Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 22.01.2011, 20:19   #1
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Beitrag Puštači fajlova da se obeleže!!!

Poštovane i cenjene kolege muzičari,
Dugo sam razmišljao da li da pokrenem ovaj post, no ipak sam resio da olakšam dušu i kažem svima na forumu sta me muči i nervira.
Muzikom se bavim profesionalno preko 15godina. Zavrsio sam akademiju i radim i kao pedagog, sto za ovu priču i nije bitno,… dok uvek sam paralelno bio i tezgaroš, prvo starogradski harmonikas a zadnjih 7 godina sam iskljucivo klavijaturista.,
Uvek se trudim da skinem pesmu perfektno, uradim poseban solo, improvizaciju, harmonski obogatim, dodam pasaže i jazz fazone kada god to priliči uraditi,…. Kada ukljucim boju gitare, trudim se da sviram kao gitarista, saks kao saksofonista,…itd. Ne mesam babe i žabe, tj. narodnjacke trilere ne ubacujem u rock pesme i obrnuto,…isto vazi i za pevanje,….
Jednom rečju kao svaki zaljubljenik u muziku i live nastup, patim da mi sound bude ne dobar, nego izvanredan, a svirka besprekorna!
Kada me neki kolega oduševi sviranjem, ma koliko djubre bio kao čovek, ja mu kazem muzičar si nema šta, skidam kapu,… Tj. Hocu da naglasim da mi je zvuk, repertoar i sviranje uživo na prvom mestu!!!!!!
I onda tako lepo dok sviram desava mi se da mi gosti od 15 do 77 godina u zadnje vreme sve česce upitaju, kad naručuju:
Imate li tu pesmu?
Kao da moja svirka zavisi iskljucivo od hard diska!!!!
To je jedan od dokaza da 90% ljudi i nema pojma sta sviraš, niti kako zvučiš, niti da li sviras ili pustas proklete fajlove!
Ocigledno je da je najbitnije da znas tekst druge strofe……..
da vidim gitaristu koji peva i svira uz laptop, to i razumem, rado bi on sa bendom radio, ali ko ce to da plati…..
Dok je sve vise klinaca koji celu noc zure u tekst na displeju, i napune hard disk sa Tosetom i Milancetom i pesmama iz naftalina, usput kad ide folspil, pisu poruke na mobilnom,…ili cackaju usi, pa nije ni cudo sto su i prosti ljudi ukapirali da sada je klavijatura kao nekakav kasetofon, koji ima dirke koja sluze za pikslu ili da se stavi mobilni!!!!
Pre para dana sam nacisto odlepio. Svirao sam sam punolestvo, svirao i pevao. Otkacila mi se ruka i bio mi nekako merak pa sam cepao sa tehnikom i zezo se i improvizovao i kad treba i kad ne treba, i onda dodje kod mene picopevac sa recima:
Ej, Ajde pusti mi slike u oku…..
Sekunda je falila da ga nokautiram! Pobesneo sam i rekao sam mu:
Debilu glupi, zar nisi primetio da sve vreme sviram, mamlaze! Prekinuo sam svirku, i napravio sam ogromnu pauzu, da se smirim.
Jednom sam primetio (pre nekih godinu dana), kada je usledila pauza, ukljucio sam ja na korgu demo song, tiho da svira dok je pauza, kad cujem neke matorce za stolom:
Jel sam ti reko da ovo sokocalo samo svira, ima nekakvu memoriju i ovaj samo pusta pesme.
Od tada vise ne pustam demo. A kad me konobar ili gazda upita da pustim, ja im kazem da ja nemam tu klavijaturu sto moze sama da pusta muziku, i da je ovo poseban model za svirace!!!!!
Ja sam svestan da fajlasi nikad ne mogu da zvuce kao mi sto sviramo svaku notu, mada uskoro ce pustati mp3 fajlove, pa ce ispasti za prost narod kasnije da u stvari oni sviraju a mi se foliramo.
Nemam ja nista protiv tih fajlasa (ko zna koja ih je muka i neznanje nateralo da budu One man playback), ali imam predlog da se lepo obeleze sa kakvom nalepnicom i sl… Da ljudi znaju sa kim imaju posla! I da nas postene svirace sto odvajamo svoje slobodno vreme na skidanje i sredjivanje pesme nebi ljudi mesali sa fajlplejerima, a i sta ce im klavijatura,…. Lap top i winamp i kraj price. Evo nisam bio lenj pa sam im napravio i nalepnicu. Odstampajte i nosite svuda sa sobom, gde god radite.

Nije mi zao sto postoje pustaci fajlova, kada god nastupim negde posle fajlplejera ja duplovise nego inace odusevim i goste i gazdu, pa se vise pustac fajlova ne vraca u lokal.
Molim cenjene kolege muzicare da mi daju misljenja o mom predlogu nalepnice za fajlase i da napisu neka slicna iskustva, verujem da ih ima dosta.
Svako ko svira i ne zabusava nije ravnodusan prema tim stvarima.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg untitled.JPG (35,7 KB, 117x skinuto)
Highslide JS
pedjajazz je offline  
Star 22.01.2011, 20:47   #2
cane612
Drugar foruma
 
cane612's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.03.2009
Mjesto: BEOGRAD
Postovi: 62
Downloads: 1085
Uploads: 2
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: KORG pa500
cane612 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
cane612 pošalji poruku preko MSN messengera cane612 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ja sam jedanput pustao midi fajlove i nikad vise! a sto se tice nalepnica svaka cast
mrzim kad na youtube baje puste midi fajl a onda im odgovori idu
,,super sviras,,!,, kako ti je sredjena klavijatura,, ... jaoj dodje mi da ih pobijem!
meni su moji drugovi prisli klavijaturi a ja svirao i oni kao sta tu sviras ... krenu po dirkama da mi udaraju i ja iskljucim memori i stanem! Doslo mi je da ih iznabadam... i ja reko gledaj... i krenem da sviram isto kao i sto sam svirao do malopre ali polako ubacujem levu pa desnu ruku !!! i oni kao svaka cast! ali sam se nervirao sto moram da im se pravdam! da ne bi ispalo Onaj baja ne zna da svira i pusta midi fajlove!
nikad vise necu pustati midi fajl jel se grozno osecam kad ,,sviram,,a on mi ubacuje tonove koji nijedan bend nece nikad odsvirati! najvise mrzim kada vidim 38 godina baju pusta pola svirke midi fajlove ... pa rodjo! MIDI fajlovi sluze samo za pomoc u slucaju da neku pesmu ne mozes da skines i za karaoke !!! pozz za kolegu i sledeci put zabodi ih ... bice ti lakse ja znam da ja ocu
cane612 je offline  
Star 22.01.2011, 20:56   #3
igorkac
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.07.2010
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 22
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA50, Weltmeister
igorkac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaka cast kolega, ja se slazem stobom u svemu sto si napisao... pozz
igorkac je offline  
Star 22.01.2011, 20:56   #4
kufi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.09.2009
Mjesto: novi banovci
Godina: 41
Postovi: 41
Downloads: 246
Uploads: 0
Rekao HVALA: 66
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: korg pa800
Interesi: muzika
kufi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kufi pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Blinzeln

Kolega ja ne znam sto se toliko uzbudjujes ja uglavnom sve sviram i imam i namenske ritmove i matrice i kad se smorim pustim po koju matricu da mogu na miru da zapalim pljugu i popijem pice skoknem do wc i libu me stojko ko sta misli ko misli da zna bolje neka izvoli onaj ko se razume u svirku ti to sigurno nikad nebi rekao tako da samo opusteno i u pohod da se otimaju pare pozz
kufi je offline  
Star 22.01.2011, 21:02   #5
alenmo
Vredan član društva
 
alenmo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.03.2007
Postovi: 113
Downloads: 873
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
alenmo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pedja svaka ti cast...jos su sad poceli da nabavljaju orginalne matrice sa vokalima pa to moze i najveci levat da provali kako ne sviraju..najzalosnije kad dodje neka zvijezda da gostuje i ono kao dovede klavijaturistu i onda taj lik pusta matrice komplet sa vokalima..
ja licno takve ljude ne mogu da nazovem kolegama jednostavno treba takvim ljudima zabraniti da nastupaju i varaju narod !!!
alenmo je offline  
Star 22.01.2011, 21:23   #6
zsimonovic
Odomaćeni član
 
zsimonovic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.08.2007
Mjesto: gornji milanovac
Godina: 45
Postovi: 509
Downloads: 6502
Uploads: 39
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 26 puta u 24 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: racunari,lepe devojke
zsimonovic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
zsimonovic pošalji poruku preko MSN messengera zsimonovic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne valja bas perfektno da zvuci klavijatura,zato nisam ljubitelj aranzera i namenskih ritmova sa uradjenim forspilima-i ne koristim ih.Pretezno sviram te manje svirke sa harmonikasem koji svira i klavijaturu i sviram sve manuelno sem bubnja kojeg pustam i zvucimo nas dvojica live kao neki bend.I cuje se da je uzivo svirka po zvuku,nije sinteticki da zvuci kao CD nego kao bend uzivo.Naravno cuje se i poneka greskica sto daje cari uzivo svirci.
zsimonovic je offline  
Star 22.01.2011, 21:24   #7
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sto puta prezvakana tema, sto puta sve receno i mora se opet...

Znaci, kolega ne nervirajte se. Ako znate radit svoj posao, a pretpostavljam po tome sto ste napisali da znate i imate podloge. Znat ce vas cijenit pravi ljudi. Sta vi imate nekom kulovu dokazivat da znate svirat, njega to uopce ne zanima. On je dosao tu da se zeza, pa malo i vas drnda, opusteno samo



Citat:
Originalno postovano od pedja5379 Pokaži Post
Sekunda je falila da ga nokautiram! Pobesneo sam i rekao sam mu:
Debilu glupi, zar nisi primetio da sve vreme sviram, mamlaze! Prekinuo sam svirku, i
A ovo cega ste se suzdrzali u "sekundu" i ovo sto ste izgovorili zaista ne prilici vama kao jednom intelektualcu, a kamoli pedagogu Ja zaista vjerujem da vi znate to rijesit na jedan fin, kulturan i pedagoski nacin


Ne zamjerite mi sto vam ja kao klinac pokusavam nesto reci, nije iz zle namjere, nasilje i vrijedjanje nikom nisu rijesile problem
__________________
I'm the one who knocks...



Promijenjeno od Dell (22.01.2011 u 21:25 sati)
Dell je offline  
Star 22.01.2011, 21:24   #8
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

jarane ovo ce nekom da posluzi veoma dobro,nije ti lahko ni bilo napisat sve ovo,meni se par puta desilo tako,nisam nikad pustao fajlove,a opet ima naroda pa kad sam na pauzi ode i na moj mikrofon govori,ovaj pusta fajlove,e i sta bi cojk tad uradio,ja nemam skolu zavrsenu,ali sam stekao sve sam,i znam gdje je sta nego sto ovi imaju skolu,ali narod nije takav,nije zadovoljan,zato kada mi tako rekne pustas fajlove ja namjerno uzmem,i sviram solo na suho,da se uvjere pa bude kasnije snimanja vako nako,pa se cude,mislim nemoj nekog dirat ili sta govorit dok ne vidis svojim ocima,ja prije davno dok se nisam bavio muzikom,i kada neko zasvira ja se cudim toje sila,ja bi volio da klavijatura sama svira,da je gledam ocima i mislima i ona svira sto hocu,malo sale,hheeh,ali ne ide to,trosit zivce na to aa ne,nek sve govorio samo nek ne prilazi mi instrumentima tad mi nije dobro.pozzz i sve najbolje,dobra tema.
korg18 je offline  
Star 22.01.2011, 21:32   #9
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hehe,opusteno treba gledati uvek svoja posla,mene briga dal neko pusta ili ne dal neko svira ili ne,evo veceras sviram zamenu i spremljen mi je mix od sat vremena i to mp3 sa pratecim da pustim,,a posle toga svirka tri sata u puno jer ljudi tako rade,iako sve te pesme sviram,boli me uvo,ja sam na zameni
Pomirite se sa cinjenicom da to prolazi i da boli gazde ona stvar da li neko pusta ili svira,il mu pravis posao ili ne,to je sada tako,svi bi mi voleli da je to zabranjeno,ali nije i nece biti jer zakon za to ne postoji.
svrakan je offline  
Star 22.01.2011, 21:39   #10
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljetos sam na jednom bazenu imao priliku da slusam kolo samo na terci, znaci bez osnovne melodije (lik je vjerovatno nabavio midi od nekog ko je stvarno svirao), pa pustio. Al narod drma, vristi igra i ne konta da Gocino kolo nekako cudno zvuci.
Drugom prilikom opet lik na laptop pusta al preko osnovnog midija na laptopu znaci osnovni Microsftov wavetable. Pici muzika ko ringtonovi na starim nokijama. A narod opet odvalio.

Kad bi publika prihvatila da se moze prislonit mobitel na mikrofon pa pustat muziku, mislim da bi bilo onih koji bi to i radili.
zukae je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
fajlovi uživo korg roland klavijature


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:33


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije