Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.10.2015, 11:37   #11
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam generalno nezadovoljan kako rade expresion pedale na korg aranzerima.

Inace sam godinama svirao na triton serijama gdje je sve funkcionisalo besprijekorno i glatko......koristio sam beringer pedalu koja je jeftina i radilo bez problema.

Kad sam (nuzdom) presao na aranzer ....odmah u startu su bili problemi.....istu beringerovu pedalu ubodem.....ali ona ne radi dobro.......grubo naglo pojacava ....nije onako fino kao na tritonu.......promijenim pedalu isto.......odem u trgovinu ponesem aranzer isprobam boss ne valja......isprobam razne pedale opet ne valja....isprobam korgovu onu najjacu veliku sive boje od 150€ opet ne valja.......ispostavi se da nije do pedala nego je do korg aranzera........kalibrirao sam milijardu puta na razne nacine......ali nije to to.

I tako sam se mucio.......i slucajno naletim na yamahu ona sto stereo kabal visi iz nje......ne vadi se kabal.......ona mi nekako dodje najbolja........ne radi ni ona savrseno kao sto sam navikao na tritonima......nego s njom sam se uspio nekako ustelit kolko-tolko.

Neko ko je svirao samo na korg aranzere ce vjerovatno reci da njemu radi besprijekorno......mozda nije probao drugo.......ja koji sam godinama radio na razne tritone nikad se nisam u potpunosti navikao na pedalu u korg aranzeru.
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2016, 23:51   #12
MIŠ
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.10.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 29
Downloads: 599
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA2xpro
MIŠ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozz svima.

Imam Korga PA2x i volume pedalu PROEL.

Left+Right stereo ubodem u pedalu, iz pedale stereo u razglas.
Out1+2 direktno u razglas.

Kad u GLOBALU (AUDIO SETUP-STYLE KBD) podesim za mi DRUM, PERC, BASS, ACC1 do 5 i LOWER izlaze na OUT1+2, kako bi mogao volumen pedalom podešavati glasnoću samo UPPER-a, više mi ne reagira MASTER VOLUME slider.

Želim volumen pedalom reguliirati glasnoću desne strane (UPPERE), ali i da mogu MASTER VOLUME-nom regulirati sve zajedno.

Kada isključim SPLIT mod, onda MASTER VOLUME RADI, kada ponovo uključim SPLIT, MASTER VOLUME ne radi.

Da li je to nemoguča misija ili negdije griješim. Molim pomoć.

Promijenjeno od MIŠ (31.01.2016 u 23:58 sati)
MIŠ je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2016, 13:41   #13
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako zelis samo desnu ruku pojacavati.......treba ti expresion pedala sa stereo kablom.......koja se samo spoji u pedal ulaz u araneru.......sve moze bit spojeno normalno iz L/R u razglas.

Ako koristis volume pedalu kao prolaz za zvuk......iz izlaza izvezes zvuk......prodjes kroz pedalu.....iz pedale u razglas......kao sto ti radis.......onda naravno pedala smanjuje samo taj zvuk koji prolazi kroz nju.
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2016, 14:11   #14
MIŠ
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.10.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 29
Downloads: 599
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA2xpro
MIŠ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To i želim. Desnu ruku tj. glasnoću regulirati volumen pedalom.
Međutim, kad tako postavm, isključi se MASTER VOLUME potenciometar i više ne mogu stišati lijevu strani, ni LOWER ni RITMOVE.

Spajao sam i FCV100 kao expresion ( stereo kabelom), pa mi se opet MASTER VOLUME funkcija isključi. Sve izlazi na najglasnije. Pedalom mogu stišati i pojačati desnu strane, što mi je i cilj, ali s MASTER VOLUME-nom više ne mogu upravljati.

Zašto se MASTER VOLUME isključi.
MIŠ je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2016, 14:43   #15
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

samo dodijelis pedali funkciju keyboard expression........pojacavace samo desnu ruku.......u menu performance moras oznacit koji upper sve da hvata......ja iskljucim lower nevolim kad mi pedala smanjuje strings lijeve ruke.

Klavijatura se spajanajnormalnije l/r u razglas i nista vise........kad spajas iz izlaza 1 ...2 onda se komplikuje
ella 85 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ella 85 za ovaj koristan post:
MIŠ (02.02.2016)
Star 02.02.2016, 15:53   #16
MIŠ
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.10.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 29
Downloads: 599
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA2xpro
MIŠ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Budem probao ponovo s expression varijantom.
Tolike sam kombinacije probao, pa više ni ne znam gdje sam šta promijenio, a nikako da dobim zadovoljavajući rezultat.

Hvala svakako.
Dodato:
To je to.
Uključio sam essamble pedalu stereo kabelom i u perfomansu odkvačio kvaćicu za LOWER i radi savršeno.

Smotali su me postovi i teme gdje se objašnjava da UPPER-e ostavim na L i R izlazima a sve ostalo šalje na OUT 1 i 2 i nikako da složim a da MASTER VOLUME radi.

Ovo je tako jednostavno, a mučio sam se tolike godine s preglasnim UPPERIMA dok sviram melodiju kao podlogu pjevaču.

Uglavnom, hvala, hvala, hvala.

Promijenjeno od MIŠ (02.02.2016 u 18:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
MIŠ je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2018, 13:05   #17
Cegor5
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 15.12.2017
Postovi: 276
Downloads: 133
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x 76, Korg Triton Extreme
Cegor5 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozz,koja je pedala dobra da radi dobro na pa3x?
Cegor5 je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2018, 14:47   #18
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Meni ni jedna ne radi dobro ni na pa3x ni na ostalim korg aranzerima.

Ja sam navikao da mi na solo klavijaturama pedale rade savrseno,kad sam presao na korg aranzere ni jedna pedala nije radila vise kao prije.Ni one najskuplje korg boss itd.


Ali yamaha fc7 od svih meni pravi najmanje problema.
Tako da sam na njoj vec nekoliko godina.
Nije savrseno ali meni moze proci.
Osim sto najmanje trza u radu,ova pedala dugo i traje.



ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2018, 13:02   #19
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam kupio skoro novu behringer neku pedalu reko aj da malo odmenim ovu staru.... međutim na pa3 ništa živo pomoglo nije.... em što ima prevelik "hod" em što ne zalabi do kraja, nit kalibracija pomaže nit potenciometar..... kao expresion radi katastrofa, kasni dok zalabim boju..... i lepo ja vratim staru volume Bespeco pedalu iz 2000. godine koja je tad plaćena 70 nemačkih maraka
...

Na njoj se menja volume potenciometar, dok kod ovih novih su zaliveni i nema šanse da se popravljaju..... drugo ove nove imaju prevelih hod za volume..... trebao bi biti kraći a ne da dajem gas ko na autobusu.....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 15.09.2018, 09:33   #20
Cegor5
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 15.12.2017
Postovi: 276
Downloads: 133
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x 76, Korg Triton Extreme
Cegor5 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ella pročitao sam dosta postova, i dosta puta si pisao kako na Korg aranžerima pedala ne radi dobro. Ja nikad nisam ni svirao s pedalom ni na jednoj klavijaturi, pa će mi možda biti dobro..
Cegor5 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije