče dinamike...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2008, 14:40   #4
Ahmoxl
Drugar foruma
 
Ahmoxl's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2007
Mjesto: austrija
Postovi: 81
Downloads: 524
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: muzika samo muzika
Ahmoxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ahmoxl pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Znaci PM600 moze pogoniti ta 4 Satelita sa 15 basovima!! Dobar raspored kutija i nepreoptretiti mixer i treba da radi ko sat??? Jel tako kolege??? Pozz svima
Ahmoxl je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2008, 14:50   #5
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

SLOBODNO!
Garant ima da radi kako treba...Dakle PM600 (nije važno koji model),mogu da gone MAX.4 kutije snage 400W RMS-a,nije važno jel dvo sistemac ili tro sistemac...Tad je Impedancija 4 ohm-a i stabilno radi...Kad bi pokušo da priklopiš kutija,tad je impedancija 2,66ohm-a i nije stabilan rad,dok je na PM1000 radi stabilno i na 6 kutija...Samo pazi da je forsiraš jel na 4 ohm-a znači veće opterećenje i pregrijavanje...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2008, 16:45   #6
medino
Ovaj baš voli da kuca
 
medino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 42
Postovi: 447
Downloads: 495
Uploads: 25
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: roland g 70 i triton le
medino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
medino pošalji poruku preko MSN messengera medino pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

smanji malo na basu i pici...mada mislim da ce ti upaliti protect ko sto neko rece...
medino je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2008, 18:55   #7
amavrenski
Vredan član društva
 
amavrenski's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.05.2005
Mjesto: Srbija, Zrenjanin
Godina: 38
Postovi: 134
Downloads: 364
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: korg tr, korg pa2xpro
Interesi: muzika
amavrenski befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
amavrenski pošalji poruku preko Yahoo! messengera amavrenski pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ja mislim da ce ti se paliti "protcect". ja sam radio na 4 kutije FBT max4 i PM600 I s` vremena na vreme mi se palila lampica. bilo je oko 300 gostiju, ali sala je bila velika i ne bas akusticna, mnogo betona, i stakla. sad ne znam, mozda se tebi nece to desiti. najbolje bi bilo ako mozes negde da uzmes pm1000 i onda bi bio mnogo sigurniji. moje misljenje. pozz
amavrenski je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2008, 05:24   #8
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

PM 600 slobodno sa 4 kutije,nista mu ne moze biti...Ganjaj kolko oces...

Za 400 gostiju je slab,nemoj...Za neku laganicu moze proci ali za veselje,jok...

I jos nesto...Imaces mnogo bolji zvuk ako nakacis kutije iste snage pa cak i manje od toga sto ti daje pojacalo.Dozvoljeno je da pojacalo bude do 4 puta jace od kutija,zamisli...Jedino sto se moras pridrzavati nekih stvari-da nemas mikrofoniju,clip,da ti ne padne mic...

Za PM 600 bi ti ja preporucio kutije 150-200w maximum...

Zbog toga ja nisam hteo da uzmem SX 300 jer cu ih sa PM 600 "ganjati" samo pola,a na pola ne rade kao kad im das 300-500w snage...Sx 100+ je 200w i to je super kombinacija...Pa i one su jake za njega...

Evo jednog primera:

EV uz kutije Zx 1 (200w) preporucuje snagas 2x800w.Ja posedujem,probao,radi ko sat...

Snaga ti zavisi od pojacala,mozes ti da stavis i kutije od 2000w,sa PM 600 ces imati 2x270w i to je kraj...A zvuk ce bidi sraje jer kutija takoreci nece ni raditi...Zbog toga Zx 5 bije los glas,proba se sa malim snagasima,dajte mu 600-1000w snage u vecem prostoru,radice opasno...

Preporuka:Jedan snagas pa kad su male svirke PM 600 a kad su 400 gosta dodas snagas a PM koristis za monitore ili dodatne kutije na stranama,ja tako radim i super je...

Pozdrav.

P.S.Cuo sam da su neki vezivali i 6 kutija na PM 600 i kazu da radi bez problema...Tesko...PM 600 i 600/2 ima pojacalo AB klase koje se mnogo vise greje od pojacala H klase (novi PM-ovi i snagasi iz EV i Dynacorda).Zbog toga cesto i pali "PROTECT"...

Postujmo PM 600 i radimo sa 4 kutije...

Pozdrav.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
kutija, ozvucenje, pitanje

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije