Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.09.2012, 15:01   #1
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Alen P - Demo snimci

Demo Tyrosa 2 zabavnih/pop pjesama.





U pitanju je novija pjesma Miše Kovača i Ive Amulića sa klapom Rišpet, bez vokala kao instrumental.
Ima grešaka, naravno, ovo nisam snimio zbog točnosti sviranja već iz razloga što smatram da je klavijatura još uvijek u vrhu arrangerskih klavijatura.

Promijenjeno od Alen P (28.09.2012 u 15:06 sati)
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2012, 15:17   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Odlicno ti to radis, ama nista posebno losije ti to neces odraditi i na GW8. To su nijanse koje ce se slabo primjetiti, ako se uopste i primjete, bar u tom zanru muzike.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2012, 16:36   #3
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E moj kolega, upravo je to razlog što postavljam taj demo thread. Kao prvo, čuješ layer kojeg nemaš na gw8. Drugo, čuješ klavir+strings. Kod refrena čuješ sve to plus mandolina. O stylu da ne pričam.

Zar tu postoji neki Roland loby ili što?

Pa da Roland gw8 ima potencijal da barem približno tako zvuči ja bih sjeo za njega, sredio ga i potom prodao Yamahu. Ali, nema i ne može.

Ali idemo dalje, prvom prilikom postavljam sljedeći demo.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2012, 16:39   #4
bokivelik
Donator
 
bokivelik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.04.2009
Mjesto: H 68° L 51
Godina: 41
Postovi: 193
Downloads: 684
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: KORG PA4
bokivelik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokivelik pošalji poruku preko MSN messengera bokivelik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ....

Druze svaka cast za demo ali Tranzit je upravu jos samo da dodam da u baladama bass drum i crash cinela nikako nisu toliko prodorni i ne iznevlisani sa ostatkom aranzera. Da nisi napisao da je Tyros pomislio bi da je neki korg ili roland u svakom slucaju.
__________________

"Nemorate biti bolji od drugih budite samo najbolji sto mozete"



bokivelik je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2012, 17:11   #5
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alen P Pokaži Post
. Drugo, čuješ klavir+strings. Kod refrena čuješ sve to plus mandolina. O stylu da ne pričam.

Zar tu postoji neki Roland loby ili što?

Pa da Roland gw8 ima potencijal da barem približno tako zvuči ja bih sjeo za njega, sredio ga i potom prodao Yamahu. Ali, nema i ne može.

Ali idemo dalje, prvom prilikom postavljam sljedeći demo.
Kao sto sam i pretpostavljao a jako retko gresim.Nisi ti ni Tyros2 upoznao kako treba a kamoli Roland GW 8.

Jedna od boja na Rolandu GW8 ima klavir + strings koji cak i bez sredjivanja sem MFX zvuci odlicno.Drugo mozes da biras da na low postavis recimo klavir+strings a na Uper1 postavis boju mandoline sa tim tremolom koja jako lepo zvuci na GW8 naravno ne bas potpuno isto kao na tyrosu2 ali je tu priblizna.

Dopada mi se tvoj nacin izvodjenja i tvoj demo snimak ali veruj mi ti se uopste nisi potrudio da proucis sprave koje imas.To je velika steta i boljka nasih muzicara,da ne kazem lenjost i svaka klavijatura zato zvuci jako slicno.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2012, 17:58   #6
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Postovano sa mobilnog uređaja
Dodato:
Da i onda nemaš lower. Ali sve je to slično... He,he, he...
Postovano sa mobilnog uređaja

Promijenjeno od Alen P (28.09.2012 u 18:02 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2012, 18:32   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alen P Pokaži Post
E moj kolega, upravo je to razlog što postavljam taj demo thread. Kao prvo, čuješ layer kojeg nemaš na gw8. Drugo, čuješ klavir+strings. Kod refrena čuješ sve to plus mandolina. O stylu da ne pričam.
"E moj kolega"... moj jedini posao posljednjih trideset godina je samo da slusam... i to veoma, veoma pazljivo. Ne smije nista da mi promakne jer to me odmah kosta. Sve sam cuo, cak i ono sto i ne predpostavljas da sam cuo.



Citat:
Originalno postovano od Alen P Pokaži Post
Zar tu postoji neki Roland loby ili što?
Pogrijesio si, ja sam posljednji koji bi mogao da pripada bilo kakvom lobiju a za to ima jedan veeeeliki razlog. Ako procitas moje svjezije postove, bice ti odmah jasno da je to sto kazes neodrzivo, bar sto se mene tice.


Tyros 2 je, opet ponavljam, odlican aranzer ali za doba kad se pojavio. Danas se to dosta relativiralo sa obzirom da su u medjuvremenu protekle godine i godine. Kada se radi o GW8, on je prilicno aktuelni aranzer i ma koliko on nekome djelovao kao "igracka" radi svojih 7-8 kilograma tezine, on je za taj novac ubjedljivi best buy medju aranzerima. Potenciras na multilayered soundima na Tyrosu, to postoji i stoji ali ni izdaleka ti layeri nisu tako efektni kako pokusavas da ih predstavis. GW8 ih ima isto toliko i isto toliko su oni efektni kao i kod T2. Nije u pitanju 30-40 layera pa da to ima neku posebnu tezinu. Uglavnom se radi o dva do tri layera, a jedino kod Mega Voice sounda ih ima vise, no ti soundi nisu predvidjeni za solo instrumente vec iskljucivo za upotrebu u ritmovima. GW8 u istoj mjeri kao i T2, raspolaze tim multilayer soundima pa tu T2 nema nikakvu posebnu prednost. Prednost T2 je u dosta boljoj klavijaturi, u aftertouchu kojeg GW8 nema i kao posljednje, u sampling RAMu kojeg GW8 opet, nema. Sve ostalo je vrlo relativno i prilicno zanemarljivo. Da je u pitanju Tyros 3 to bi bila vec sasvim druga prica ali ovdje imamo poredjenje T2 sa GW8 a glavni cilj mog pisanja je ne da pokazem ili dokazem da je GW8 ravan ili bolji od T2, sto on defakto nije, vec da utvrdimo da je ogromna razlika u cijeni ova dva instrumenta potpuno neopravdana.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2012, 19:09   #8
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alen P Pokaži Post
Postovano sa mobilnog uređaja
Dodato:
Da i onda nemaš lower. Ali sve je to slično... He,he, he...
Postovano sa mobilnog uređaja
Da nemas lower koji ti fakticki i nije potreban u ritam sekciji.

Sto se tice lobija,ja nisam clan nikakvog lobija sem odmerene i argumentovane diskusije.Da li je to korg,yamaha,roland,ketron za mene uopste nije bitno.
Meni je bitno da za sto manje para dato bilo kome imam odlican ton i u tome za sad prednjaci Roland tako da je to za sada moj izbor.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2012, 19:20   #9
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard



Evo demo mix: Lonely Shepard, Let me entertain you i Dunavski valovi. Čudan odabir, malo improvizacija i tako...

Tranzit, respect, apsolutno!

Velikim dijelom se slažem kao i s činjenicom da bi mogao Tyros 2 raditi puno, puno bolje od ovog postavljenog na thread.
Ali, (opet famozni ali...)
Kroz Rolandovih 256 mb je preko polovice synth soundova, neiskoristivih. Nadalje, obilje violina i ostalih soundova koji su toliko da jesu. Dakle, vrlo diskutabilnih 256 mb.

Kako kroz svirku na perfomaci iz klavira skoknuti po trubu npr.?
Pa, preko favorite tones... Aha, ali u njemu nije moguć edit... Dakle, sve se može ali sve je vrlo ograničeno. Ali može se, zar ne? Može se i na E-86. Ali na T2 se može puno bolje. Kroz user drive-a, pa čak i custom voices-a ako je sample dobro uređen. Da ne govorim o OTS-u, tekstu, karaoke, vokoderu.

I ja bih svirao na Gw8. Bih. Ali da to moram sada, to je kao da me kažnjavaš, bez zamjere.


Dodato:
Nesaband, slažem se s tobom. Ja sam onomad riskirao, uložio nešto više love i hvala Bogu, još me uvijek dobro koristi. A lower mi treba. Tako sam navikao, tako je u bendova, tako želim da mi radi klavijatura. Zato je tu, da se koristi.

Ne mi zamjerit.

Promijenjeno od Alen P (28.09.2012 u 19:24 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2012, 19:33   #10
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nemam ja sta tebi da zamerim,sve je u redu.Ta navika ti je cudo covece.
Dobri su ti demo snimci ali i dalje tvrdim da nisi ni blizu prisao svojim klavijaturama da izvuces maksimum iz njih.

pozdrav
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije