Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.02.2012, 21:22   #1
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Nekoliko pitanja vezana za G600

Pozdrav svima ljudi!!Hteo sam da vam postavim nekoliko pitanja vezana za ovaj arranger posto ga odskoro imam,pa jos nisam uspeo sve da pohvatam gde,sta,kako....Evo nekoliko pitanja:
1) Kako mogu da izvedem npr. da mi u ritmu nekom kad mi uradi FILL IN da se na kraju prelaza cuje cinela(da ze prelaz zavrsi cinelom)?Znate na sta mislim valjda?!
2) Za sta sluzi dugme ONE TOUCH i za sta sluze dugme VARIATION u delu TONE/PERFORMANCE MEMORY???Mislim znam sta je varijacija,ali gde se koriste ovi dugmici i za sta?
3) Kako da napravim neku boju(performance memory)?
4) Kako bih mogao da resim ovaj problem?Jel ima neko resenje?Sta kazete na neku staru dirku pa da probam da isecem ovako deo da se koliko toliko smanji ova rupica....
PS:Izvinjavam se sto sam postavio ovoliko pitanja,ali sta da se radi kad sam je skoro uzeo i tek polako skapiram sta se gde nalazi,a za ovo jos gore nisam nasao odgovor....Ako bi neko bio ljubazan da odgovori....Hvala unapred!!!

Promijenjeno od AcaG600 (15.02.2012 u 15:55 sati)
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2012, 22:06   #2
tpotocnjak
Početnik forumacije!
 
tpotocnjak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.01.2012
Postovi: 35
Downloads: 53
Uploads: 57
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 22 puta u 17 Postova
tpotocnjak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se tice cinele trebas ritam za koji to zelis napraviti spremiti na disketu
snimit na kompjuter i na kompjuter otvoriti u style editor programu i prepraviti
FILL IN kako ti zelis da bude. Kasnije to spremiti na disketu i vratiti na klavijaturu

Sto se tice ostalih stvari skini owner manual sa Rolandovih stranica
za svoju klavijaturu tamo je sve lijepo objasnjeno

za - ONE TOUCH pogledaj stranicu 49
- memroy performance pogledaj stranice od 58 - 64
- VARIATION u delu TONE/PERFORMANCE MEMORY stranica 33

Promijenjeno od tpotocnjak (01.02.2012 u 22:08 sati)
tpotocnjak je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tpotocnjak za ovaj koristan post:
AcaG600 (03.02.2012)
Star 01.02.2012, 22:35   #3
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala "tpotocnjak"....Cekam jos neke savete ko ima ovu klavijaturu da mi da odma odgovor da ne trazim po knjizi....Imam owner's manual ali na engleskom jeziku,a ima mnogo da se prevodi,pa reko ovde ukratko ako neko moze da mi odgovori za ovo gore,i da li moze sa jedne dirke od stare klavijature da napravim parcence malo da se ne vidi ona rupica na dirki?To je skroz mala rupica,ali upada u oci jbg....
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2012, 21:05   #4
Jovan4e
Vredan član društva
 
Jovan4e's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2010
Mjesto: Makedonija, Prilep
Godina: 31
Postovi: 114
Downloads: 1064
Uploads: 12
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Roland G-1000 Korg PA1X pro, PA3x
Interesi: Sve sto je interesantno
Jovan4e befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jovan4e pošalji poruku preko MSN messengera Jovan4e pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

2. Dugme ONE TOUCH sluzi da vrati ritam u prirodnom tempu ( odnosno da vrati tempo ritma u kojoj e uradjen ) a VARIATION dugme sluzi da otvoris ili odaberes varijecije u neku boju, kao na pr. ides na neku boju i ispred nje ima jedan manji znak kao dve slicice i ako boju ima taj znak onda ta boja ima i varijacije odnosno kada ides gore ili dole aktiviras drugu boju.
3. Za da napravis boju treba da odaberes boje koje ce stati na UPPER 1 i UPPER 2 pa onda ukoliko zelis da editujes boje ides u bank i na desnu stranu displeja ima EDIT . editujes pa onda snimis tako sto pritisnes dugme WRITE i pita dali da otkljucas memoriju, onda ides na YES za otkljucas. Znaci pritisnes dugme WRITE i ga zadrzavas pa onda snimis u neki performans gde zelis da ti boja ostane ! Pr. drzis WRITE pa jednom pritisnes BANK i A14 i onda na displeju ce izaci da je boja snimena...

Nadam se da sam bio jasan i da sam ti pomogao .... ako ne probacemo opet ... pozz
Jovan4e je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Jovan4e za ovaj koristan post:
AcaG600 (03.02.2012)
Star 03.02.2012, 19:10   #5
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala jovane.....Donekle sam razumeo,ali mi samo nije jasno kako da promenim boje na upper1 i upper 2?Kako da izaberem naprimer neku boju i tako to sto treba?Ako bi mogao ukratko to da mi napises???Edit boje sam probao,i snasao sam se,ali kako da napravim skroz novu boju jos nisam shvatio....Ako bi mogao to malo da mi objasnis?!Pozz i hvala jos jednom
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2012, 19:13   #6
cule125
Drugar foruma
 
cule125's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.04.2011
Mjesto: Paracin-Srbija
Godina: 28
Postovi: 70
Downloads: 264
Uploads: 13
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 15 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg pa 800
Interesi: samo zene :D
cule125 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
cule125 pošalji poruku preko MSN messengera cule125 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pa mozes da menjas sa desne strane imas banku a i b na svakoj banci imas osam boja,i tako napravis na upper1 i i 2,mislim izmenjas kako ti se svidja napravis boju koja ti pdgovara,uradis backup i to je to
__________________
"kad si u sobi sviraj kao da si na bini. A kad si na bini sviraj kao da si u sobi"
cule125 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio cule125 za ovaj koristan post:
AcaG600 (03.02.2012)
Star 03.02.2012, 20:12   #7
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Snasao sam se "cule"....Nisam bio prvo shvatio kako,ali onda posle sam uspeo....Trebao sam da stavim da mi upper1 i upper 2 cita sa "tone" tj. fabrickih boja,a ne sa "performance memory"...Hvala puuno....I da li ima neko mozda resenje za onu dirku sto je kao naprsla?Gore sam stavio sliku....Jel mogu naprimer od nekog sintisajzera starog sto imam da uzmem sa lemilicom da istopim i da upasujem to parcence u dirku??To je mala rupica ne primeti se uopste....Ona gore slika to malo uvelicava....Mozda je velika 4mm sa 2mm...to je jako malo,ali opet primeti se....zato pitam da li moze da se resi nekako?!
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2012, 23:33   #8
Jovan4e
Vredan član društva
 
Jovan4e's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2010
Mjesto: Makedonija, Prilep
Godina: 31
Postovi: 114
Downloads: 1064
Uploads: 12
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Roland G-1000 Korg PA1X pro, PA3x
Interesi: Sve sto je interesantno
Jovan4e befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jovan4e pošalji poruku preko MSN messengera Jovan4e pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja ne bi uradio tu ideju sa lemilicom bas.... ako ti ta dirka ne pravi probleme dok sviras ( a i siguran sam da ne pravi probleme osim ako je ostetena unutra klavijature ) onda bolje ne cepkaj nista sa lemilicom jer mozes da je ostetis i vise od toga sto je sada. Ipak to si je tvoja mashina naravno ja ti samo predlazem na ne radis takvo nesto.. pozz ^_^
Jovan4e je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Jovan4e za ovaj koristan post:
AcaG600 (04.02.2012)
Star 04.02.2012, 23:56   #9
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma ne pravi mi problem nikako pri svirci....Nije ta dirka niti ostecena niti sta.....U extra je stanju ona,a i sve ostale dirke,nego kad gledas malo izdalja,primeti se da fali tu jedno malo parcence....Neznam kako li je prethodni vlasnik uspeo samo da polomi to parcence?!Hvala na odgovoru....Poslusacu savet,bar dok mi nesto drugo ne padne na ideju....Inace,ja tu dirku veoma malo i koristim,jer je pretposlednja dirka u 5. oktavi,pa ne idem toliko visoko u tonove,a bas i ako mi zatreba povisim oktavu na UP i to je to....Nekako mi lepse kad sviras oko polovine...To naprsnuce je veoma malo....U obliku trougla je....Duzina 2mm i visina 1mm....Ova gore slika to drasticno povecava,ali je ustvari to veoma mala rupica....Hvala na odgovoru jos jednom....pozz
Dodato:
Evo jos 2 pitanja dok je jos otkljucana tema....Kako ljudi da iskljucim dinamicke dirke???Idem na onu opciju ARR CHORD pa izaberem za desnu stranu i iskljucim DYNAMIC,ali opet mi dirke reaguju koliko ih ja jako pritisnem....Znaci pritisnem polako,tiho se cuju,pritisnem jace,jace se cuju....Ocu da iskljucim to da mi non stop bude jako....I jos jedno pitanje....Preko kog programa,i da li je uopste izvodljivo da boje sa kojima sviram(performance memory) otvorim u kompu,i promenim npr. ime,instrument i tome slicno???Da li je to izvodljivo???Za ritam znam da moze,ali za boju nisam cuo,pa reko da pitam....Mozda neko ima odgovor....pozz i hvala

Promijenjeno od AcaG600 (05.02.2012 u 14:54 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2012, 16:20   #10
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sto se te rupice na dirci tice,zar nije najjednostavnije zalijepiti neki komadic,
ako ga vec hoces napraviti i ako ti bode oci.Sekundarnim ljepilom i gotov
posao - ne radi se "generalka" na motoru.Previse pisanja za sitnicu....

O ukidanju dinamike i citanju boja G serije na racunaru je vec pisano.

Kako ukinuti dinamiku,se moze procitati u 5.postu ove teme:

http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=19441

Takodje je pisano vec,da se boje .ups sa G serije ne mogu citati ni editovati na racunaru,i ne postoji program za to.

Pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Sejox za ovaj koristan post:
AcaG600 (05.02.2012)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije