Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.03.2019, 14:06   #1
zaja
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.03.2019
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zaja ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard JBL sound power - par informacija o današnjim opcijama

Nisam dugo u svijetu ozvučenja i sad se pojavila potreba da kupim razglas na firmu, pa reko da pitam.

Nekad sam imao bend, svirali smo dosta disko klubove i morali smo nabaviti adekvatan razglas. U to vrijeme (prije cca 20-25 godina) top zvučnici su bili JBL sound power serija. Mi smo nabavili par basova, duple 15" TCB (triple chamber bandpass) i dva para 12" gore. Kasnije smo dodali dole sound power subove, isto TCB ali 12" (da, djeluje čudno subovi s dvanajsticama). Sound je bio ubitačan, to je radilo perfektno, mana je bila težina. Koristili smo Crest Audio slave-ove, neku pro seriju. Koliko vidim Crest Audio više ne postoji?
Dole ispod su slikice basova i satelita (s interneta, nemam naše).

Trebao bi par informacija, koje kutije su danas ekvivalent sound power seriji jer koliko vidim više se ne proizvodi?
Vidim da su u modi aktivne kutije, koliko je to u praksi dobro i funkcionalno za malo "jači" razglas za band?
Možete li mi preporučiti nešto jeftinije u toj klasi od drugih proizvođača, preferiram pasivne komponente?

Hvala.


zaja je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2019, 22:40   #2
Va-7
Vredan član društva
 
Va-7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Mjesto: Čakovec, Međimurje
Godina: 42
Postovi: 227
Downloads: 178
Uploads: 15
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Roland G 70, E-A7, Triton LE
Va-7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja ću reći samo jedno, znam dosta bendova koji su prodali kvalitetne razglase pasivne i kupili nove aktive i gadno se pokajali tako da....
Va-7 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije