Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Tehnike i teorija

Tehnike i teorija Usavršite Vašu tehniku!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.12.2006, 23:36   #1
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard trileri

Ljudi trebam pomoć oko trilera jednom sam sa downloada skinio trilere u midi formatu ali to nije dovoljno trebam pravilan prstomet a to na midiju nema ne pokazuje moram točno znati koji prst gdije ide pa bih zamolio sve kolege sviraće koji imaju to napisano u text formatu da mi stave na download,nota koja se odsvira i koji prst.zahvaljujem se unaprijed ljudi moram nešta viježbati!!!!!!!!!!!
Sretan Božić i Sretna Nova Godina svim kolegama puno sreće u svirci puno para i mnogo lijepih žena !!!!!!
Sta ce tema o Trillerima u Korg --> Prebacio Tritonle iz Korg u technika sviranja
klavijaturista je offline   Reply With Quote
Star 30.12.2006, 23:50   #2
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2736
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Za tvoje muke postoji resenje koje se zove gorpet.
On je clan ovde na forumu i najbolje da se mu javis na privat poruku i neces se pokajati
fico je offline   Reply With Quote
Star 31.12.2006, 01:21   #3
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

"klaviaturista"
Jarane prstored ti upošte nije važan...Evo zašto-Seiko Pašovski svira samo sa 3 prsta pa ono što on udari po tastaturi niko ne može da kopira ni sa 100 prstiju...Dalje Amza Tairov isto svira sa 3 prsta pa čova plete ko blesav...A što se tiče programa i skidanja to ti je brez veze...Kako su nekad muzičari skidali pjesme dok nije bilo kompjutera i ostale aparature?...UHO ti je glavni adut i ako njega ne znaš iskoristiti onda ti ne pomaže nijedan program ili video clip...Dakle sjedni kući i slušalice na glavu,vjeruj u svoj instinkt i talent za pamćenje i samo vježba jer ja dok sam nosio kajdanke u šklou nisam znao nijednog trilera već samo po notnim zapisima,a mnogi znamo da je svirka bez trilera obična prdačina...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 31.12.2006, 02:01   #4
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2736
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ipak moje je misljenje Alix da je i prstored vazan kao i sve ostalo u muzici .Ni jedna stvar u muzici danas nije prepustena slucaju .Pa ako pocnes od prstoreda nota do klaviature ozvucenja i same akustike prostora sve je to vrlo vazno .Ali da ne odvedemo temu u drugu stranu .Kolega klaviaturista je samouk i njemu su do juce bile nepoznate stvari kao sto su intervali stupnji i tako dalje kroz to se je gurao sam i nekako verovatno svatio i ucio sa midi fajlova .Tebi je bilo lakse sve to jer si isao i u muzicku skolu i kad ti je neko rekao triler cetvorka na tonu c ti si tacno znao koje note trebas da odsviras i koliko traje koja nota koja je u tom trileru.Za samouke je teze jer sam i sam od njih alo neznas od cega je triler sastavljen i koji trileri postoje kad to savladas lakse je i skinuti pesmu po sluhu.Tad kad bude natrenirao sve trilere kako treba i da jih razlikuje ni prstored mu nece biti problem .Zato se javi kolegi gorpet-u veruj neces zazaliti sa malim ulaganjem je napredak veliki govorim ti iz iskustva.
fico
fico je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio fico za ovaj koristan post:
petrovski.bagi (25.01.2013)
Star 06.01.2007, 23:07   #5
Draze
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.10.2006
Postovi: 43
Downloads: 173
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Draze befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Draze pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard



Zderavo !

Sto s'e tice predloga da se obratis Gorpetu to ti je
nejbolje resenje.

Imam veliko iskustvo sa harmonikom i sviram puno pa
prstomet nije nikakav problem , ali nabavio sam neki
materijal od Gorpeta i mogu ti reci da je to covek koji
je maksimalno sposoban i ima veliko znanje i sto je jos
vaznije zna kako da sve to prenese na drugoga.

Nemoras nesto previse da se opterecujes nego samo probaj
i videces vec da ce biti mnogo bolje.
Time ces dobiti i na vremenu pa trud i muke oko trazenja
mozes uloziti u vezbu.


Pozdrav
Dragoljub
Draze je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2007, 12:12   #6
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolege ja se izvinjavam već duže vrijeme nisam mogao na internet pa evo sada da odgovorim.Javit ću se gorpet-u.ja znam da meni punp puno fali pravilan prstored godinama sam svirao nepravilno pa sam skužio da mi fali pravilan prstored
nemogu neke stvari stići odsvirat a neznam neke trilere.tu je problem što se tiće skidanja pjesama to nije problem i što se tiće sluha.vidjet ću sve sa gospet-om.hvala kolege!!!!
klavijaturista je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2007, 13:08   #7
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Alix kolega, ja mislim da je prstored itekako vazan. Licno je moj katastrofalan, i zato kod mene ima brljanja u svirci. Bitno je da bude dobar i radi lakse svirke. A mozes ti i sa 3 prsta da "izbacis" dobru svirku. Slazem se tu sa tobom. I jeste bitno sta izlazi, a ne kako sviras, ali kad je pravilno, tebi je lakse.
marco je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2007, 01:15   #8
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Prstored je jako bitan da ne kazem presudjujuci za klavirnu pogotovo ako bi voleo da mozes da odsviras sve.A danas u muzici postoju vise stilova sa velikim brojem trilera.Postoje i isti trileri koji se sviraju sa razlicitim tonovima.Postoje i oni divlji. Vidjao ljude koji sviraju opasno i sa malo losijim prstoredom ali za to treba mnogo vise vezbe.A sto se ticee tri prsta,vecina trilera se najbolje sviraju sa bas ta tri prsta jer su prva tri manje zakrzljali od malog i domalog tj 4. i 5.Ova dva zakrzljala koristis normalno u sviranju ali ne i za trilere.Tako dobijes da ti triler uvek dobro izadje i ovakvim prstoredom se mnogo brze napreduje i neke stvari mogu bolje da se odsviraju!Los prstored je kompleksna stvar za razliku od onog dobrog!Moj savet nadji nekog ko bi ti pokazao Vasovicev prstored.Taj prstored je najbolji po meni.Postoji i Pavkovicev prstored.Necu ga ocenjivati svi znaju kako taj covek svira.Mislim da ti treba ucitelj koji bi ti pokazao prstored.Nema drugog nacina!To i jeste i nije jednostavna stvar.
bandza je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2007, 01:24   #9
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Prstored je itekako bitan:
1.Lakse i lepse ces svirati
2.Zvucaces lepse
3.Vizuelno izgleda mnogo lepse(kao da ti prsti lete)
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2007, 02:10   #10
gorpet
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.07.2005
Postovi: 88
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
gorpet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard 4. i 5. prst...

Pozdrav svima!
Dodao bih samo da se i 4. i 5. prstom prave ukrasi!!! Ne tako cesto i ne kompletna lepeza ukrasa, ali se "gornji ukras" pravi izuzetno cesto, pa cak i po neka "osmica"!!! Pitanje je samo ko kakvom tehnikom raspolaze. Onaj koji koristi ova dva prsta u znatnoj je prednosti u odnosu na one koji ih ne koriste i u mogucnosti je da odsvira mnogo, MNOGO vise!!!
gorpet je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, gorpet, za koristan post:
fire (15.03.2009)
Odgovor

Favoriti

Oznake
trileri


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:43


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije