Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.01.2019, 20:49   #11
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

evo malo svjezih informacija

https://www.youtube.com/watch?v=pQqqlopGyV4
korg18 je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2019, 04:41   #12
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Novi os je ustvari stara priča jer korg svaki pita oko 6 mjeseci prije izlaska novoga modela pripremi postojeci model kompatibilnim za prijenos informacija na novu klavijaturu. To su i do sada radili ali eto sada su malo vise toga dodali kao marketinski trik da zagriju kupce za novi model jer je Genos poprilicno zatresao market. Dali bilo 800 mb ili 3 gig skoro mi je svejedno jer mi toliko netreba ali korg mora uraditi nesto na kvaliteti zvuka tih semplova koji zvuce dobro ali losije nego na Kronosu pa cak po mom ukusu nego i na Genosu. Nisu dovoljno otvoreni, nego su naprotiv mutni u pcg modu u odnosu na izvorni zvuk u sempl modu. Cestitke korgu na novom os koji je dobro dosao ali istovremeno trebaju dobar pomak napraviti u smislu zvuka i kvaliteta izlaza jer Genos ih je ugrozio u tome.
keyboards je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio keyboards za ovaj koristan post:
g.cengic (09.08.2021)
Star 31.01.2019, 10:32   #13
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slažem se s tobom po pitanju cjelokupnog zvuka, Korg će u novom modelu morati ponuditi višu klasu svog sounda. Da li su u pitanju samo konverteri ili postoje ograničenja u još nekom segmentu, to će najbolje znati stručnjaci u Korgu. Kako god, svi bi mi voljeli čuti i vidjeti nasljedinka u pravom svijetlu, i čuti u punom zvuku. Zdrava konkurencija najviše koristi nama krajnjim korisnicima. Promjene koje će se dogoditi na prikazu ekrana su samo kozmetičke prirode i na žalost, neće popraviti lošu vidljivost na koju se žale mnogi korisnici.

Promijenjeno od casper (31.01.2019 u 22:30 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2019, 16:56   #14
Negoslav
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 28.07.2015
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 103
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Harmonika
Negoslav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da ubace i 5 giga i novi saund bolji od genosa i bolji ekran i dalje ce se vrteti setovi koji se i sada koriste gde se nece iskoristiti fabrika. I sta? Oni to rade za svetsko triziste, sigurno ne za nas Balkance.
Negoslav je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2019, 17:01   #15
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nemoj tako, postoje ljudi i kod nas koji znaju i mogu razaznati što je šrot, a što kvaliteta. Neka Korg samo ponudi još više, a onaj tko želi materijal o kojem ti pišeš, nek ubacuje što ga volja.
casper je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2019, 17:36   #16
Negoslav
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 28.07.2015
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 103
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Harmonika
Negoslav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Nemoj tako, postoje ljudi i kod nas koji znaju i mogu razaznati što je šrot, a što kvaliteta. Neka Korg samo ponudi još više, a onaj tko želi materijal o kojem ti pišeš, nek ubacuje što ga volja.
Slazem se, ali to je minimalo ljudi koji ce sesti i preslusati sta koji instrument daje. Sesces ti, i jos par njih koji ce to odraditi od pocetka do kraja. A ostali, pa i ja, zato sto mi posao i sve sto sviram tako nalaze prebaciti staro, iskoristiti minimalno fabriku i idemo dalje. Sviram Pa4x izadje Pa5x ili kako ce se zvati, kupicu ga i opet isti set, malo promena i opet isto. A zasto, pa bolji si jer sviras noviji instrumet, a ne zato sto dobro sviras, zalosno ali istinito. Onaj ko zna da svira odsvirace i na pa1x, ali ljudi gledaju sta pise pozadi. Onaj sa pa4x ce biti bolji iaoko nema pojma da svira od ovog prethodnoh, jer on svira pa 4x. Tako da kod nas sto je novije i poslednje, to si bolji muzicar.
Negoslav je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2019, 00:43   #17
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Negoslav Pokaži Post
Da ubace i 5 giga i novi saund bolji od genosa i bolji ekran i dalje ce se vrteti setovi koji se i sada koriste gde se nece iskoristiti fabrika. I sta? Oni to rade za svetsko triziste, sigurno ne za nas Balkance.
Dobro ti rece Casper. Ima ljudi koji ne ubacuju setove necije. Nikada nisam koristio nicije drum semplove osim svoje. Ama niti jedan kit osi Instambul percussions. Nikada nisam ubacio niti koristim niti jedan multisample. Sve sam kreirao sam i Harmonike, buzuki i sve osim samo jednih tamburica koje sam dobio od Miroslav Škore klavijaturiste. Sve sam semplirao u 24 bit 48000 khz zbog prostornosti zvuka i svakako da mi treba menorije da bi to radilo jet za svaki registar harmonke sam semplirao 37 tipki. Pored memorije treba mi kvaliteta zvuka koju sada PA4 pcg zaprlja u odnosu na zvuk u samom sempl modu. Korg sa zvukom vec 10 gidina manje vise tapka u mjestu. Ja cijeli zivot sviram korga i kupicu novi model ali brate sto nevalja nevlja i treba biti iskren. Yamaha je napravila Genosa i pomakla standarde. Korg ima opcije ali to nece oiti mnogo vode ako ne uradi nesto na zvuku. Bas gitare koje mumljaju su odvratne i tu se nesto mora poduzeti.
Dodato:
U doba izlaska PA3 korg je bio udaljeni od kompetitora sto sada vise nije tako izražajno.

Promijenjeno od keyboards (02.02.2019 u 00:47 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2019, 01:16   #18
Negoslav
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 28.07.2015
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 103
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Harmonika
Negoslav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od keyboards Pokaži Post
Dobro ti rece Casper. Ima ljudi koji ne ubacuju setove necije. Nikada nisam koristio nicije drum semplove osim svoje. Ama niti jedan kit osi Instambul percussions. Nikada nisam ubacio niti koristim niti jedan multisample. Sve sam kreirao sam i Harmonike, buzuki i sve osim samo jednih tamburica koje sam dobio od Miroslav Škore klavijaturiste. Sve sam semplirao u 24 bit 48000 khz zbog prostornosti zvuka i svakako da mi treba menorije da bi to radilo jet za svaki registar harmonke sam semplirao 37 tipki. Pored memorije treba mi kvaliteta zvuka koju sada PA4 pcg zaprlja u odnosu na zvuk u samom sempl modu. Korg sa zvukom vec 10 gidina manje vise tapka u mjestu. Ja cijeli zivot sviram korga i kupicu novi model ali brate sto nevalja nevlja i treba biti iskren. Yamaha je napravila Genosa i pomakla standarde. Korg ima opcije ali to nece oiti mnogo vode ako ne uradi nesto na zvuku. Bas gitare koje mumljaju su odvratne i tu se nesto mora poduzeti.
Dodato:
U doba izlaska PA3 korg je bio udaljeni od kompetitora sto sada vise nije tako izražajno.
Slazem se ja i Casperom i tobom, sto sam i napisao da ce mali broj ljudi, hteo sam i tebe da navedem sesti za klavijaturu i izvuci max iz nje. A vecina ce radi prestiza uzeti novi model, ubaciti set iz prethodne klavijature i to je to. Ali je bitno da se svira najnoviji model. A iskreno, u Srbiji mogu na prstima da ti nabrojim koji sviraju Genosa. Uzeo je jedan moj kolega genosa i prebacio stanje iz tyrosa cetvorke i to je to. Da me ne shvatis pogresno, genos je trenutno jedan od najboljih aranzera ako ne i najbolji, ali ljudi ne zele da se maltretiraju i sredjuju.

Promijenjeno od Negoslav (02.02.2019 u 01:20 sati)
Negoslav je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2019, 01:20   #19
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vrtimo se godinama u krug sa istim razmišljanjima, sa istim setovima. I čekamo nesto da se pojavi. Mada znamo,barem vecina, da to nesto tako savršeno neće nikada doći. Razloge znamo, opet cu reci vecina.
Dobar wave je prije importa u klavijaturu isti .Dobar midi,style takodjer. Sad je na instrumentu da da taj kvalitetan izlaz.ono što se čuje.U redu su i .mogućnosti editiranja. Količine memorije. Ali ako je kapija, vrata ,mala ...Gužva je na izlazu,netko, nesto se izgubi .
Možda sam trebao napisati manjina umjesto vecina
Nadam se da nisam.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2019, 01:21   #20
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da dodam malo svog semfa na zadanu temu.Odavno sam postavio prezenraciju Korg Pa 4 Dirk Lindermann Music store ali cisto sumnjam u veliku gledanost.Koga zanima neka ju pregleda/ preslusa pa cemo onda nastaviti expertizu o muljavom basu i losim konverterima na Pa 4;
https://youtu.be/oaSmQV4DLZA

P.S. Moj skolski prijatelj Zeljko Nikolin u gore navedenom tekstu ( Miroslav Skore klavijaturista ) podijelio je svoje semplove po citavom svijetu.

Promijenjeno od ffb (02.02.2019 u 01:22 sati)
ffb je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije