Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.09.2020, 11:50   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korg pa 700 namestanje lower-a?

Pozdrav ljudi, nakon malo duzeg razmisljanja, odlucio sam ipak ostati u korgovom taboru, i zameniti moj korg pa900 za novi pa700 posle 2 i po godine druzenja. Iako mi yamaha sx700 ostaje "tiha patnja" nisam se usudio trenutno preci na yamahu, posto sam totalno ispao iz koncepta yamahinih aranzera pa sam se plasio da se ne pokajem, a i jos jedan razlog sto sam skoro uzeo pa manager 4, pa bi da sam presao na yamahu to bila potpuno promasena kupovina. E sad, imao sam pa4x pre neke 3 godine, i na pa700 je 90% isti menü, ali sam ja to malo pozaboravljao, pa cu vas s vremena na vreme daviti... pevo pitanje bi bilo: ubacio sam juce odma jedan set u klav, i neke stvsri u startu podesio po sebi (dinamika off, chord expert mode itd, iskljucio kbd set to style itd...) ali nikako nemogu provaliti kako da mi se cuje uvek strings u ritmu, ili kada npr.stisnem akord levom rukom da se cuje strings kao npr.tremolo!!! Otkacio sam opciju fix arr+lower ali opet nista... tojest jedno 5 min.je radilo, i onda sam promenio da li ritam ili performansu i nestade lowera. Da li ima neka caka da se to zakljuca za stalno, posto sam navikao tako, i da zakljucam volumen tog stringsa? Hvala unapred drugari 😃😃
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2022, 00:19   #2
Decko sa sela
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.04.2022
Mjesto: Badnjevac
Postovi: 10
Downloads: 86
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Instrumenti: Klavijature
Interesi: Muzika
Decko sa sela ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Iskljuciti "style change", iskljici "single touch" ( dva puta pritisnuti taster, ne sme da svetli ili blinka plavo ) i menu -> preferences -> memory mode -> izaberi "chord + lower". Trebalo bi da je to to. I stalno da je ukljiceno dugme memory ( pored bass inversion i manual bass ). I naravno za lower izabrati zeljeni strings.
Decko sa sela je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2022, 15:31   #3
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Najsigurniji način je da taj string spremiš u svaki Perfomance.

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk
Tomy je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije