Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.10.2017, 20:55   #101
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dovoljan razlog I za mene ....da je uzmem I to cu naravno da uradim u bliskoj buducnosti.

Takodje provjerena informacije je da ce imati brzo lodanje samplova (setova).

Moj A3000 sad naloda 512 mb za 6min ,,dok pri regularnom paljenu sa tih 512mb unutra treba mu paar sekundi.
Ovih dana radim na A3000 neko sredjivanje sa YEM-om i to ide veoma brzo.

Sve u svemu novi update YEM-a izlazi u Novembru i vjerujem da ce nam donijeti mnogo toga dobrog.

Pozdrav.
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2017, 23:20   #102
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Izgleda da je EQ jos uvijek onaj kao sa djecijih igracaka. Samo niski i visoki kao i do sada.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2017, 01:38   #103
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Strategija Yamahe je logična, u svaki novi model se ugradi ponešto novo, a istovremeno se koristi isprobana tehnologija sa starijih modela. Kod Genosa je taj princip pogotovo specifičan jer je u igru uvučen Montage i tako je osigurana potpuno nova platforma na koju će se samo nadograđivati potreban software. O tome sam nešto pisao u jednom od prijašnjih postova. Naravno da Yamaha želi privući što širi krug korisnika, to je sasvim jasno. Neki promo videi pokazuju muzičare koje ne zanima aranžer u svojoj osnovnoj namjeni, njima ne treba instrument da bi zabavljali druge. Oni žele kreirati vlastitu glazbu i što brže doći do željenog efekta, tj. aranžmana vlastite pjesme. Imamo drugivideo koji pokazuje glazbenicu kojem je potreban instrument za stage ali koji više liči na DJ spravu nego na aranžer kao što ga većina na ovom forumu percipira. Pogledajte samo koje su dobi slušatelji na ovoj prezentaciji.



Nema penzionera koji žele u toplini doma svoga svirati bakicama za Božić. Naravno, Yamaha ih ne želi izbaciti iz igre jer oni imaju bolju kupovnu moć. Ali da želi proširiti krug korisnika na mlađu populaciju, to je potpuno jasno. Zato se lagano u Genos dodaju ove dobre i željene funkcije koje spominjemo, zato je Genos dobio ekran, jostick, dva sequencera i playlist nalik na Korga, zato se pozorno osluškuje svaki detalj koji korisnici žele. Čini mi se da toga nije prije, Yamaha je radila po svome ugađajući ovim "mamut sviračima" koji ionako nisu mnogo zahtjevali. Sada je menađment proširio ciljanu skupinu, prilagodio se novom tržištu i očito je da im je stalo da ispune sve želje. To nisu moja nagađanja, dobro pratim strane forume i ovo o čemu pričam tamo je vidljivo odmah na prvu. Isto vam to može potvrditi i par naših članova koji su svojom aktivnošću na nekim engleskim i njemačkim forumima potencirali teme poput mono - legato opcije. Ovih dana je jedna osoba, vrlo istaknuta Yamahina promotorica u Njemačkoj, u svojim postovima jasno dala na znanje da Yamaha očekuje reakcije, kritike i prijedloge i da će pokušati ugraditi većinu toga. Ono što ne uspiju implementirati u prvu prodajnu varijatnu klavijature, dodat će se u narednim ažuriranjima koje već sada najavljuju kao jedan stalni proces. Dobro znamo da je do sada bila praksa krpanje eventualnih nedostataka, a vrlo rijetko su dodavane nove funkcije. Sve napisano je jedan širi pogled onoga što se događa oko Genosa i mislim da ovime moramo biti zadovoljni.

Ali ako stvari gledamo sa osobne, niže razine, ako ih gledamo iz perspektive da je 2 band eq igračka, što u stvari i jest, onda nezadovoljstvu nikada kraja. Ne možemo očekivati da će se ugraditi sve funkcije na koje smo navikli kod drugog proizvođača ili koje samo zamislili u glavi da nam trebaju. Zbog toga ne treba biti ogorčen i ljut, tu ne bi trebalo biti emocija. Svatko od nas ima vlastite prioritete i specifičan način korištenja instrumeta pa će u skladu s tim odabrati onaj koji mu najviše odgovara. Nekome je bolja Yamaha, nekom Korg ili Roland, a nekome opet ništa od toga ne valja, pa svira na "virtualnog osvetnika" kojeg ćemo možda jednog dana i mi vidjeti i čuti kako zvuči na sceni.

A za kraj, za laku noć, PDF dokument Genos Product Guide

casper je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2017, 04:07   #104
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Casper sve to stoji i Yamaha to radi odlicno. Samo su zaboravili uz svu tu kampanju da na prodaju instrument da u u isti instrument i ugrade sve te profi stvari koje jedan instrument koji toliko kosta mora da ima. Ima tu svega nesta novog a u stvari nema bas mnogo cega. Drago mi je da su konacno promijenili bubanj i da ima drum mixer. Ustvari mi o tome diskutujemo kao daje to neka nova tehnologija. To je trebalo da bude davno jos od Tyros 1. Bar Yamaha ima tu moc da gura tehnologiju i da ide u korak sa vremenom. Ali uzalud nam trud sviraci. I na kraju mnogo magle i vjestackog dima. Ne kazem da Genos ne zvuci dobro. Danas sve nove klavijature zvuce dobro. Mada po nekim sto su vec uzeli na stranim forumima pise da su strings odlicne, a ostali instrumenti manje vise slicno kao i na T5.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2017, 09:08   #105
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Yamahini top modeli su uvijek koštali otprilike isto i bili su za 20-30 % skuplji od konkurencije. Bez obzira što im je uvijek nešto nedostajalo, uvijek su se dobro prodavali. I prodavat će se u budućnosti bunili se mi ili ne.

Znaš onu teoriju urote, benzin je skup, kradu nas, na tržištu cijena barela pala, a kod nas je nisu spustili, lopovi jedni ... Na kraju odeš na pumpu, natočiš tank ... jbg-a, takav je život.

Ljudi moraju shvatiti da niti jedan aranžer, bez obzira da li se radi o Yamahi, Korgu, Rolandu ili Ketronu NIKADA neće imati ugrađene "profi stvari", a razlog tome je vrlo jednostavan. Aranžeri nisu profi instrumenti niti spadaju u tu kategoriju robe.
casper je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2017, 09:20   #106
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Casper, jednostavna i najbolja definicija haha
ffb je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2017, 09:47   #107
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To je porez na " budale" .A to smo u ovome slučaju mi ...
I rado bi ga platili. Samo kada bi mogli


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2017, 10:17   #108
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Rijetko, gotovo nikada ne koristim veliki font. Iznimka u predhodnom postu ima svoj razlog.

Mi ovdje pričamo o vrsti instrumenta koja izaziva kontraverze u krugovima profesionalnih glazbenika. Mislim na akademske muzičare koji sviraju u velikim orkestrima, o ljudima koji su se školovali i kojima je glazba posao u pravom smislu riječi. Većina njih drži da aranžer uopće nije glazbeni instrument i čudom se čude "minotauru" koji ima tipke, a ostatak više liči na igraću konzolu. Ne želim podcjenjivati nas obične OMB gažere jer i taj posao treba znati raditi, i za to treba proči "posebno školovanje. Želim naglasiti da je ovaj instrument kojeg tako pomno analiziramo i od kojeg očekujemo da ima "nadnaravne moći" samo mala obična kutijica koja "pola svira sama", a drugu polovinu sviramo mi. Tako stvari stoje u najboljem slučaju, a ako se uzme u obzir velika većina aranžerista, onda je situacija još mnogo lošija. Onda dolazimo do tužne činjenice da postoje neki "muzičari" koja ne znaju niti glazbenu abecedu. Jadni ne znaju raspoznati dur od mola, a istovremno traže da doboš mogu podešavati s najskupljim alatima koji se koriste u najskupljim studijima svijeta. @mikimiki, ti dobro znaš, a i ja znam da se ovo nikako ne odnosi na tebe. Mislim i pišem općenito imajući u glavi sve one tipove kojih je na žalost vrlo mnogo i koji spadaju u tu skupinu.

I sad se ljutimo jer Genos nema odvojeni fill in, jer nema brake funkciju kao Korg, jer ima pogrešno raspoređene tipke za multipadove u ondosu na OTSove, jer nisu ugradili profi drum editor .... Ajmo se malo zamisliti. Da li se stvarno radi o nedostacima koji su presudni za svirku ili time samo želimo lukavo zamaskirati osobni deficit i tako varati sami sebi pronalazeći razloge zašto nam instrument nije dobar. Opet ponavljam, ne mislim ni na koga direktno, razmišljam "na glas" i pronalazim argumente koje postoje i koji potiču na razmišljanje. Ako smo realni, onda ćemo sve navedeno uzeti u obzir i pomiriti se s činjenicama takvima kave jesu. Ako pak mislimo da će kupovina skupog instrumenta riješiti sve naše probleme, ostvariti sve želje i osigurati status među kolegama i onima koji nas slušaju, onda smo u velikoj zabludi. Jer, masa će prije ili kasnije shvatiti da je car gol i da najskuplje ruho ne može prikriti carevo ružno tijelo.

Odoh malo "u stranu" i van teme ali mislim da je ovo dobar trenutak i mjesto na kojem treba naglasiti kako je potrebno na vrijeme ugasiti motore i pustiti da se letjelica lagano i sigurno spusti na zemlju.
casper je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2017, 12:33   #109
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije li to cudna slucajnost? Napisem nesto o koristenju aranzera na DJj nacin i upravo se pojavi prezentacija na kojoj ne znas da li prezentator prezentira klavijaturu ili jukebox. Trenutno sam na mobilu i poslusao sam prvih par minuta, mozda se kasnije nesto i dogodilo zanimljivo ali pocetak je potvrda koje korisnike cilja yamaha i distributeri. JBG- prilagodili se trzistu potpuno :-)

https://www.youtube.com/watch?v=3J2UuR2o0PM&sns=em

Sent from my XT1052 using Tapatalk

Promijenjeno od casper (20.10.2017 u 21:28 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2017, 15:34   #110
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da.. ima nas svakakvih. Jedan kolega se posebno radovao sto ce Genos konacno imati dva playera. What?? -pored svega sto isti nudi...
Alen P je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije