Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.04.2018, 15:02   #1
Gagi080808
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.12.2016
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Gagi080808 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Korg PA 800 ne rade dugmad

Poštovanje kolege.

Imam problem sa Korgom PA 800. Naime kad ga upalim ekran raio savršeno ali dugmad neće. Tačnije neće pa posle nekog vremena prorade pa onda kasne pa opet neće itd. Formatizovao sam klavijaturu i reinstalirao operativni sistem i resurse ali opet nista. Napominjem da ima 128 MB memorije i HD4 GB kao i da je u njemu bio operativni sitem od pa2x pro kad je počelo to damimse dešava. tako sam ga kupio. sad sam mu ubacio od njega operativni sistem v2 ali opet isto se dešava. Zna li ko u čemu je problem i kako da ga rešim???
Gagi080808 je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2018, 16:59   #2
Negoslav
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 28.07.2015
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 103
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Harmonika
Negoslav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam imao isti taj problem dok sam svirao pa 800. Kod mene je bio problem, tamo gde se spajaju dve maticne ploce, ima jedan sraf koji je na samom cosku jedne maticne ispod dzeka i drzi jednu zicu sa licnom. On je oblajznuo i kada sam stavio veci sraf nikada mi se to vise nije desilo. To se isto desilo jos dvojici kolega i resili su problem na isti nacim. Ako te smes sa otvoris sam, posalji mi slike u pp i objasnicu ti sta da radis.
Negoslav je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2018, 18:47   #3
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pošalji ovde da svi znamo. i ja imam povremeno slični problem.
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2018, 20:07   #4
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ta zica nema veze sa tim i desavace se ponovo sve cesce ukoiko se vec ne desava prilikom samog starta klavijature. Postoje dve opcije jeftinija i skuplja,od 5000 din i od 11000 din . U prvoj se menja samo cip za komande i moze ponovo da se desi nakon par meseci ili godinu zavisi sve od toga kako se rukuje sa klav.kako se vrsi transport i pogotovo uticaj toplo hladno.
Druga opcija od 11000 pored cipa menja se jos par komponenti posle cije zamene mogu da garantujem da se taj kvar vise nece pojavljivati.

Na ovom forumu postoji vec par kolega koje su bile kod mene sa ovim problemom i mogu da potvrde gore navedeno.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2018, 20:25   #5
Negoslav
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 28.07.2015
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 103
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Harmonika
Negoslav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja samo kazem kako sam resio taj problem. Znaci i dok mi je klavijatura bila otvorena cim pomerim taj kabal, tasteri prorade. Cim ga pustim, ne rade. Kakve veze to ima, nisam elektrnonicar ne znam. Samo kazam kako sam resio taj problem i jos dve godine sam svirao i nikada mi vise nije zabagovala.

Promijenjeno od Dell (17.04.2018 u 08:56 sati)
Negoslav je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2018, 21:02   #6
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

OK.. ako ti klavijatura nije pre bili u servisu postoje dve crne zicice jedna u desnom druga u levom uglu,obe se srafe na kuciste maticne ploce,znaci ne na samu plocu nego na kuciste koje je metalno. Jel se secas gde vode te zicice?
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2018, 21:12   #7
Negoslav
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 28.07.2015
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 103
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Harmonika
Negoslav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Joj da me ubijes, znas kada je to bilo. �� Gde se secam. Verovatno si upravu. Opet se bolje razumes u to nego ja. ��

Promijenjeno od Dell (17.04.2018 u 08:56 sati)
Negoslav je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2018, 21:48   #8
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Da pojasnim. Stvar je u tome sto ce neko napraviti jos gore nego sto jeste.
Te dve zicice su nesto kao uzemljenje protv smetnji jedna vodi na okvir ekrana druga na prikljucak za Hdd i nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa komandama niti sa plocama na kojim su tasteri.

Kolega koji je postavio temu je vec napravio stetu sam sebi sa tim sto je instalirao operativni sistem v2 ako se ne varam od pa800 i sad vise ne moze da vidi svih 128mb vec samo 64 mb ,samo jos nije primetio..

Da bude jasnije iako su maticne identicne na pa800 se ne moze ucitati sistem od pa2x kao sitem vec se samo u postojeci od pa800 ubaci logo pa ljudi misle da je pa2x.
Da bi pa800 video svih128 ili 256mb sitem mora biti otkljucan.

Promijenjeno od sinisa (16.04.2018 u 21:50 sati)
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 25.04.2018, 16:01   #9
Gagi080808
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.12.2016
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Gagi080808 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Poštovane kolege još jednom vas pozdravljam i zahvaljujem na odgovorima. ipak je bio problem u žicci koja dolazi na ploču.Bila je labava i sad sam je zategao i sve radi kao sat. e sad je drugi problem.Kao što reče kolega Siniša O.S. od Pa800 ne registruje 128 mb memorije i nemogu da učitam moj stari set.Pokušavao sam da ubacim i O.S od pa2x ali neće da ga učita pa sad da li neko zna kako da ga ubacim odnosno kako da otključam tu blokadu na ploči. Hvala unapred i nadam se da će te biti od pomoći kao na moje prethodnopitanje.
Gagi080808 je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2018, 06:09   #10
mirza_king
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.07.2007
Postovi: 8
Downloads: 421
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
mirza_king befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Problem ti je sto si stavio originalni OS umjesto tog predhodnog koji je imao taj dodatni dio koji otkljucava maticnu da prihvata memoriji do 256mb. Ako nemas taj OS moras kupiti na ebay. Posaljes im serijski broj klavijature i posalju ti 3 fajla. Jedan je format drugi OS sa fabriskim bojama a treci taj modifikator. Tek tada ce ti preposnat tu memoriju.

Citat:
Originalno postovano od Gagi080808 Pokaži Post
Poštovane kolege još jednom vas pozdravljam i zahvaljujem na odgovorima. ipak je bio problem u žicci koja dolazi na ploču.Bila je labava i sad sam je zategao i sve radi kao sat. e sad je drugi problem.Kao što reče kolega Siniša O.S. od Pa800 ne registruje 128 mb memorije i nemogu da učitam moj stari set.Pokušavao sam da ubacim i O.S od pa2x ali neće da ga učita pa sad da li neko zna kako da ga ubacim odnosno kako da otključam tu blokadu na ploči. Hvala unapred i nadam se da će te biti od pomoći kao na moje prethodnopitanje.
mirza_king je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije