Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Dodatna oprema

Dodatna oprema Sample kartice, memorije, expanzije i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.12.2013, 03:56   #1
vadexfly
Ovaj baš voli da kuca
 
vadexfly's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.01.2012
Mjesto: Zrenjanin (okolina)
Godina: 29
Postovi: 312
Downloads: 197
Uploads: 3
Rekao HVALA: 149
Zahvalili mu 69 puta u 66 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
Interesi: Muzika, Biciklizam
vadexfly ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
vadexfly pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Kako spojiti?

Pozdrav kolege, hteo bih da pitam kako da povezem dve klavijature u jednu stub liniju (da rade preko ulaza za slusalice pa na aux)? Ja trenutno imam povezanu jednu klavijaturu preko ovog dela i ovog kabla ali nazad na stub liniji ima samo 2 ulaza (crveni i beli), pa jel postoji neki spliter koji ima sa jedne strane 2 crvena i 2 bela ulaza, a sa druge 1 crveni i jedan beli ulaz? Nadam se da ste razumeli sta hocu
vadexfly je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2013, 06:35   #2
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

A zašto ideš sa izlaza za slušalice sa klavijature? Nemoj to da radiš. Idi iz izlaza klavijature, stereo (L + R). Boja nema nikakve veze, crveni će ići u crveni, bijeli u crni. Nabavi nastavak sa dva činča na dvije mono banane. Još bolja opcija je da ne koristiš spliter nego nađeš kabl gdje su sa jedne strane dva činča, a s druge strane dvije mono banane.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2013, 06:58   #3
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@vadexfly

Kao prvo, upotrebljavas totalno pogresnu terminologiju, pa zbunjujes i sebe i sve ostale. Nije "ulaz za slusalice", vec je izlaz za slusalice, isto kao sto ne moze biti izlaz za mikrofon vec ulaz za mikrofon ili ti mikrofonski ulaz. Signal izlazi iz instrumenta, na taj izlaz gdje ti prikljucujes slusalice i ti ga onda cujes prikljucivsi slusalice na taj izlaz za slusalice !!!!! Nadam se da ti je ovo sada jasno.

Sada u vezi s tvojim pitanjem. Ti bi u sustini htio da ti se obje klavijature cuju na jednom HiFi sistemu, ako sam dobro shvatio. Prvenstveno, signali se sa muzickih instrumenata ne vode nikada, ali zaista nikada, sa izlaza sa slusalice dalje u bilo kakav sistem, vec za to postoje Main izlazi na instrumentima, uglavnom obiljezeni sa L i R. Ovo iz tog razloga sto je signal na izlazu za slusalice bar stotinak puta viseg levela nego signal koji stoji na Main izlazima instrumenta. Ovo dalje moze da prouzrokuje veliku stetu na uredjaju (koji god da je) na koji prikljucujes instrument. Dakle, ovdje stoji potpuna zabrana !!!!! Ko ti je to savjetovao nije u muzici odmakao dalje od orangutana. Tebi ne treba nikakv spliter vec audio signal merger ili neki mali mikser, preko kojeg ces spojiti obje klavijature, u Aux ulaze HiFi linije ili "stuba", kako ga ti nazivas. Moze se napraviti tzv, dupli "Y" kabl ali to nije "muzicko" rjesenje i tu uvijek ima problema. To odmah izbaci iz glave kao mogucu alternativu. Znaci, samo kablovima se to ne moze rijesiti. Kao prvo pogledaj da li jedna od tvojih kllavijatura ima eventualno ulaze za externe instrumente, sto je kod aktuelnih aranzera sasvim uobicajeno. Ukoliko to bude slucaj, odmah si rijesio problem time sto ces jednu klaviaturu ukljuciti u ulaze druge, a tu drugu pomocu specijalnih kablova koji na jednom kraju imaju obicne mono banane a na drugom RCA ili Cinch dzekove u Aux ulaze HiFi linije.

Ukoliko to pak, nije slucaj, to jest ako nemas ni na jednoj klavijaturi ulaze za externe instrumente, onda ostaje jedino (apsolutno jedino) rijesenje, da upotrijebis neki mali mikser tipa recimo, Behringer Eurorack UB502, koji je jedna vrsta audio mergera sa dodatnim mikrofonskim ulazom. Sve to za jedva 35 eura i rijesio si sve probleme na zadovoljavajuci nacin. Na tom malom mikseru imas dva stereo kanala na koje ces pomocu najnormalnijih instrumentalnih kablova (banana > banana) prikljuciti tvoje dvije klavijature a taj mikser pa ces preko njegovih izlaza Main Out L/R spojiti sa HiFi linijom u njen Aux ulaz, vec pomenutim kablovima koji na jednom svom kraju imaju bananu a na drugom RCA odnosno Cinch. Postoji jos jedna mogucnost da spojis taj mikser sa HiFi linijom, a to je preko 2-Track Outputa na mikseru, opet u Aux HiFi linije. Za ovo ti trebaju sasvim normalni RCA kablovi koji na svim svojim krajevima imaju Cinch dzekove.

Ako bi imao zelju da taj mali mikser istovremeno upotrijebis i kao Audio Interface za svoj PC i nacinis od njega mali studio za snimanje i obradu onoga sto sviras i pjevas onda uzmi Behringer Xenyx Q502USB. Karakteristike su potpuno iste kao i kod gore opisanog, uz dodatak jednog USB Interfacea kojim dobijas Audio kartu za kompjuter. Cijena ovog je oko 50 eura.

Drugog nacina nema i ne gubi vrijeme na trazenje madjionicarskih cuda koja bi ti pomogla. Ona ne postoje jer ne mozes tako jednostavno spajati izlazne signale dva instrumenta i tako ih slati na jedan ulaz HiFi linije.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Behringer UB502.jpg (77,0 KB, 72x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od tranzit (14.12.2013 u 07:00 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
vadexfly (14.12.2013)
Star 14.12.2013, 14:02   #4
vadexfly
Ovaj baš voli da kuca
 
vadexfly's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.01.2012
Mjesto: Zrenjanin (okolina)
Godina: 29
Postovi: 312
Downloads: 197
Uploads: 3
Rekao HVALA: 149
Zahvalili mu 69 puta u 66 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
Interesi: Muzika, Biciklizam
vadexfly ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
vadexfly pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nije meni niko rekao da ja prikljucujem preko izlaza za slusalice vec ja sam tako radim, jer trenutno imam neku najobicniju casio klavijaturu koja nema L/R izlaze tako da mi je ipak dobro kad je prikljuceno preko izlaza za slusalice i sve radi perfektno.. Hvala u svakom slucaju, videcu da kupim taj mikser.
vadexfly je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije