Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.03.2013, 12:25   #11
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zanimljiva tema.
Ako mogu da pitam, koji program koristis na laptopu? Da li postoji slican program za laptop koji moze da programira midi komande, te da pozivom teksta na laptopu pozovemo i registraciju na aranzeru?
Morison je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2013, 20:05   #12
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

"Program pjesmarica" - tako se zove program s kojim možeš kontrolirati klavijaturu sa laptopa. Moguća je i bežična razmjena tekstova u bandu bez korištenja routera, dodavanje 5 soundova za svaku pjesmu, kategoriziranje, pretraživanje .... Ukratko, idealan program za ono što se spominje u temi.

I ono najbitnije, a nadovezuje se na moje sugestije vezano uz preglednost teksta na iPod-u. Program je podijeljen u dva područja, lijevo koje je namjenjeno pretraživanju i desno za pregled onoga što se izvodi. Niti u jednom trenutku se ne gubi teskt pjesme.

A ono što sam pokušao sugerirati, kontrolu teksta ili notnog prikaza sa "klavijature prema ekranu" se lijepo može vidjeti na na slijedećem videu. Odmah se prebacite na 3,18, pa obratite pažnju na 4,25. Slažem se i s tvrdnjom da je sve stvar navike, pa kako kome odgovara. Ja se osobno ne mogu naviknuti na miša na gaži ili na "osjetljivi touchpad" laptopa.

Nadam se da se @keyboards neće ljutiti što se ovako ubacujem u temu. Ako sam pogriješio, ispričavam se i neka moderatori ovaj post (video) obrišu.


Gig Setup.AVI
You need to upgrade your Flash Player

Promijenjeno od casper (11.03.2013 u 20:07 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2013, 22:23   #13
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Alternativa - PA3 + Laptop SongBook

Alternativa za prezentiranu iPad-PA3 SongBook je ova vrlo jednostavna
ali efikasna kompinacija koja ne zahtjeva poznavanje MIDI funkcija.


PA3 - Laptop SongBook
You need to upgrade your Flash Player

Tihomir
Dodato:
Upravo sam vidio "Program Pjesmarica" i uvidio da je to isto ono sto sam ja napravio sam prije 10 godina u web disajn softveru. Naime bitno je napraviti 3 fild od kojih recemo prvi field je pjesme po zanru i linkovan je za drugi field gdje se vidi lista pjesama po zanru a pritiskanjem na pjesmu pojavljuje se tekst pjesme u trecem field. Field znaci polje. To je isto ovo sto sam presentirao na laptopu samo drugi disajn i male razlike sto sve zavisi od progrming naredbi koje ubacis prilikom dizajniranja samog izgleda. Program je po meni za laptop dobar samo jos da se ubaci MIDI kontrola. Madjutim Laptop ispred muzicara onako veliki i otvoren smeta i zaklanja muzicara. Pored toga nije prikladan za transport. Najgore od svega je kad si na svadbi a oko tebe ljudi hodaju, narucuju, mlate rukama i drze flase pive. Pored toga laptop treba maus a iPad direkt klik na pjesmu. Jedino ako se ima macbook i mac mouse onda ide lakse. Ako se radi sa iPadom i koristi set list opcija onda se ipak veci dio teksta pjesme vidi nije zaklonjen a u desnom donjem cosku se otvara lista pjesama koj zauzme 25% prozora na desno sto nije puno. Pored toga pjesmu mozemo birati dok se svira forspil. Velicina, mobilnkst, lakoca upotrebe i MIDI su jaka strana iPada a ostaje sam naviknuti se.
Postovano sa mobilnog uređaja

Promijenjeno od keyboards (13.03.2013 u 05:33 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2013, 09:55   #14
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je Tihomire. Nabrojao si glavne nedostatake odabira teksta "u smjeru" Laptop (iPad) > klavijatura. Upravo na te stvari sam i ja skrenuo pozornost.

Kontrola teksta u smjeru, klavijatura > vanjski ekran, je za mene najbolja i najednostavnija opcija. Najveća prednost je to što tekst stoji na ekranu sve do završetka pjesme. Nije potrebno dodatno znanje da bi se "upogonio" takav sistem. Vanjski ekran ne mora biti "skupa sprava" s OS, već je dovoljan nekakav manji monitor ili TV ekran. Može biti smješten tako da ga vidi više članova sastava. I za kraj, biranje postave je najjednostavije i najpreciznije pritiskom prekidača na ploči klavijature.

Sve ostale "sitnice" koje na prvi pogled izgledaju kao prednosti, poput Dropbox-a za sinhronizaciju podataka, MIDI komunikacije ili posebnog software-a za pohranu taksta u stvari kompiciraju rukovanje, stvaraju dodatne zahtjeve i traže dodatna znanja.
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2013, 13:06   #15
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovaj "program pjesmarica" je jako dobar ali koliko ja vidim na netu nije besplatan.Jesam u pravu ili ga ima i free?
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2013, 13:45   #16
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Razmisljajuci o ovom programu za Ipad palo mi je na pamet da bi bila dobra ideja da program ima mogucnost da se izabere sledeca pesma (sledeci pdf, tj performance) ali da ne predje odmah u nju nego da bude na "standby" i da ceka potvrdu kada dodje pravo vreme.
Tako bi mogao da se iskoristi svaki momenat da se pretrazuje i izabere sledeca numera ali da se ne predje u nju dok se predhodna pesma ne zavrsi.
Konacan prelazak bi se birao nekim virtuelnim tasterom na ekranu tipa "next song" ili "->"
To bi se onda radilo dok traje refren ili forspil, ili uopste kada kod je vec izvodjacu zgodno.
Cisto eto ideje, ako mozes vec da komuniciras sa proizvodjacem da poboljsa program.

Promijenjeno od Morison (13.03.2013 u 13:48 sati)
Morison je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2013, 14:30   #17
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@nesaband - program se plaća, nije free. Mislim da vrijedi te novce, pogotovo kad se uzme u obzir koliko olakšava posao i uz njega dolazi baza od 2000 tekstova. To je cijena jednog mikrofonskog kabla .....
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2013, 15:02   #18
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nema sumnje da je program vredan i najverovatnije cu ga kupiti. Ja sam sebi organizovao ovako, za sam pocetak svirke, obicno idu zabavnjaci, tu sam napravio registracije i vezao textove za njih. A kasnije, vec kad pocne porucivanje pesama, imam mali laptop od 10'. Posto uglavnom restorani sada imaju i wi-fi, ako i nemaju prikljucim telefon na laptop i preko njega imam internet. Nema da fali ni jedan tekst. Na samom tyrosu je dosta komplikovano naci tekstove, jer nema "nadji" funkciju vec listas stranice sto je presporo. Pozdrav
Postovano sa mobilnog uređaja
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2013, 18:32   #19
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, nažalost Tyros nema opciju pretraživanja tekstova. Može se nešto uraditi s Music finderom ali nije to to.
Da olakšam pretraživanje ja sam napravio 10-tak foldera ( 10 ih stane na jednu stranu prikaza ekrana na Tyrosu). ABC, DEF, GHIJ, KLLJ, MNNj, ........ S dva pritiska tastera dolazim do prikaza tih deset mapa, ostaje još dva za konačni odabir. To je u slučaju da se traži neki tekst koji nije pohranjen u registracije.
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2013, 16:59   #20
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Kako Najlakse Sloziti Pjesme u UnrealBook

Kako Najlakse Sloziti Pjesme u UnrealBook


UnrealBook-video1
You need to upgrade your Flash Player

Tihomir
keyboards je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio keyboards za ovaj koristan post:
Dule Va (28.03.2013)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije