Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.02.2012, 12:05   #1
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard kme sound,barth-acoustic,fohhn,k-array

Tragajući za kvalitetnim i malim(mislim na dimenzije i težinu) sistemima za prostore u kojima je do cca400-njak ljudi naišao sam na kme-sound (made in Germany) i jedan njihov sistem vidi link pa bi volio ako bi neko od kolega kojima je to struka ,malo ove tehničke podatke približio nama korisnicima, jer ne znači da 1dB više i 50 w više deklariranih od proizvođača da u praksi daju više .Znači konkretno se radi o sistemu SD 4 od kme-sound.
Još sam našao (da budem iskren nikad prije čuo) na barth-acoustic(made in Germany) čini mi se da koriste PowerSoft pojačala evo link
http://www.barth-acoustic.com/en/pro...a-power-15sp-2
, ovi teh. podaci mi ulivaju nadu da bi moglo biti nešto dobro,ako znalci mogu malo proguglati pa napisati nešto argumentirano,rado bi pročitao .Ove firme imaju veliku paletu sistema ovo je nešto što se uklapa u moje potrebe s početka priče,pa da čujem vaše mišljenje
Ako je neko imao prilike slušati sistem od K-array, KR 200S volio bi čuti mišljenje,ali je ''malo'' preskup mislim cca 8000eur.
I još malo firma Fohhn također jako kvalitetna i njihov sistem evo link
http://www.fohhn.com/index.php?id=56...hnproducts_pi1,na ovom linku pogledaj Experience serija, a sistem je Experience III,i Fohhn je kao firma prilično skup iako ne znam cijenu za konkretan sistem.
O Dynacordu ,E-Voice,JBL,RCF već se dosta zna pa da malo proširimo vidike zato forum i služi.
Unaprijed hvala svima na konstruktivnim mišljenjima.
accordst je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2012, 16:17   #2
Kewa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.02.2012
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Kewa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo redom, ono što znam:

K.M.E je relativno poznat u EU, naravno, najviše u Švabiji. Prije 5-6 godina sam slušao QS 5 (malo veći sistem, nešto poput XA od Dynacorda, ne pravi se više, koliko znam), sistem je radio odlično, ali nisam baš ostao bez teksta, takvih sistema sam čuo i previše. Isto mislim i za SD 4 (jednom sam samo slušao sistem, na nekoj normalnoj snazi), on se vrti oko 4700 eura, ali je malo "dosadan", nemam drugo objašnjenje. 98 db sateliti, neka aktivna 15-ica sa puno điđa-biđa (nekih 126 db,max SPL), uredan ton, ali već viđeno.
Barth nije ništa drugo nego nastavak Fohhn kompanije,Helmuth Barth je nekadašnji osnivač i jedan od vlasnika. Prošle godine sam ih slušao na sajmu u Frankfurtu, ali to je bio neki mali sistem, takođe već viđeno, odličan zvuk, ali mislim da kompanija više naginje na instalacije, nego na live sound. Ne znam cijene, mislim da su skupi (ako se vode Fohhn politikom). Pojačala tad nisu bila Powersoft, sad ne znam.
Fohhn sa druge strane opstaje već skoro 20 godina i rade odlično. Klasične Švabe, sve im je made in Germany, nije ogromna kompanija, ali jako paze na kvalitet i mušterije. Njih sam slušao u par navrata, sve je to tip top, a zdnji put sam slušao Xperience III sistema, ali sa dva XS 30 sub-a plus XT 33 sateliti i to je radilo fantastično. No međutim, cijena je bila užas, mislim da mi frajer rekao da je oko 9000 eura bez poreza. Da li je to realno ili ne , ne znam, mislim da je malo previše, bez obzira i na kvalitet i na neku podršku, previše forsiraju tu made in germany priču ( slično kao i Kling & Freitag, KH, Nova, ...),ne osporavam kvalitet, ali su zaboravili da nisu sami.
K array je slična priča, slušao sam i 400 i 200 sistem, i to na otvorenom, parking sajma u Frankfurtu, to radi fenomenalno, ista priča kao i ove Švabe, cifra je brutalna, KR 200 je oko 11000 eurića. Čista ezoterija. Jeste nov dizajn, jeste kvalitet, ultra kompaktno, ali....
Kewa je offline   Reply With Quote
Star 24.02.2012, 19:04   #3
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo nešto šta mi je također zapšelo za oko, firma KS Audio injihov sistem SAT 3.
Za taj SAT 3 ameri kažu da je to za cca 300 ljudi. kod thomanna košta cca 4300 eura cijena mi se čini O.K.,al naravno trebalo bi to nekako čuti.
Meni se što se brojeva na papiru tiče zagolicala ova malo jača kombinacija naravno u paru :ove 10-ke
http://www.ks-audio.de/produkteproducts/cpserie/38 i ovaj bas 15'' http://www.ks-audio.de/produkteproducts/cpserie/44, također i ovaj bas kao alternativa- interesantna kombinacija sa 2x10'' u njemu,možda bi čak ljepše radio od prije spomenuite 15''-ce,evo ga na linku
http://www.ks-audio.de/produkteproducts/cpserie/43,
možda je kolega Kewa imao priliku i to da posluša ili možda zna nešto o toj firmi.
accordst je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 13:03   #4
Kewa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.02.2012
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Kewa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uuuuu... Mrak ! Među prvima su počeli da koriste tu politiku " zatvorenih sistema", znači moraš ići na njihova pojačala i kontrolere. SAT 3, ovaj kod Thomanna je pasivni sistem, ova cijena je bez pojačala. CP je aktivna serija, slušao sam aktivne 10-ke , sa 15" sub-om, to je radilo baba roga. Inače rade i stravične studijske monitore, generalno, ova kompanija zna posao. Opet dolazimo do pitanja cijene, jednom sam tražio cijenu za CPD 1 (10" plus 1", 400 W, 128 db), mislim da je bila oko 2000 eurića, ne znam kakva je cijena sad, ne vjerujem da se se mjenjali, ako nisu i poskupili. Iskreno, mislim da njihovi proizvodi zaslužuju ovakvu cijenu. Znam da je to realno puno para za ove prostore, ali mi pade na pamet kad smo prije 7-8 godina počeli da radimo sa KV2, ja sam prvio bio skeptik, ne zbog kvaliteta same firme, samo sam imao glavi "ko će ovo da kupi?" Sad znam da za ovakav kvalitet uvijek ima mjesta, ni sam ne znam koliko smo KV2 sistema prodali, od najmanjih do najvećih (dobio sam informaciju da je Tropico Band prošle sedmice kupio KV2 ES sistem u Beogradu). I ne samo KV2, imamo puno takvih sličnih sistema, koji se učinu malo skupljim, ali to što dobijete kao finalni proizvod, mislim da vrijedi svake pare. Naravno, ne mislim da treba ići u neke krajnosti, pogotovo u svirkama ovog obima, ako neko hoće da izvali 10-15 hiljada eura za K array za svirku za 300-400 ljudi, poštujem, ali ne mislim da treba kupiti Maserati i vozati se od kuće do prodavnice sa njim. KS je odlična firma, odličan kvalitet, i dalje to nisu neke ludačke cijene (kao Fohhn ili K array), ali nisu ni jeftini, pogotovo veći sistemi.
Kewa je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 13:18   #5
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

KS sistem os 12 satelita (10+1 inch) i 12 basa (jedinacna 18) od kojih sateliti pasivni a basevi aktivni smo instalirali jos 1990te u Hard Rock klubu u Skoplju.
To do dan danas gruva i radi bez ikakvih problema.
Komponente u tim kutijama su JBL. Sta da nas koriste neznam ali realno odlicna firma.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 20:04   #6
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard ks audio SAT 3

KS Audio SAT 3 SISTEM SADRŽI CB 18 -aktivna 18-ica,koja ima u sebi pojačala također i za gornje satelite C1 ,kao na linku , ako je to kvalitetno kao što vi kolege kažete onda je cca 4500 eur(kod thomanna) prihvatljiva cijena,obzirom da sistem nije ni prevelik ni pretežek. Gdje bi ovo bilo u odnosu na Verse D Sider 15'' bas i 2x 12'' dva satelita po snazi i kvaliteti ,također uporedba sa barth-acoustic XtraSlim? Ovo mi jako dobro izgleda al nisam nigdje našao cijenu za barth-acoustic sistem XtraPower 15sp, piše da je za prostore cca 600 osoba http://www.barth-acoustic.com/en/pro...a-power-15sp-2[/media] ,također od barth-acoustic XtraSlim piše za 400 osoba ,a ovako mali sistem ako to drži vodu svaka im čast evo ga
http://www.barth-acoustic.com/en/pro...xtra-slim-sp-2 ,s čim bi se to moglo usporediti kolega Kewa i Marjane? Za kolike je prostore predviđen K-Array Redline KR 100s,znam da su skupi al onako čisto informativno me zanima.KS Audio SAT-3 obzirom na cijenu mi je najprihvatljiviji
accordst je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2012, 04:04   #7
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Po meni je KS sistem dosta ozbiljniji. Ovi "column" sistemi kao ti barth acustic su veoma polularni u zadnje vreme ali iskreno ja iskustva sa njima nemam. Ono sto sam procitao po stranim forumima i nije nesto posebno. Za male akusticne svirke to ce terati poso. Ali posto poslovi ovde na Balkanu uglavnom traze malo agresivniji zvuk (takva nam je muzika), smatram da ce konvencionalni sitem biti bolje resenje.
Kako vidim KS ima ozbiljnije module sa FIR filterima koji omogucavaju mnogo preciznije stelovanje sto zvuka, to i dileja i faznog odaziva (ima to i u powersoft modulima ali kako vidim barth ne spominje to tako da verovatno su moduli bez fir filtera).
E sad sto se tice pokrivenosti sve zavisi za koju namenu ti to treba. 400 ljudi je meni preambiciozna brojka za bilo koji od tih sistema.
Ako se radi o lokalu koji zahteva ambijentalnu svirku onda ok. Ali svadba i slicno cisto sumnjam.
Verovatno su i moji standardi tokom vremena se "iskvarili" ali za 400 ljudi bez 4 18 tice ja ne bi da radim bilo sta. I to kao neki minimum.
Ali opet sve zavisi od potrebe za odredjenim decibelima.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2012, 11:15   #8
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala Marjane na postu.
Drago mi je da si sam priznao da su se tvoji kriteriji ''iskvarili'' he,he, kamo sreće da nam se svima budu u mogićnosti ''iskvariti''.Namjera mi je da se novim sistemom koji budem kupio(još nisam načisto koji) malo odmaknem od stereotipa npr. (Dynacord PowerMate sa 4 nekakve full range kutije). Novi Dynacord PM-3 sa 4 solidne 15''- ice košta skoro kao npr. KS Audio SAT 3 ili neki sličan sistem,a mislim da je ovo drugo ipak nekakav odmak u pitanju kvalitete,pa i snage sistema.Ovu brojku od 400 ljudi sam stavio kao max. broj koji se ponekad zalomi.
accordst je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2012, 13:20   #9
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa jesu se kriterijumi "iskvarili". Jednom kad dodjes do ozbiljnog sistema, nema vise nazad.
Ja retko radim svadbe, ali evo jedna fotkica kao primer. Ja sam onaj sa bujnom kosom iza zvucnika :-)
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Svadba.jpg (59,9 KB, 59x skinuto)
Highslide JS
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2012, 15:11   #10
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Aha,vidim te stvarno nezgodno kad ti bujna kosa ''padne'' na mixer pa je moraš micat u stranu da bolje vidiš...he,he
Nego ,jel se slažeš da bi se više snage i kvalitete dobilo sa sistemom koje sam prethodno spominjao npr.KS-audio SAT 3 ili sličan verse-audio u odnosu na npr. Dynacord PM 3 i 4 kom. EL Voice'(Zx4 ili 5-balkanska klasika- i ja sam joj do nedavno pripadao).Jedan moj kolega ima 2kom. JBL PRX 618 XLF i 2kom. PRX 612m i uvjerava me da je to bolje od ovoga KS Audio SAT 3 ili verse D Sider 1x 18'' +2 x12'' .(da budem iskren ne tegle mi se dvije 18-ice nikako)
Nije mi se cilj s njim nadjačavati al kad bi ga malo s kvalitetom sounda prešao...čisto onako da i ja njemu malo vadim mast (onako u šali jer ne patim od ego-tripa)
Koliko je bolji QSC KW122 i KW 181 od njegovog PRX gore spomenutog-ako je bolji?
Kod QSC koja je razlika između K i KW serije,osim što K nudi sub 2x12'',a KW sub 18 koji je znatno jači (135dB vs. 131 dB) znači da je i cijeli sistem KW jači,da li je on i zvučno puno kvalitetniji od K serije QSC?
Dok se ne javi još neki znalac malo te ''davim'' al ne mogu si pomoć...
accordst je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije