Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.09.2014, 19:43   #21
marko11
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 29.08.2012
Mjesto: Banjaluka,BiH
Postovi: 60
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 20
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland g800 i harmonika
Interesi: Sviranje,racunari ....
marko11 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dolje znaci utisnut u kucistee tako i ovamo na kanaluu znaci tako se pali pfl ali nema uopste ne pokazuje na vumetru da li ne treba nesto pojacati ili nesto drugo ?
marko11 je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2014, 23:16   #22
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Samo da se ispravim jer sam na krivo shvatio da koristiš PM1600. Na PHM1000 se GAIN potenciometar naziva LEVEL SET. Ista je namjena. Žuta ledica pored njega je indikator signala i nisam siguran, možda mijenja boju u crvenu kada je signal prejak.
Hvala Casper, skapirao sam ono za LED-ice, PMH3000 je u pitanju, a ne PMH1000, ali nebitno, meni sustina bitna, mada i iz onog prvog posta sam skapirao sta si hteo reci tako da nije nista strano i nikakav problem Uzivaj...
Danas sam bas po ovom uputstvu radio, znaci smanjio fader na kanalu do kraja i GAIN i ukljucio PFL na kanalu i onda se bukvalno drao dok sam okretao potenciometar za GAIN sve dok LED-ovke na VU metru nisu dosle skoro do pika, kada je uhvatli malo pik, vratio sam GAIN potenciometar malo unazad i zatim ugasio PFL i mislim da je to dobra postavka sto se toga tice. Kada se ono drekne, ona zuta LED-ovka oce malo da "pipne", ali to "pipkalo" dok sam podesavao GAIN, sada da kazem da nema uopste da pipne i to je to.
Isti princip sam radio i za klavijaturu, konkretno aranzer, pustio neki malo jaci ritam i pustio volume na klavijaturi skoro do kraja, neka bude 70% od maksimalnog hoda za volume potenciometar da tako kazem i onda ovo isto ispodesavao sve lepo i kada sam to uradio, ugasio PFL-ove i sad je sve super. Mislim da je to to i da sada nigde nisam nista pogresio. Ako jesam, ispravite me.
Hvala Vam puno jos jednom Pozdrav svima
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2014, 23:55   #23
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobro si shvatio i to je pravilan pristup podešavanju. Jedino preostaje pratiti u toku samo svirke da neki kanal ne uleti u peak. Jer, kad se pjevač raspojasa/popije uvijek je za nijansu glasniji od onog testiranja koji se radi na početku samo svirke.

@marko11 -trebao bi se paliti vumetar kada su PLF gumbići u donjoj poziciji. Jedino što mi pada na pamet je "mana" svih PM prve serije, swicheri koji nakon par godina otkažu poslušnost. Ti prekidači malo oksidiraju i ne funkcioniraju ispravno, pogotovo kada se radi o ovima koji se rijetko koriste. Malo ih jače pritisni par puta ili probaj na nekom drugom kanalu.

casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
AcaG600 (11.09.2014)
Star 11.09.2014, 00:04   #24
marko11
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 29.08.2012
Mjesto: Banjaluka,BiH
Postovi: 60
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 20
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland g800 i harmonika
Interesi: Sviranje,racunari ....
marko11 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok probacu hvala puno
marko11 je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2014, 00:10   #25
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Okej Razumeo sam onda sustinu. Imam samo jos jedno pitanje za kraj, a to je kada se namesti sa GAIN-om na svim kanalima ulazni signal kako treba da ne pikuje i slicno i kada se faderom pojacava ili smanjuje taj kanal, da li sme da se fader za volume "tera" preko 0db, uzmimo za primer da je los mikrofon, nekvalitetan, pa nema jacinu i snagu da tako kazem, a potrebno je da se malo pojaca, pa kada namestimo sa GAIN-om recimo njegov signal i dole fader stoji na 0db, a on nam je tih, da li smemo sa faderom da idemo iznad tih 0db da bi dobili "jacinu" ili ne? Msm verovatno je odgovor, los kvalitet i to, sa dobrim nece da bude tako, verovatno da je to i kapiram, ali ono, "uzmimo za primer" da je ova situacija kao sto sam rekao gore, sta se onda desava.
Isto pitanje vazi i za MASTER Volume fader. Da li sme da se prebacuje preko 0db kada su svi ulazni signali preko GAIN-a namesteni ili ne?
Hvala jos jednom Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2014, 01:36   #26
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Smiješ ići preko 0db, možeš i do maximuma na kanalu. Master volumen naravno, ne bi smio do kraja ali lagano preći 0db nije grijeh. Međutim, taj "nedostatak snage" na master volumenu govori o tome da je pojačalo slabo, da ne zadovoljava potrebe svirke. Trebaš znati da sve preko 0db daje određena izobličenja i takav režim rada treba izbjegavati.
casper je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2014, 14:27   #27
marko11
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 29.08.2012
Mjesto: Banjaluka,BiH
Postovi: 60
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 20
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland g800 i harmonika
Interesi: Sviranje,racunari ....
marko11 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav ljudi izvinite ako sam dosadan ali da sad ne otvaram novu temu nadovezacu se imam jos jednu malu nejasnocu da li mi moze neko objasniti sta znaci ovo voicing filter na svakom kanalu i da li se on pali ?
marko11 je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2014, 16:36   #28
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kada je upaljen, VOICING FILTER lagano izdiže visoke frekvencije i nešto malo spušta srednje. Namjenjen je korištenje na pjevačkim mikrofonima i rezultira da glas bude čišći i jasniji. Može se koristiti i na ulazima gdje se nalaze instrumenti i drži se upaljen kada to odgovara muzičaru. Nema pravila, može biti u obje pozicije. Ja sam ga uvijek imao upaljenog na kanalu mikrofona.
casper je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2014, 16:42   #29
marko11
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 29.08.2012
Mjesto: Banjaluka,BiH
Postovi: 60
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 20
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland g800 i harmonika
Interesi: Sviranje,racunari ....
marko11 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok hvala puno
marko11 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
dynacordpowermate


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije