Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.10.2015, 13:53   #11
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav prijatelju.
Dobro ti pitanje, koliko ja vidim to nece ici nikako drugacije nego preko nekog programa na kompu.
Kad ces u moje krajeve?.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2015, 18:34   #12
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav dexter......nisam siguran jesam li skroz shvatio .

Ako zelis kompletan bubanj prekopirat iz var1 u var2 onda ides na record......menu......style edit ......u dnu displeya oznacis copy fm style

Izadje ti ovo


Tu je lako prebacivanje bilo kog instrumenta iz varijacije u varijaciju ili intro ili fill itd .......

Ali ako stvarno zelis samo jednu cinelu dodat u varijaciju 2........onda je najlakse odsvirat......kad udjes u record izaberes varijaciju 2 i izaberes bubanj.....onda start i samo udaris cinelu gdje treba.

Posto je vrlo vjerovatno da ces malo profulat i neces udarit bas tacno gdje treba to mozes fino popravljati .....odes ponovo na menu .......event edit...onda ti izadje ovo

Ako si izabrao bubanj kao na slici....ono C2 ti je kick obicno.....D2 dobos obisno.......tako nadjes C#3 je obicno cinela.....ili G3 splash kraca cinela......kliknes na tu C#3 i ovaj broj position (prvi broj s lijeva) okreces koluticem dok ne legne gdje treba.

Cak mozes na varijaciji 1 da isto ovako pronadjes tu cinelu koja ti treba......i da upamtis tacan broj POSITION ........onda taj isti broj navijes i na var2 za tu cinelu.

Onaj broj VALUE 2 sa desne strane te C#3 cinele oznacava koliko ce cinela biti jaka....i to mozes da prepises iz var1.

Ovako kad se objasnjava izgleda komplikovano.......ali tu posla nema ni minut.....toliko je jednostavno.

Cak ne moras ni odsvirat tipkom.....nego mozes ici na insert...i umetnuti cinelu....i podesiti jos position i value2.

Kad je korg u pitanju........ne treba nikakav program.......sve se moze napraviti u samoj klavijaturi.....koliko se sjecam.....i to prilicno jednostavno

Promijenjeno od ella 85 (01.10.2015 u 18:38 sati)
ella 85 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ella 85 za ovaj koristan post:
dexter (02.10.2015)
Star 02.10.2015, 11:16   #13
dexter
Vredan član društva
 
dexter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.12.2009
Mjesto: Kozarska Dubica
Postovi: 185
Downloads: 915
Uploads: 17
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 16 Postova
Instrumenti: KORG pa3x pro 76
Interesi: muzika, ker, zene i alkohol
dexter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dexter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard extra

Macak prijatelju, cim budem u prilici eto me malo kod vas

Ella shvatio sam sta hoces reci, znam sam da kucam ritmove, ali ne mogu nikako da dobijem adekvatnu dinamiku sto bi u žargonu rekli "lomi fus ili činelu"

Ovo ti je dobra ideja sa insertovanjem i pozicioniranjem, to sam shvatio lako je. Event edit mi je izasao na nos, kad sam ubacio GM live set, pa sam one doboše na layer 6 morao smanjivati, ubiše puru. Veliki pozdrav kolegama i hvala

Citat:
Originalno postovano od ella 85 Pokaži Post
Pozdrav dexter......nisam siguran jesam li skroz shvatio .

Ako zelis kompletan bubanj prekopirat iz var1 u var2 onda ides na record......menu......style edit ......u dnu displeya oznacis copy fm style

Izadje ti ovo


Tu je lako prebacivanje bilo kog instrumenta iz varijacije u varijaciju ili intro ili fill itd .......

Ali ako stvarno zelis samo jednu cinelu dodat u varijaciju 2........onda je najlakse odsvirat......kad udjes u record izaberes varijaciju 2 i izaberes bubanj.....onda start i samo udaris cinelu gdje treba.

Posto je vrlo vjerovatno da ces malo profulat i neces udarit bas tacno gdje treba to mozes fino popravljati .....odes ponovo na menu .......event edit...onda ti izadje ovo

Ako si izabrao bubanj kao na slici....ono C2 ti je kick obicno.....D2 dobos obisno.......tako nadjes C#3 je obicno cinela.....ili G3 splash kraca cinela......kliknes na tu C#3 i ovaj broj position (prvi broj s lijeva) okreces koluticem dok ne legne gdje treba.

Cak mozes na varijaciji 1 da isto ovako pronadjes tu cinelu koja ti treba......i da upamtis tacan broj POSITION ........onda taj isti broj navijes i na var2 za tu cinelu.

Onaj broj VALUE 2 sa desne strane te C#3 cinele oznacava koliko ce cinela biti jaka....i to mozes da prepises iz var1.

Ovako kad se objasnjava izgleda komplikovano.......ali tu posla nema ni minut.....toliko je jednostavno.

Cak ne moras ni odsvirat tipkom.....nego mozes ici na insert...i umetnuti cinelu....i podesiti jos position i value2.

Kad je korg u pitanju........ne treba nikakav program.......sve se moze napraviti u samoj klavijaturi.....koliko se sjecam.....i to prilicno jednostavno
__________________
*****************************************
Kad ti kažu da sve obustaviš, a ti mili sve pojačaj!!!
dexter je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije