Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.08.2015, 14:20   #1
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Roland BK-9 Key touch BUG?

Evo ovako,menjajuci razlicite nivoe dinamike na BK-9 uocio sam da skoro nema razlike izmedju Low,Medium i High...Jedino razlika postoji kad je Fixed postavka sto ne znaci mnogo..
Parametre je moguce podesavati u sva tri nivoa dinamike ali izmedju nivoa ne postoji razlika ili je ja ne cujem.
Molim sve korisnike da provere postojanje potencijalne greske u sistemu klavijature.
Hvala!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2015, 11:06   #2
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tačno je da je razlika manje primetna po defaultu.
Prvo isključi default COMPRESOR i EQ pa onda probaj. Kod mene bez njih ima dosta veće razlike u dinamici nego kada su uključeni.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2015, 11:46   #3
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Opet je razlika jedva primetna narocito pri vecoj brzini sviranja.Imajuci u vidu da moramo iskluciti efekte rekao bih da je ovo propust u sistemu ili BUG!
Hajde da cujemo jos koje misljenje....
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2015, 16:44   #4
Mafia
Vredan član društva
 
Mafia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.08.2015
Mjesto: USK BiH
Postovi: 117
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Pa1x pro
Mafia ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa to nikako nije dobro. Ja ga lično nemam (bk9) ali ako stvari tako stoje nisam siguran ni da ga želim.....

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
Mafia je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2015, 19:00   #5
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve nesto mislim,imam jak predosecaj da ce biti novog operativnog sistema i dodatnih boja,iako mnogi kazu da nema nista od toga.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2015, 00:38   #6
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jel ti se to samo javlja ili imaš neke informacije?
Stvarno BK9 ima nedostataka i sve ih je više kako ga ljudi istražuju.
Za nove boje manje više, odlične su mu i ove što ima i meni je ovo sasvim dovoljno i zadovoljavajuće, ali nedostaci u operativnom sistemu su nešto što se mora ispraviti. Ako to ne urade, onda su debelo prsli i ugroziće imidž cele firme koji su godinama i decenijama gradili.

Mislim da je šteta što su BK seriju jako malo prodali u celom svetu. Da je više kupaca bilo bi tu sigurno i ozbiljnije podrške i ispravke grešaka od Rolanda.
Ovako, videli i sami da su napravili nekonkuretnu spravu pa digli ruke. Džaba im niža cena kada je nešto teško upotrebljivo za ozbiljniji rad. Za kućno i eventualno neko slabije studijsko korišćenje može da prođe, ali za muzičare koji od toga žive i za live svirke malo teže.
Svaki dosadašnji njihov aranžer je mogao manje-više da se uz dosta manje pripreme i podešavanjag koristi odmah za svirku i da se lako prilagođava i svira "on fly" u toku izvođenja i to im je bilo prepoznatljivo za ovaj brend, a sada, treba ti meseci pripreme repertoara da bi bio siguran kada izađeš na nastup.
Ja još nisam uspeo ni jednu pesmu da uradim do kraja a da nisam morao sve u detalje da predhodno isprogramiram i upišem u PERFORMANCE, pa opet sam nesiguran gde sam šta stavio. Imam gomile pesama koje su samo započete sa podešavanjima ali nisu još spremne za izvođenje, a njih sam sa predhodnim aranžerima svirao malte ne bez predhodnog pravljenja USER PROGRAMA za njih,samo uključiš i sviraš.
Mene plaši samo to što sam na mnogo mesta pročitao da se ROLAND definitivno povlači iz proizvodnje aranžera i da zbog toga neće dovršiti svoje propuste u BK seriji, pa ćemo verovatno ostati na ovoj nedovršenoj verziji 1.06.
Mada bih voleo da nisam u pravu, jer ne planiram da prodajem svoj BK9. Sva sreća pa on ima i dosta dobrih stvari u sebi koje meni koriste i dosta znače, jer ja nisam u prioritetu tezgaroš i nemam puno "live" nastupa.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2015, 20:53   #7
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da... Prodajna strategija-kadar, demonstracije su užas. Bolje Michele Vonken prezentira yamahu psr 2000 (ili 2100...) davne 2002 nego li danas rolandovci nove sprave. I to je, nažalost, slika Rolanovih arrangera današnjice. Cijene su im popularne a sve ostalo, snađi se druže. Ja sam ti nekad preporučio Tyros 3, vjeruj mi ne bi ti bilo krivo. Jest starija klavijatura ali super articullation 2 soundovi, onaj jazz clarinet savršenstvo kod arrangera.
Ne mi zamjeriti. ;=)
Alen P je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije