Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Yamaha

Yamaha Za one čiji su ljubimci Yamahe

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.08.2005, 11:39   #1
kommandos
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard Yamaha CS1X

Cao
Kupio sam skoro psr-450 i bas nisam zadovoljan sa njim zato sto nemogu da nadjem styles za ex-yu muziku koi moze da radi na psr-450. I boje se nemogu ubacivati.

I narucio sam CS1X. Jeli CS1x dobar ovako za nasu muziku i to?

Hvala
  Reply With Quote
Star 29.08.2005, 12:23   #2
elvis
Vredan član društva
 
elvis's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.03.2005
Mjesto: switzerland
Godina: 44
Postovi: 130
Downloads: 861
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa800-cz1000,cz230s,cz5000,cz3000,cz101,-roland alfajuno2,korg prophecy,yamaha dx9..roland xp50...
Interesi: glavni hobi,heineken i rubin vinjak,,pa onda:karlovacko,lasko,tuzlansko i jelenko obavezno..
elvis befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
elvis pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

..hej vozdraaa ,,yamaha cs1x je bez ritmova,,samo za solo..pozdrav...
elvis je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2005, 13:53   #3
kommandos
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

aha
pa dobro onda, jeli dobra sa solo-ing nase muzike. narodning boja i tako toga... ?
  Reply With Quote
Star 30.08.2005, 12:24   #4
elvis
Vredan član društva
 
elvis's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.03.2005
Mjesto: switzerland
Godina: 44
Postovi: 130
Downloads: 861
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa800-cz1000,cz230s,cz5000,cz3000,cz101,-roland alfajuno2,korg prophecy,yamaha dx9..roland xp50...
Interesi: glavni hobi,heineken i rubin vinjak,,pa onda:karlovacko,lasko,tuzlansko i jelenko obavezno..
elvis befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
elvis pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

,,svako ima svoj ukus..ima ona i dobrih bojica nema sta.a i klavijatura se zna zavoliti kao i zensko :wink: ..hehe..znaci nema to veze da li je korg.roland.gem.yamaha..pozdrav
elvis je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2005, 10:02   #5
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Yamaha CS1X je solidna solo klavijatura. Nema samplera, no interesantno je za nju da je muzika za filim "Jurasic Park" ali baš čitava napravljena na njemu.
Yamaha CS6X je puuno bolji stroj od CS1X-a, no nečeš zažaliti ako ga uzmeš. Iako mu je design malo zastario, za te pare je vrlo solidan. Odradit će on svaki posao. Nema baš sve potrebne boje za našu glazbu, no barem je na mene ostavio dobar utisak. Ja bih ga svrstao u klasu KORG X5D-a, usporedbe radi.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2005, 12:28   #6
delija_momak
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 12.05.2005
Postovi: 84
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
delija_momak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Komandos,

imas li ti sta od FM-sintsajzera, npr. dx11, dx100, il v50?
Evo ja bas sad vidio DX11 za 150 eura. Neki FM-sint ti ipak treba za narodnjake, bar ako nemas para za nesto skuplje. Najbolje bi ti bilo da kupis od nekog naseg, jer ima onda vjerovatno i boje/terce sredjene, tako da nemoras ti sam ubacivati. Neznam sta imas jos od opreme, jer DX11 moras prikljucivati preko miksete na externe zvucnike, ili moras spojiti na interne zvucnike aranzera, s tim sto aranzer onda mora ima AUDIO LINE IN. Jedino, DX11 nema effekte (echo, delay, reverb). Kad bi se prikljucio na interne zvucnike aranzera, neznam da li bi mogo effecte stimati na neki nacin. Ovo vjerovatno zna Kreso, il neko od ostalih, pa bi molio da prokomentarisu. Ja licno imam V50, a V50 ima effecte, tako da nemam frke s tim.

Trazi nesto u rangu 150-250 eura, jeftinije nemozes naci da valja. Dx11 nije skup puno, a zvucis s njim kao Juzni Vetar :wink:

Zivio!
delija_momak je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2005, 02:45   #7
kommandos
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Hvala vam za odgovore.
Ali meni je jedan veliki problem sto zivim ovdje u Australiji. Jako je teshko naci tako neke igrachke ovdje. Koliko do sad vidim za mene su v50, dx-11 ili triton. tako neshto. ali najvishe bi volio v50. samo eto shto ovdje nigdje ga nema. zvao samo preko 50 mjesta.

EDIT: Kakv je Korg X5D, jeli to neki entry-level synth ili je dobar? Posto ga cola ovdje prodaje vrlo jeftino, a super kondicija.
  Reply With Quote
Star 02.09.2005, 13:48   #8
delija_momak
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 12.05.2005
Postovi: 84
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
delija_momak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Neznam care tacno za Korg X5D, al znam da nema boje ko V50 (juznjacki, siptarski, ciganija itd.). Nemoras V50 u prodavnici traziti, neces ga tamo naci 99% (u Evropi je tako bar). Nego pogledaj preko interneta npr. na www.ebuy.com ili na nekoj regionalnoj ili lokalnoj stranici kod tebe tamo. Mora biti nesto. Il ako znas nekog od nasih, kupi od njega sredjenu klavijauturu s gotovim bojama. Kad odes na festu, pitaj sviraca gdje bi se moglo naci.
Bolje V50, X5d zaboravi. I bolje je da vidis sebi neki drugi aranzer, jer na PSR450 mozes samo 4 ritma staviti, ja mislim.
delija_momak je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2005, 14:05   #9
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav ekipo !

Što se tiće KORG-a X5D, nemam za njega što loše reči. Mali, ali vrlo močan sinth. I te kako je dobar za narodnjačku glazbu, pogotovo turbofolk. I za njega ima već brdo programa na internetu načinjenih. Vjerojatno najbolji mali, jeftini solo synth. Iako ima samo 100 programa i 100 kombinacija. No svi se mogu reprogramirati. A postoje i dobre terce za nj. Treba pitati, ovdje na forumu garant ih netko ima. Osim toga, još uvijek ga KORG aktivno proizvodi, tako da nije bed u slučaju kvara, a i sam se vrlo rijetko kvari. Mana mu je što koristi ispravljač za napajanje, pa na prvi pogled ne izgleda profesionalno, no izgledom vara kao što je osamdesetih KORG Poli800 bio smiješan.
DX-11, nije nešto jak u pogledu efekata, ali to je razumljivo s obzirom da je skoro 20-tak godina star. Efekte mu preko druge klavijatue ne možeš preko line-in ili line-out ulaza davati, jer on s aranžera koristi samo pojačalo za izlaz. No, možeš putem GM kabla vući saundove s aranžera i koristiti ga kao master, no to je po mom mišljenju loša ideja, jer DX-11 nema baš pretjerano dobru tastaturu. Nije profesionalna.
S druge strane, ne znam kako si zamislio snimati efekte. Ako on sam nema u svom procesoru i filterima predviđene efekt modulacije za sintezu zvuka. Nije mi jasno što si mislio pod snimanjem efekata. Mislim, svaki zvuk možeš pofarbati putem miksera, ali sad da bi mu nasnimio na u procesor za generaciju tona neki efekt koji mu nije tvornički dodjeljen, mislim da nema šanse, i barem koliko znam do danas nije takav sint niti aranžer napravljen. Znači, igrati se i programirati efekte možeš samo one, koje on ima tvornički unesene u sebe.

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2005, 14:28   #10
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ delija_momak

I da, da ne zaboravim. Svaka čast Yamahi V50, no reci mi barem jednu boju ili prednost gdje je V50 jači od KORG-a X5D. Pa razlika je skoro 10 godina između njih, a tehnika je otišla napred. Mislim da mješaš kruške i jabuke, bez uvrede.
Istina je da KORG X5D nema baš orginal Južni vetar boje, ali to je razumljivo, jer nije DX serija sinta. Nema ih ni V50 100 % iste, iako je istog roda kao i DX. No ima li V50, ostale narodnjačke instrumente kao X5D, tj. harmonike, violine, klarinet, saxeve ... ???
Prijatelju zaboravi. Barem ja osobno ne uzimam solo synth samo radi Južni vetar boja, jer na tezgi sviramo i druge pjesme, a za to mi treba solo synth koji ima više od 16 boja Leed tipa. Sory, ali treba biti realan. Rađe 150 Eura više platim, ali neka je synth par godina mlađi.
Mnogi od nas ovdje nemaju para da si priušte Tritona, Fantoma ili Motiffa, ali zato postoje "starija brača" od velike trojke, koji su u nijansama slabiji od superiorne gore navedene brače, a koštaju 3-4 puta jeftinije. Razmisli malo

Tako ću rađe uzeti CS1X, S-30 ili nešto novije od Yamahe nego prastari DX ili V50. Čak je i W-7 bolje rješenje, iako je Techno synth. Sve se da prepraviti
Isto tako kod Rolanda je XP serija također mrak u odnosu na JV ili D seriju, kao i kod KORG-a N serija ili Trinity u odnosu na M, X, T ili O1W seriju syntha, jer neki kako sam rekao nemaju para za KARMU ili Tritona.

Stoha realnije je uzeti dojučerašnji top model, koji više ne košta astronomskih 1500-2000 Eura, već se može naći za prihvatljivih 500-600 Eur-a.

Pozdrav

P.S. Delija, slobodno pitaj sve što te mući u vezi klavijatura. Ja koliko god znam uvijek ću ti pomoči, kao i vjerujem večina nas starijih ovdje. Ne znam pretjerano mnogo u pogledu tehničke strane jer ipak nisam injžinjer tog profila, no u dvadesetgodišnjoj praksi iz iskustva dosta znam o pojedinim modelima. Veći su mi problem ova nova da izvinete na izrazu sranja, koje kad malo bolje prostudiraš vidiš da su isti qrac, samo drugačije zapakirana i malo bolje ušminkana.
kreso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
cs1x, yamaha


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije