Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.11.2022, 16:25   #21
3bl
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.02.2015
Mjesto: Kragujevac
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg Pa700
Interesi: Muzika
3bl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ima li nekoga da je isprobao pomenuti model? Deluje zaista interesantno.
3bl je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2022, 11:40   #22
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mozda jedan minus; nema opciju za lyrice. Šteta, na tako velikom, kvalitetnom displayu da nema tu opciju...
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2022, 12:39   #23
3bl
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.02.2015
Mjesto: Kragujevac
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg Pa700
Interesi: Muzika
3bl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ekran stvarno deluje impresivno. Definitivno dosta bolje od PA serije.

Ja trenutno razmisljam o kupovini aranžera (hobista) i nekako se lomim izmedju PA600 i Pa700. Medeli mi je interesantan jako ali me brine eventualna kasnija prodaja ukoliko mi ne legne. Verovatno će dosta izgubiti na vrednosti, a i pitanje je da li će neko hteti da kupi.

Na YT ima klipova sa domaćim bojama i ritmovima. Boje zvuče lepo ali ritam mi nije nešto ubedljiv ali deluje da je do onoga ko je pravio demo.
3bl je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2022, 12:42   #24
Decko sa sela
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.04.2022
Mjesto: Badnjevac
Postovi: 10
Downloads: 86
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Instrumenti: Klavijature
Interesi: Muzika
Decko sa sela ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja mozda uzmem ovu spravicu na testiranje. Ne obecavam, ali probaću je svakako, makar u radnji.

Par Info-a:

- master EQ + master Compresor, 3 Uppera, za svaki part poseban EQ + 4 insert Effekta, 2 global Effekta,

-Vocalist sa effektima, EQ, noise gate, compresorom i "vocoderom"

- postoji info po netu da Thomann model ima 256mb,a Medeli model ima 768mb (ovo ne mogu da potvrdim)

-Moze da koristi semplove, obrada semplova putem softvera na PC-u koji se dobija kupovinom klajve, onda se exportuju u klajvu u vidu expansion pack-a. Poslednji Update je omogucio i rad sa semplovima u samoj klavijaturi

-Kako sve to radi sto se tice same klavijature, semplova i samog softvera u njoj - jos uvek nema mnogo informacija, ali su relativno brzo odreagovali na skoro sve prituzbe, bugove i zahteve korisnika i sredili to Updejtom.

-Stajlovi nisu istog formata kao kod Yamahe. Mogu se softverom stajlovi sa yamahe odraditi da ih cita klajva, ali svi prijavljuju da to ne radi dobro i da moraju da se dorade nakon toga. Dakle nesto kao stari Style Works. Ali. Klajva radi i to izgleda uopste ne lose. Nalazi se izmedju Yamahe SX 600,700 i 900. Mene zanima kako to sve izlazi i to cu videti da probam. Sve u svemu, za 700e ...

Dakle ovo su sve informacije koje sam ja za sebe memorisao sa raznih foruma. Jer i mene interesuje ova klajva i sve novotarije, bez obzira na proizvodjaca. Ostavite nekih 20-30% rezervisano da možda problem nije do klajve, vec do korisnika.

Inace Medeli je deo jedna ogromne korporacije, cije delove mozete naci mozda i u Genosu. Cerka-firma kompanije je pre par godina napravila Hydrasynth, mozda ne toliko interesantan za Balkan, ali definitivno jedna vrlo mocna premium masina.

Promijenjeno od Decko sa sela (18.11.2022 u 12:54 sati)
Decko sa sela je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Decko sa sela, za koristan post:
3bl (18.11.2022), mrgud (06.03.2023)
Odgovor

Favoriti

Oznake
akh, aranžer, medeli, sample

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije