Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.11.2015, 18:04   #11
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@mimiki
Ne ljuti se druze na bata Nesu,evo napisacu i ovde razlog zasto prodajem BK-9.To nema veze sa nedostacima i manama same klavijature,zato je i Nesina reakcija takva.Razlog je cisto finansijske prirode.Volju na klavijaturu mi ubija cinjenica da svi muzicari u mom gradu skoro bez izuzetka sviraju i za po 2000din po clanu na vece.Retko ko od njih moze da se pohvali da "ubode" s'vremena na vreme i koju svadbicu.Sav posao nam uzimaju muzicari iz okolnih gradova a razlog za to je vrlo jednostavan-sve gazde lokala lobiraju za njih,dakle nije stvar u kvaltetu muziciranja ili kvalitetu opreme.Zasto lobiraju za njih?
Zato sto ih ljudi u gradu ne poznaju,kod vecine nema porudzbina ili ima vrlo malo a samim tim i nema porudzbina "preko veze"(kad te licno poznaje pola grada u kome sviras drugaciji je odnos publike prema muzici).Nema ostajanja prekovremeno sa vrlo retkim izuzecima(kad su krimosi u pitanju nema kraja) i manje je lumpovanja i problema a vrlo cesto iz gore navedenih razloga bude malo i veselja jer orkestar ne moze da pogodi repertoar vecine u publici jer je recimo mlada narucila Rock repertoar za svoju dusu.Koji je interes ovih sto lobiraju?Logika je jednostavna,manje veselja,manje se jede i pije(a kad se pogadjaju pice je neograniceno dok je realnost sasvim drugacija).Drugo kad se veselje zavrsi "na vreme" u 19h imaju mogucnost za jos jednu tezgu-nocnu.Beskrupuloznost i alavost im ide do te mere da ono sto je ostalo sa prethodnog veselja sluze na sledecem veselju cim neka ekipa dobro popije pa ne moze da primeti-nista se ne baca!
Van pameti mi je da vucaram po raznim cumezima 1200evrica kolko sam je platio da bi zaradio 2000-3000 din.Cesto puta ostanemo samo na gazi,bez baksisa.
Sladje mi je kad sa GW8(oko 350eura) drmnem dobru lovu!

Promijenjeno od Boban010 (19.11.2015 u 18:10 sati)
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2015, 18:20   #12
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Zavisi sta ocekujes od jednog aranzera,zvucno bar sto se tice boja u maloj prednosti izmedju ova tri sto si naveo je Bk9 meni licno za sada je najbolji E80.
Razlog je taj sto mi se ne svidja sistem na Bk9 odnosno princip rada sa dva ekrana koja nisu touch i jos par stvari. Mada je to sve stvar navike. Velika pednost mu je ta sto je 9,5kg u odnosu na e80 koji je 21,5kg...

Po zvuku odnosno aranzerskom delu, tacnije onom sto izlazi preko ozvucenja E80 i Bk9 su dosta u prednosti naspram pa800. Mnogi ce sad da kazu kako nje tako ali ja govorim o zvucnoj slici aranzerskog dela koji izlazi na ozvucenje ne o harmonikama i jv bojama ,koja je puno sira u odnosu na ono sto izlazi sa pa800. Kod njega je sve je nekako u sredini.

Promijenjeno od sinisa (19.11.2015 u 18:25 sati)
sinisa je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sinisa za ovaj koristan post:
megane (20.11.2015)
Star 19.11.2015, 19:25   #13
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kome se sta vise svidja je vec druga stvar,o tome ne treba diskutovati.
Govoreci o tehnickim detaljima slazem se da su i E80 i BK9 u prednosti u aranzerskom delu u odnosu na PA800.PA800 ima samo dva multiefekta za aranzerski deo dok ova dvojica osim standardnog Chorusa(koji moze biti i delay) i Reverba imaju jos dodatna 3 MFX (multiefekta),Mnogima te stvari nista ne znace ali ako uzmemo u obzir da je i samo ekvilajzer ubojito oruzje u rukama majstora mozete da zamislite sta znace ovi dodatni efekti.
E80 i BK9,sto se MFX-eva tice su u prednosti i u odnosu na G70 pa cak i na novi E-A7 koji mnogi zeljno iscekuju.G70 ima samo jedan MFX i to u verziji 3(nadam se da ne gresim) a E-A7 ima jedan MFX manje za ritam sekciju u odnosu na E-80 i BK9.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2015, 23:24   #14
Mafia
Vredan član društva
 
Mafia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.08.2015
Mjesto: USK BiH
Postovi: 117
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Pa1x pro
Mafia ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da je na ovo pitanje jako teško odgovoriti. To kako će jedan aranzer da zvuči najvećim djelom ovisi o kvaliteti sempla a ponajviše jer i nisu konstruisani da rade sintezu novih zvukova. Novi zvukovi su ograničeni na sposobnost upotrebe i na dostupan broj mfx-a. Ako imamo to na umu onda se sva priča svede na to koji će od njih vjernije reproducirati druge instrumente. Po meni novija tehnologija daje bolje rezultate. Poredjenje sa nekim drugim proizvodjacima je vrlo teško jer svi rade na tome da imaju svoj specifičan zvuk kako bi se razlikovali od konkurencije i svi guraju neki svoj fazon. Ljepota je u oku (ili usima) posmatraca. Opet bismo završili na raspravi o ukusima ali to i je poenta priče , zvuk treba da izazove neki osjećaj kod onog što ga sluša. Eventualno bismo mogli da se osvrnemo na šum ili izoblicenja zvuka koja instrument nenamjerno proizvodi ... U svakom slučaju moj glas ide za bk9 jer u gotovo svim poljima daje najviše.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Mafia je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2015, 00:06   #15
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo i ja cu da se ukljucim konkretno u ovu diskusiju.

Sto se tice Roland aranzera trenutno top model je BK-9.

Korg PA 800 ili PA 900 su odlicni modeli.

Svaki od ovih instrumenata trazi da dobro nazuljas stolicu i da izvuces maksimum iz njih.Ako to ne uradis onda ne postoji aranzer koji ce dobro zazvucati.

Imao sam prilike da slusam PA 800 koji zvuce ko kanta,a bogami imao sam priliku da cujem kolege koji su sredili svoj PA 800 da zvuci mnogo dobro.

Sto se tice aranzerskog zvuka tu dajem veliku prednost Rolandovim aranzerima jer daju lepsi,topliji,meksi ton u odnosu na Korgove aranzere.

Sto se tice solo boja i tu dajem prednost Rolandovim modelima bez obzira sto nemaju sempler od modela GW- 8 pa nadalje.

Harmonike brass,saksofoni,trube,stringsi,sve to mnogo bolje i lepse zvuci na Rolandu.

Znam da sam ovim postom otvorio pandorinu kutiju i da ce biti puno neargumentovanih postova kojima se kolege nece sloziti sa mnom,ali nema veze.

Naglasavam.....ovo je moje licno misljenje.Neko ce se sloziti sa mnom neko nece...to i nije toliko bitno.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nesaband za ovaj koristan post:
megane (20.11.2015)
Star 20.11.2015, 00:47   #16
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Rolanda neki mrze i ne priznaju ga samo zato što u njegovom ROM-u nema boja koje se koriste za tezge u našem okruženju (čitaj zavijuše, turske i ostale grozote), a koje su postale sastavni i prepoznatljivi delovi nekih "popularnih" pesama, a nema mogućnosti da se te boje ubace naknadno kroz bilo kakav sempler.
Za našu pravu, domaću narodnu muziku svaki Roland ima u ROM-u apsolutno sve boje koje su potrebne i ne treba mu za to nikakav sempler.

Inače, osim toga, Rolandovi aranžeri su, osim po nedostatku semplera, u svemu ostalom u prednosti nad PA 80/800/900 serijom. Operativnost je stvarno postalo samo pitanje vremena i navike (ja se već dosta privikao na moj BK9, a bilo mi nezamislivo u početku da ću se ikada navići).
Po meni je najbitnije koliko su mu kvalitetne i realne boje onih standardnih instrumenata (klaviri, duvači, stringsovi, gitare) jer se one najviše i koriste. A to da li će imati ukupno 1100, 1700 ili 3000 odličnih boja, apsolutno nema veze s mozgom. Moj stari VA7 je imao 3649 boja pa sam opet koristio samo ovih 20 koje uvek i koristim, jer one ako ne zvuče dobro džaba ti da ih imaš i milion. Jednostavno, ako AD/DA konverzija nije kvalitetana (kao što nije kod Korga), ne vredi ti onda ništa ni sempler.
Sreća pa svi sada daju toliko alata za sređivanje zvuka u klavijaturi pa se može što šta solidno napraviti i na Korgu i na Rolandu i na Yamahi, ali su nažalost još uvek retki oni koji umeju sve to da iskoriste na pravi način.
Jedan od tih koji to ne ume sam i ja, i to javno priznajem (za razliku od nekih sličnih meni koji to neće nikad učiniti).
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio SMusic studio za ovaj koristan post:
megane (27.11.2015)
Star 09.12.2015, 12:25   #17
trubaduri
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.10.2012
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
trubaduri ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U svakom slucaju mislim da je leva ruka bolja kod rolanda kod mmodela koje si naveo, plus ritam mozes editovati u samoj klavijaturi kako ti je volja
trubaduri je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2015, 16:46   #18
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bila je do sada, nema razloga da ne bude i dalje. To je jedina i najprepoznatljivija osobina Rolanda - najbolji zvuk aranžerskog dela.
Ko to ne priznaje samo laže sebe.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2015, 01:26   #19
trubaduri
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.10.2012
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
trubaduri ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slazem se, bas tako, tu je roland tata u levoj ruci, a po snimcima izgleda da ce i e-a7 ubiti i plus za vrlo male pare
trubaduri je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2015, 19:19   #20
Exter
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.03.2015
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 29
Downloads: 0
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg pa80 // Korg TR
Exter ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Samo se drži Rolanda Ritam mašina mu je dosta bolja od Korgove, tako da bih ti preporucio da sacekas da se pojavi E-A7...
Exter je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije