Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.03.2014, 14:30   #1
zoka3
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2012
Postovi: 32
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 11
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
zoka3 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Formatiranje skazi HDD

Našao sam na forumu da se skazi hdd mora formatirati na računaru što je teško izvodljivo. Pitao sam po prodavnicama računara i niko ne može da to odradi.
Naručio sam napajanje za hdd na ebay-u i stiže mi za dvadesetak dana pa sam mislio da mi to neko formatira na računaru ali izgleda da to neće moći.
Ako neko ima volje da mi odgovori može li se to nekako formatirati na Rolandu G 1000?
Pozdrav!
Dodato:
Ima li neko ko bi mogao da mi odgovori na pitanje?
Dodato:
Pročitao sam negdje na forumu da se skazi hdd prvo mora formatirti na računaru da bi ga roland G 1000 prepoznao.
Kad se prikopča hdd na roland g 1000 postoji li opcija da ga roland odmah formatira bez predhodnog formatiranja na računaru?
Zip na rolandu nekad ne može da učita pa se bojim da nije pri kraju i zato sam se odlučio da stavim hdd.
Možda je vama ova tema dosadila i zato nema odgovora ali se nadam da će ipak neko odgovoriti.

Promijenjeno od zoka3 (06.03.2014 u 12:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zoka3 je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2014, 13:00   #2
akordi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.02.2008
Postovi: 12
Downloads: 481
Uploads: 62
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
akordi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Može se formatirati na G1000 pomoću opcije format.
G1000 će prepoznati 1GB diska bez obzira koliki je kapacitet HD-a , što zači da ukoliko je tvoj HD npr.2GB, G1000 će ga vidjeti kao da je 1GB.

Pozdrav!
akordi je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio akordi za ovaj koristan post:
zoka3 (07.03.2014)
Star 06.03.2014, 13:20   #3
zoka3
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2012
Postovi: 32
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 11
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
zoka3 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hmm to znam, međutim interesuje me kad stavim hdd hoće li ga roland prepoznati bez predhodnog formatiranja na računaru i moći odmah formatirati na taj 1GB?
zoka3 je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2014, 23:53   #4
gorancho
Početnik forumacije!
 
gorancho's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2014
Mjesto: Beograd
Postovi: 37
Downloads: 21
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: GEM WK8SE, Technics KN3000
gorancho ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne piše koji je HDD u pitanju. G1000 je najgori po probirljivosti hard diskova. Ne želim nikad više da gubim vreme pokušavajući da ga nateram da vidi neki veći disk od 1GB. Ko je napisao da mora da se formatira na PC-ju, očigledno nema pojma. G1000 previše bira diskove, kao što napisah. Formatirao ili ne, svejedno mu je i primiće samo one koji su njegovim čipovima kompatibilni a to znači što manji i od 1GB pri čemu ni to nije sigurno + treba imati na umu podešavanje džampera diska i razne kombinatorike, uzaludni sati (dani) rada...
gorancho je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gorancho za ovaj koristan post:
zoka3 (07.03.2014)
Star 07.03.2014, 08:29   #5
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za formatiranje SCSI Hard Diska na kompjuteru, potrebna ti je i PCI ili PCIe SCSI Controller karta. Imas ih za desetak eura pa navise. Medjutim tu treba zestoko da pripazis koji je prikljucak na toj karti, to jest on mora da odgovara onome na SCSI Hard Disku. Postoje karte sa internim i externim prikljuckom za SCSI Hard Diskove. U sustini je to za tebe svejedno jer ces samo formatirati Hard Disk i odmah ga vratiti u G1000. Mislim da je ipak pametnije da nabavis USB Floppy Emulator umjesto da se mucis sa tim SCSI Hard Diskom. To odprilike ovako izgleda a nazivaju ga jos i USB Pendrive. Za G1000 ih imas vec od dvadesetak eura pa navise.

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=PJcP95XWaQo
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
zoka3 (07.03.2014)
Star 07.03.2014, 08:37   #6
zoka3
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2012
Postovi: 32
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 11
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
zoka3 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pogledaću koji je hdd u pitanju, mislim da je negdje oko 2 GB.
Uslikaću ga i pokušati staviti slike.

Pozdrav!
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Za formatiranje SCSI Hard Diska na kompjuteru, potrebna ti je i PCI ili PCIe SCSI Controller karta. Imas ih za desetak eura pa navise. Medjutim tu treba zestoko da pripazis koji je prikljucak na toj karti, to jest on mora da odgovara onome na SCSI Hard Disku. Postoje karte sa internim i externim prikljuckom za SCSI Hard Diskove. U sustini je to za tebe svejedno jer ces samo formatirati Hard Disk i odmah ga vratiti u G1000. Mislim da je ipak pametnije da nabavis USB Floppy Emulator umjesto da se mucis sa tim SCSI Hard Diskom. To odprilike ovako izgleda a nazivaju ga jos i USB Pendrive. Za G1000 ih imas vec od dvadesetak eura pa navise.

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=PJcP95XWaQo
Ako se može formatirati na rolandu, onda ga nebi na računaru formatirao.
Gledao sam na ebay-u floppy emulatore i izgleda mi dobro riješenje ali pošto već imam skazi hdd pokušaću da ga ugradim.
Kako se postavljaju džamperi, čini mi se da na hdd-u ima dosta opcija za postavljanje?

Promijenjeno od zoka3 (07.03.2014 u 08:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zoka3 je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2014, 12:16   #7
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Za formatiranje SCSI Hard Diska na kompjuteru, potrebna ti je i PCI ili PCIe SCSI Controller karta. Imas ih za desetak eura pa navise. Medjutim tu treba zestoko da pripazis koji je prikljucak na toj karti, to jest on mora da odgovara onome na SCSI Hard Disku. Postoje karte sa internim i externim prikljuckom za SCSI Hard Diskove. U sustini je to za tebe svejedno jer ces samo formatirati Hard Disk i odmah ga vratiti u G1000. Mislim da je ipak pametnije da nabavis USB Floppy Emulator umjesto da se mucis sa tim SCSI Hard Diskom. To odprilike ovako izgleda a nazivaju ga jos i USB Pendrive. Za G1000 ih imas vec od dvadesetak eura pa navise.

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=PJcP95XWaQo
Tranzit,
ima li ovo ili nesto slično da se moze koristiti u triton clasic ?
20 eura je nikakav novac,a dobije se potrebni komoditet pri
load i save procesima ...
romario je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2014, 13:53   #8
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bolje resenje bi bilo da postoji neki emulator sa kojim mozemo da prikljucimo usb na SCSI prikljucak. Ovako sa flopi emulatorom imamo ogranicenje od 1,4MB
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2014, 17:16   #9
zoka3
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2012
Postovi: 32
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 11
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
zoka3 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ima li negdje objašnjenje kako da postavim slike?
Dodato:
Malo sam požurio sa pitanjem, tek sam sad vidio da ima opcija"ubaciti sliku"

Promijenjeno od zoka3 (07.03.2014 u 17:25 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zoka3 je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2014, 17:28   #10
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Klikni da dugme Quote desno u donjem uglu i otvorice ti se jedan prozor. Izbrisi citat kompletan i pod delom Dodatna podesavanja imas jedan deo koji pise Upload fajlova. Kada kliknes na njega, otvorice ti se jedan mali prozor, odma na pocetku idi na Odaberi datoteku i izaberi sliku sa kompjutera koju zelis da uploadujes, i kad zavrsis, idi na Upload i to je to. Nadam se da ces da skapiras Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
zoka3 (07.03.2014)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije