Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Bubnjevi

Bubnjevi Bubnjari, oglasite se... ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.12.2011, 01:16   #11
gajagus
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.11.2011
Postovi: 18
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
gajagus befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

supported audio format : 24-bit stereo
speakers : built-in stereo speaker
manufacturer : Toshiba Bass Enhanced Sound System


imate gore link koji sam postavio o podacima mog laptopa
gajagus je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2011, 01:27   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zaboravi to Gajo a pogotovo ste radis sa perkusivnim soundima, tu je latenca za tebe pogubna. Moras da se stisnes malo i da kupis malo ozbiljniju kartu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2011, 01:46   #13
gajagus
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.11.2011
Postovi: 18
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
gajagus befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

neka najjeftinija solucija kartice a da je funkcionalna kosta koliko ?. ne nemoj mi reci :I
gajagus je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2011, 02:04   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

150 eura
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2011, 02:05   #15
gajagus
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.11.2011
Postovi: 18
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
gajagus befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

idem iz pocetka .......

komunikacija roland td 10 modul ...izlaz midi in i midi out se kaci na laptop...

kabel mozete videti s ovog sajta ..
*********************



kabel koji sluzi i koji koristim za svrhu pocetnicku jeste kabel midi to usb .....

taj isti se kaci na usb ne trabaju vam drajveri ......

midi in i midi out ulaz se kaci pravilno in na in i out na out ako je stariji operativni sistem ..ako je windows 7 onda ide obrnuto in na out a out na in i proradice....

program koji se koristi a koji je ali bas stvarno jednostavan jeste savi host

koji mozete skinuti s ovog sajta ima 64 bitni i 86 bitni sistem zavisno koji os koristite ...

*************************

prikopcate kabel modul ce realizovati konekciju pritisnite accept ...

otvorite SAVIHOST ....automatski ce vam traziti dll. pokretacki fajl od nekog softvera kao sto su EZ DRUMER SUPERRIOR DRUMER ili slicno po pokretanju otvara se graficki interfejs samog softvera ..sve sto treba da uradite jeste da podesite parametre samog ulaza i samog izlaza ..idete na sledece

DEVICES /MIDI .
pronadjite na kojem portu vam se nalazi udzekovan kabel eksterna kartica ili slicno u ovom slucaju postavite na usb midi i konekcija je uspostavljena ..
izlaz ostavite na izlaz od zvucne kartice samog kompjutera ili na eksternu karticu ....preostaje vam samo da podesite ako se boje tonova ne poklapaju recimo dobos na tom 1 ili obrnuto i mozete poceti da vozite vas cenjen upgrade bubanj ...nadam se da ce ovaj tutorijal nekome pomoci ko sto je i meni pomogao od cenjenih kolega s ovog sajta uzdravlje






kabel koji sluzi i koji koristim za svrhu pocetnicku jeste kabel midi to usb .....

Promijenjeno od neconix (09.12.2011 u 18:33 sati)
gajagus je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2011, 02:31   #16
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je gajo, treba pomoci kolegama. Vazno je da je to proradilo ali misli na onu eksternu audio kartu jer sve ce biti mnogo bolje i brze nego sa tom integrisanom i nece dolaziti do onih rafala dobosa o kojima si pisao na Chatu, mada za njih moze biti krivac ili sukrivac i taj tvoj USB to Midi jer nije dovoljno brz i selektivan pa mu se desavaju zastoji koje kasnije sruci sve odjednom. I taj Savihost cemo zamijeniti nekim boljim i stabilnijim hostom jer to ti je bio prijedlog samo za pocetak.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2011, 12:03   #17
gajagus
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.11.2011
Postovi: 18
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
gajagus befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da dobro sto se tice eksterne zvucne kartice ...vrlo bitno pitanje i odgovor koji smatram da mnoge novajlije ne znaju .....

kad se nakaci eksterna zvucna na usb ili kako vec ide .....
da li se midi kabel iz modula u ovom slucaju roland td 10 bode u zvucnu kroz koju se obradjuje piezo vibracija do ez drumera ako ima podrsku za (usb ili midi /midi) kabel eksternu zvucnu a po obradi se ponovo vraca u zvucnu na izlaz i iz nje se pusta na ozvucenje ili se bode u laptop na usb a eksterna zvucna samo izlaz obradjuje ......zipovao sam vijuge razvukao sistem u mali problem nadam se da me razumete .
gajagus je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2011, 13:51   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Midi i audio tokovi su potpuno nezavisni jedni od drugih. Mozes da upotrijebis bilo koji midi interface, bilo sa te externe audio karte, bilo taj koji vec imas. Znaci, tu se nista ne mijenja i nikakvo dodatno spajanje ti ne treba. Midi podaci su jedno a audio je sasvim drugo. Vecina audio karti koje se mogu nabaviti imaju i midi interface tako da ako nabavis neku pristojnu kartu savjetovao bih ti da koristis njen midi jer taj sto imas i nije bas najbolji a od njega uveliko zavisi kako brzo i kako cisto i bez smetnji ce se prenositi naredbe do kompjutera. Pogotovo u tvom slucaju gdje se radi o masi midi podataka koji moraju biti u pravom timingu i bez nagomilavanja jer recimo samo jedan virbl na dobosu ce poslati bar par stotina naredbi u roku od jedne jedine sekunde. Kad budes smogao snage za tu audio kartu, pitaj pa cemo naci nesto za tebe.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2011, 15:35   #19
gajagus
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.11.2011
Postovi: 18
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
gajagus befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da ovako sto se tice tog problema transfera 1000 midi podataka u sekundi ...

desava se upravo zato sto sam greskom odradio da se prima i salje preko usb kabela ....cim sam prebacio da mi ide na microsoft GS vegetable sync tojest na zvucnu karticu od samog laptopa ..milioni zvukova su nestali i stabilizovao se jedan ...podesio sam sve kompletan set ....sve fercera besprekorno na modulu sam iskljucio da se ne cuju padovi (zvuci setova iz modula) jedino nisam uspeo resiti kako iskljuciti klavijaturu kako udarim o pad dobijem zvuk klavira i samog bubnja to nisam jos resio ..........znaci da je kabel dobar za te stvari jedina mana mu je sto mu je spor interfejs zatvaranja kola .....od udarca pa do slusalica izlaza .......kao sto si nagovestio ....kabel ima svoje kasnjenje ..kao sto si naglasio u proslim postovima tako da ipak preostaje da se skrpim za eksternu karticu e sad pitanje da li postoji neki sotver koji bi mozda mogao da ubrza to kolo tojest da ubrza zatvaranje kruga signala jer kako sam cuo nijedna kartica nije savrsena tojest da svaka ima neko kasnjenje ...cak i ona od par stotina eura ....
gajagus je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2011, 18:28   #20
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To sto si cuo ne odnosi se na tvoj problem. Ljudi svasta nesta pisu a kako znamo, papir trpi sve. Kod tebe je problem iskljucivo midi interface koji nije bas najbolji a sumnjam i na taj kompletan sistem kako je konfiguriran. Audio karte od tih nekoliko stotina eura imaju kasnjenje tzv. latencu ali se ona ne odnosi na midi nego na audio signal. To kasnjenje je kod tih audio karti toliko malo da ti sigurno neces da ga cujes. Kod dobrih audio karti i dobro konfiguriranog audio kompjutera ta latenca se krece u rangu jedne do tri milisekunde, zavisno od konfiguracije sistema. Vjeruj mi da bar dva puta vece kasnjenje imaju hardver instrumenti (aranzeri, workstationi) ili digitalni mikseri (cak i do 7 ms) pa ga niko ne cuje. Jedan savjet, instaliraj Win 7 (po mogucstvu 64Bit ako tvoj CPU podrzava tih 64Bit), uzmi jednu pristojnu audio kartu (kod tebe to mora biti USB radi Laptopa, sem ako nema Firewire interface) a to bi mogla biti recimo Presonus AudioBox 22VSL i... rijesio si sve probleme. Nisam vidio da li si napisao o kojem se Laptopu radi, sto je veoma vazno jer ako to nije u redu onda dzaba bacas pare za sve ostalo.

Promijenjeno od tranzit (09.12.2011 u 18:29 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije