Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 16.03.2015, 13:56   #21
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

D lite 12/3 je za vokale extra resenje,lepse i cistije radi od 15/3 i manja je.
Imam jedan par u visku dacu vrlo povoljno ako te interesuje jer sam presao na Dynacord Variline VL 122 i sada mi d123 stoje skupljaju prasinu.

pozz
neshatomic je offline  
Star 16.03.2015, 18:13   #22
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Kakvu "home made" preradu pominjes, na sta mislis?
Mislio sam na skretnice koje nisu fabričke ( naravno pravljene stručno od strane poznavaoca te tematike) dakle one koje proizvođač nije ugradio uz muzički uređaj koji se kupuje.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline  
Star 16.03.2015, 21:02   #23
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Aktivne skretnice prave gotovo svi proizvodjaci opreme za ozvucavanje a i neki koji se ne bave samim zvucnicima (kao sto je DBX - pogledaj njihove modele Driverack PA+ i PA2). To su procesori koji su upravo i napravljeni za ove namene od strane renomiranih proizvodjaca kako bi poboljsali zvuk i bolje ga kontrolisali. Pojedini modeli su i dosta skupi, recimo Dynacord DSP 600 je na Thomannu 1500e a DBX-ov Driverack 260 je oko 1000e.

Ne znam odakle ti pomisao i ideja da bih koristio "budzenu" skretnicu?! Izgleda da si nesto pomesao jer nijednog trenutka nisam pominjao skretnicu unutar kutije vec skretnicu koja se vezuje u lancu izmedju miksera i pojacala.

Jos jedna zanimljivost za tebe, na vecini novih iole boljih aktivnih kutija moze da se nadje prekidac kojim se odredjuje da li kutija radi sa binom (tj. da li joj se "seku" basovi) ili radi u punom frekventnom opsegu (Full Range). Najcesce proizvodjaci daju rez na 100Hz ali ima i onih koji daju vise mogucnosti, kao na pr. Yamaha DSR i DXR kod koje mozes da biras da li ces basove seci na 100 ili 120Hz. Zar mislis da su se inzenjeri iz Yamahe i ostalih renomiranih firmi presli pa slucajno stavili na kutiju prekidac koji nicemu ne sluzi i nema potrebe za tim jer su oni vec "kompletirali zvuk"?
Akordeonista je offline  
Star 16.03.2015, 22:48   #24
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Jos jedna zanimljivost za tebe,
nemoj tako drsko i da preteruješ za mene daleko od zanimljivog! Aktivne skretnice nisi spomenuo, otuda i moje mišljenje da ćeš raditi prepravke na samoj skretnici.
Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
jer svakako planiram da "odsecem" na skretnici basove na njima jer imam bas bin koji ce to da gura.
Budi konkretniji... jer si sam spomenuo da ti je budžet 1000 evra. Kupovinu skretnice nisi spomenuo, zato sam naslutio da se radi o ,,stručnoj" prepravci skretnice kao što si napomenuo da ,,odsečeš"... To sam napisao u prethodnom postu i molim te čitaj ih da se ne ponavljamo....
Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
Mislio sam na skretnice koje nisu fabričke
Ako mi bude trebao savet za aktivne skretnice postaviću novu temu ili ću se informisati na sajtu
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (16.03.2015 u 22:51 sati)
rolandx je offline  
Star 16.03.2015, 23:47   #25
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druze, ti si u najmanju ruku drzak!!! Nemoj tako jer o ovoj tematici ocigledno ne znas previse.

Osim preporuke u vezi FBT-a (koje cu svakako pogledati i hvala na predlogu) sve ostalo sto si pisao je cista nebuloza!!! Po nacinu na koji zakljucujes stvari bi se reklo da o ovoj materiji ne znas mnogo ali ti to ocigledno ne smeta da pises o tome ciste nebuloze vrlo samouvereno!

Citat:
Originalno postovano od rolandx
Budi konkretniji... jer si sam spomenuo da ti je budžet 1000 evra. Kupovinu skretnice nisi spomenuo, zato sam naslutio da se radi o ,,stručnoj" prepravci skretnice kao što si napomenuo da ,,odsečeš"... To sam napisao u prethodnom postu i molim te čitaj ih da se ne ponavljamo....
Mislim da ti ne citas dovoljno postove a i logika "naslucivanja" ti je pogresna mada mislim da ne radis to zlonamerno vec iz neznanja.
Kako ti nije palo na pamet da vec imam skretnicu, pa bar da pitas pre nego sto si "naslutio da se radi o strucnoj prepravci"? Rekao sam budzet za kutije je do 1000e, nisam pominjao skretnicu jer sam u trecem postu pomenuo da bih kutije koristio sa pojacalom INuke 3000dsp. Ovo pojacalo u sebi ima DSP procesor kojim je, izmedju ostalog, moguce odrediti frekventni opseg rada kutija. Takodje, nisam ni rekao da za 1000e moram da kupim sve sto mi je potrebno vec samo kutije!!!
Bez obzira na ovu cinjenicu, ne znam samo kako ti je palo na pamet da bih otvarao kutiju i prepravljao skretnicu u njoj?!?!?!
To samo govori o tvom ne poznavanju stvari i dostupne opreme!!! Kada se radi sa binovima potrebno je imati skretnicu kojom bi se frekventno ogranicio njihov i rad satelita! Kao sto sam vec pisao, na aktivnim kutijama novije generacije ta mogucnost je data pa nema potrebe za skretnicom jer imaju na sebi HighPass (sateliti) i LowPass (binovi) filter koji to regulise.
Citat:
Originalno postovano od rolandx
Ako mi bude trebao savet za aktivne skretnice postaviću novu temu ili ću se informisati na sajtu
Druze, mozda je bolje da se odmah informises vise jer ce ti i "naslucivanje" tada postati malo sire i otvorenije za stvari sa kojima se nisi susretao.
Citat:
Originalno postovano od rolandx
Budi konkretniji... jer si sam spomenuo da ti je budžet 1000 evra. Kupovinu skretnice nisi spomenuo, zato sam naslutio da se radi o ,,stručnoj" prepravci skretnice kao što si napomenuo da ,,odsečeš"... To sam napisao u prethodnom postu i molim te čitaj ih da se ne ponavljamo....
U vezi termina "secem" koji se odnosi na frekventni opseg u kom ce raditi kutije ili binovi a ne na fizicku secu delova iz kutije - taj termin se kod nas ustalio za ODREDJIVANJE FREKVENTNOG OPSEGA pa ga i ja mahinalno koristim. Verujem da ti je nepoznat jer o tome i ne razmisljas posto su ti proizvodjaci vec "kompletirali zvuk" pa kad cujes da neko "reze" ili "sece" frekvencije tebi prvo na pamet padne testera a ne uredjaj zvani skretnica!!!

Zao mi je sto ovakve postove sad moraju da citaju i drugi clanovi pa i ljudi koji nisu clanovi foruma ali je nemoguce ostati uvek po strani i citati pametovanje "strucnjaka" koji nisu ni svesni sta pisu ali to cine kao da su popili svo znanje ovog sveta. Molim sve da mi oproste za ovakvo pisanje i hvala svima na ucescu u temi. Sto se mene tice moze Lock na temu a moze i brisanje iste!

Promijenjeno od Akordeonista (16.03.2015 u 23:50 sati)
Akordeonista je offline  
Star 17.03.2015, 07:14   #26
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Druze, ti si u najmanju ruku drzak!!! Nemoj tako jer o ovoj tematici ocigledno ne znas previse. taj termin se kod nas ustalio za ODREDJIVANJE FREKVENTNOG OPSEGA
Imam utisak da si otvorio temu kako bi nas sve prosvetlio tvojim znanjem od kupovine kutija do ,,secenja" frekvencija ( mesarski izraz).Drzak si ovde jedino ti jer je na forumu zabranjeno vikanje jer se vikanjem smatra ne samo velika slova već i uzvičnici, o vredjanju na forumu će neko drugi doneti sud. Pitao si za savet kutija, što si u najmanju ruku dobio i to odlične predloge...ali očigledno postoji neka želja za tim da predloge pretvoriš u naučni rad.
Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
pises o tome ciste nebuloze vrlo samouvereno! Mislim da ti ne citas dovoljno postove a i logika "naslucivanja" ti je pogresna. Kako ti nije palo na pamet da vec imam skretnicu, pa bar da pitas pre nego sto si "naslutio da se radi o strucnoj prepravci"? Ovo pojacalo u sebi ima DSP procesor kojim je, izmedju ostalog, moguce odrediti frekventni opseg rada kutija. Takodje, nisam ni rekao da za 1000e moram da kupim sve sto mi je potrebno vec samo kutije!!!
taj termin se kod nas ustalio za ODREDJIVANJE FREKVENTNOG OPSEGA pa ga i ja mahinalno koristim. Verujem da ti je nepoznat jer o tome i ne razmisljas posto su ti proizvodjaci vec "kompletirali zvuk" pa kad cujes da neko "reze" ili "sece" frekvencije tebi prvo na pamet padne testera a ne uredjaj zvani skretnica!!!
- Nebuloza je tvoje shvatanje i naravno da pišem samouvereno, i pokušavamo svi na neki način da ti ,,pomognemo" i podelimo mišljenja, ali sa takvim stavom trebao bi da se zapitaš da li ti uopšte treba pomoći. Sve što sam napisao je proizvod tvojih informacija koje si na kraju završio doktoratom... a sve si to lepo na početku mogao da objasniš. Što se tiče DSP procesora, trebao sam prvo na netu potražiti informaciju, obrazovati se, prosvtliti, i tek onda predložiti kutije kako bih ti pomogao u ovoj temi. Svašta. Nije mi palo na pamet da već imaš skretnicu niti si spomenuo. Prema tome. Ne prosipaj nebitne informacije jer ako si mislio još jednom ti kazem da od teme praviš naučni rad, na pogrešnom si mestu. Po malo me podsećaš na Tranzita, u drugom pakovanju. Nisam završio elektrotehnički fakultet ali to nije ni bio uslov za pisanje u ovoj temi je li tako? Bilo bi lepo da se izviniš za sve uvrede koje si napisao i za vikanje na forumu.

Javno se izvinjavam svima i moderatorima za ovaj off, trudio sam se da se držim teme ali kao što možete pročitati, isprozivan sam uvredama, vikanjem na forumu i totalno direktnim obraćanjem.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (17.03.2015 u 07:23 sati)
rolandx je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije