Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Dodatna oprema

Dodatna oprema Sample kartice, memorije, expanzije i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.10.2013, 16:34   #1
milos1
Drugar foruma
 
milos1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: S.Mitrovica
Postovi: 85
Downloads: 453
Uploads: 3
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg PA80, Korg Triton TR
Interesi: sviranje pevanje mzika!!:D
milos1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Unglücklich BOSS FV 500l krči!

Poštovane kolege kao što i naslov kaže... Pedalu sam uzeo pre mesec dana novu, radila je perfektno, na njoj sam odradio 4 - 5 svirki.. Mislio sam da je pedala inzvaredna, dok se nije desilo sledeće...
Došao sam na svirku sve prikopčao sve radilo, dok jednom nije počeo da krči inpu2 , outpu2, dakle TR mi je bio spojen na out1 in1, i on je radio perfekt. 2 izlaz i ulaz su počeli da krče (povezana je bila pa80). Sledećeg dana krčali su svi izlazi i ulazi... Pokušao sam da razradim pedalu , njakao sam sat vremena (gore dole, gore dole) i razradio je malo, prestala je da krči.. To je trajalo par dana i opet isto... Zna li neko šta je problem, čak sam i otvarao pedalu, potenciometar deluje čist, sve deluje perfektno iz unutra, ipak je pedala nova.. Popskao sam i kontak sprejem, ona idalje krči, jel zna neko u čemu je problem i kako se može rešiti? Unapred hvala!
milos1 je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2013, 17:13   #2
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Trebao simuzeti "KORG EXP 2" pedalu i nema glavobolje, sve ostalo sto koristic na Korgu je rizik... Drugo, zasto ne koristis expression funkciju na toj pedali kad vec postoji? O ovome smo vec pisali na forumu ranije, ako se ne varam...
Dodato:
http://www.sweetwater.com/store/media/fv500l_manual.pdf

Evo, u drugoj stavci lepo objasnjeno. Sve sto treba ti je stereo 1/4" kabal i to je to, naravno, moras da uradis kalibraciju na klavijaturi

Promijenjeno od sale_band (20.10.2013 u 17:19 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2013, 17:27   #3
milos1
Drugar foruma
 
milos1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: S.Mitrovica
Postovi: 85
Downloads: 453
Uploads: 3
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg PA80, Korg Triton TR
Interesi: sviranje pevanje mzika!!:D
milos1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sa Expression funkcijom mogu da kontolišem samo jednu klavijaturu! A ovako mogu 2 na in out..
milos1 je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2013, 17:43   #4
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dve "mono" klavijature a jedna je aranzer (pa80 ako se ne varam)
Dodato:
Posto mi nije poznata struktura pedale, ne bih da "palamudim" mnogo, ali pretpostavljam da inputi 1i 2 imaju zajednicku masu sto je karakteristicno za 99,9% instrumenata i zato je u instrukcijama nacrtano da L i R izlazi idu u In1 i in2 na pedali... Ti si spojio dve klavijature i prakticno( ako je tacno ovo sto sam gore naveo) napravio kratki spoj njihovih izlaznih masa...

Promijenjeno od sale_band (20.10.2013 u 17:47 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2013, 17:58   #5
milos1
Drugar foruma
 
milos1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: S.Mitrovica
Postovi: 85
Downloads: 453
Uploads: 3
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg PA80, Korg Triton TR
Interesi: sviranje pevanje mzika!!:D
milos1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Stvarno ne znam, ne razumem se u to.. Muzičari su me savetovali da uzmem tu pedalu, ja sam vezao tako kako sam vezao radilo je određeno vreme posle je počelo da krči.. Kako misliš da sam napravio spoj, malo pojasni ako možeš, i jel znaš šta mogu da rešim po pitanju tog spoja?

Promijenjeno od milos1 (20.10.2013 u 17:59 sati) Razlog: greška u pravopisu
milos1 je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2013, 18:03   #6
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa mozes da probas prvo jednu pa drugu klavijaturu posebno da li rade kako treba, ako nema problema pojedinacno, znaci da ne mozes spajati obe istovremeno...
Dodato:
Ako se ispostavi da je ovo sto sam naveo razlog problema, onda ti je bolje da se prebacis na expression funkciju pedale...

Promijenjeno od sale_band (20.10.2013 u 18:05 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2013, 18:08   #7
milos1
Drugar foruma
 
milos1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: S.Mitrovica
Postovi: 85
Downloads: 453
Uploads: 3
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg PA80, Korg Triton TR
Interesi: sviranje pevanje mzika!!:D
milos1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sad sam probao posebno input1 output1 i posebno input2 output 2 i krčka... Mada jače krčka kod input 2 outup 2 kad povežem.. Da nije možda do onog pedal feel? malo sam ga jače dotegnuo da imam bolji osećaj.. Možda da probam da opustim malo?
A šta kad bi prešao na expression funkicju ne bih mogao jednom pedalom 2 klavijature da kontrolišem?
milos1 je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2013, 18:11   #8
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jesi li probao samo jednu klavijaturu ili obe istovremeno?
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2013, 18:20   #9
milos1
Drugar foruma
 
milos1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: S.Mitrovica
Postovi: 85
Downloads: 453
Uploads: 3
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg PA80, Korg Triton TR
Interesi: sviranje pevanje mzika!!:D
milos1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jednu klavijaturu sam probao ( Triton TR) znači išao sam iz TR-a L/MONO u Input 1 i onda kabal iz output 1 u Input na pa80. I tako proverio i krčka, tako sam isto to probao na tr , samo promenio izlaze i ulaze, dakle kablove premestio u input2 out2
milos1 je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2013, 05:05   #10
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Momak, ti istovremeno radis dvije "nedozvoljene" stvari sa tom pedalom. Kao prvo koristis Volume pedalu sto je najgore sto mozes uraditi jednom soundu (zvuku) jer saljes Audio Signal kroz potenciometar u mikser i to sve preko ulaza i izlaza pedale, koji nisu predvidjeni za takvu vrstu signala. Kao drugo, svodis jedan stereo izlaz na mono, sto je zestoka "nepravda" prema klavijaturi. Na taj nacin gubis na kvalitetu sounda, a i na kvalitetu prostornih efekata tvog PA80 i TR-a. Kada se sve sabere ti radi jedne pedale gubis na kvalitetu sounda bar 50%. Uopste me ne cudi sto ti se javlja to krcanje jer Boga dragog pitaj sta si ti uradio tim potenciometrima time sto si kroz njih slao signale koji su bar stotinak puta jaci no signali za koje je pedala predvidjena. BOSS FV 500l je gitarska Volume pedala a gitarski signali su veoma, veoma slabi u odnosu na one koji dolaze sa instrumenata kao sto su PA80 ili TR.

E sada nesto sto ce te obradovati. Od svake Volume pedale mozes "napraviti" Expression pedalu i to uz pomoc tzv. "Y" kabla. Y kabl na jednoj strani ima jednu Stereo bananu a na drugoj dvije mono Banane. Mozes da ga kupis, a mozes ga i napraviti. Ti dakle, sa tom tvojom pedalom mozes istovremeno da kontrolises dva instrumenta i to kao Expression pedalama uz pomoc dva "Y" kabla. Da ti ne bih nadugacko i nasiroko objasnjavao kako ces to da spojis, pogledaj donju sliku koja sve govori. Ako ipak budes imao pitanmja, pisi.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Expression.JPG (52,0 KB, 75x skinuto)
Highslide JS
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
milos1 (21.10.2013)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije