Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.11.2018, 13:02   #121
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako citamo komentare videa koji sam postao, vise njih pita dali je spojeno direktno ili izmedju ima mixer. Odgovora nema. Ja predpostavljam da je direktno. Mislim da bi bila jos postenija usporedba da je uz ova dva bio MAUI 28, a ne 11. Kolega Alekso kaze da mu zvuk mikrofona nije dovoljno cist, ali na kraju testa oboje upravo komentiraju kako im se MAUI najvise svidja upravo zbog toga sto ima cist zvuk i sto cuju sve cisto.

Ja sam npr gledao i ovo kad sam kupovao. U specifikacijama na papiru i LD i Turbosound imaju trokanalni mixer. LD ima mono ulaz za gitaru, stereo ulaz A-B za mixer ili direktno klavijaturu, ulaz za mikrofon, digitalni ulaz cinc, aux, izlaz za sub i system izlaz i uz sve to postoji zaseban potenciometar. A turbosound ima ulaz A-B i link A-B (sto su valjda nekakvi izlazi) i to je to. Znam da se Turbosound postelava preko mobilne aplikacije, ali gdje se to sve usteka u njega? Nekako mi se cini da mi fali tih ulaza-izlaza i na MAUI-u mi ovo izgleda kompletnije i jednostavnije.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
Dodato:
Da dodam foto kako to izgleda u usporedbi.


Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Promijenjeno od casper (05.11.2018 u 17:54 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2018, 03:39   #122
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Postoji jedna stvar u zivotu koja se zove ISTINA i ona je samo jedna.stvar ukusa je da neko voli jesti sarmu a neko pasulj.ovde pricamo o zvucnicima i stvar je u tome da ili cujemo ili ne cujemo razliku.to sto nekome bolje svira bose ili maui ja nemam nista protiv ali dolazim do zakljucka da bilo ko od nas kad nesto pita ili trazi pomoc u vezi zvuka jednog miksera ili zvucnika on dzaba pita,jer ako za mene nesto je vrh za tog nekog drugog mozda je dno,pa sprema tome najbolje sam nek uzme nek proveri testira pa mozda i to dno njemu se dopadne pa uzivace u njemu.
Alekso je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2018, 11:16   #123
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Alekso,par puta sam procitao tvoj post i nisam siguran dali sam dobro razumio sto si napisao?
Sto se tice istine to je kao boca vode koja moze biti polu-puna ili polu- prazna.
Tvoj post mi izgleda kao kritika?
Nitko nije napisao ono sto si ti htio cuti za Turbosound.
Dali si procitao temu od pocetka ili si usao na 10 stanici?
Na mnoga pitanja koja se postavljaju na forumu nebi ni pokojna baba Vanga znala odgovor.
Forum nije Hotline sluzba koja pozna sve razglase, zvucne kutije, mixer, syntove i slicno.
Masa odgovora se moze naci preko Googla samo treba potrositi malo vremena.
Netko tko pazljivo cita teme sa foruma moze svasta pametno procitati i nauciti.
Pozdrav
ffb je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2018, 12:21   #124
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Alekso - Tvoj zaključak
Citat:
ali dolazim do zakljucka da bilo ko od nas kad nesto pita ili trazi pomoc u vezi zvuka jednog miksera ili zvucnika on dzaba pita
apsolutno nije ispravan. Treba poštovanti i cijeniti dobru volju svakoga da pomogne pa makar odgovor i nije u skadu onoga što ti očekuješ.


Možda u nekim postovima na ovoj temi i ima subjektivnosti. Uostalom, to je prisutno svugdje na forumu. Međutim, ako si pročitao temu od početka nikako ne možeš osporiti i zanemariti činjenicu da se ovdje nalazi mnoštvo korisnih savjeta i iskustva direktnih korisnika. I svaki od njih dodatno napominje činjenicu da je prije odluke poželjno probati sistem.



Citat:
Originalno postovano od ffb Pokaži Post
.....
U vecini slucajeva razlog je nepovjerenje,nemogucnost isprobavanja, razne sugestije i slicno da ne nabrajam vise.Kao i za sve ostalo vrijedi pravilo osobno isprobati,cuti i odluciti dali je to TO.
.......
Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
....
Ovakvi se sustavi jednostavno moraju probati u realnoj živoj svirci, osjetiti kako dišu i onda donijeti sud. Ne treba očekivati da će oni baš svima odgovarati .....
Citat:
Originalno postovano od Morison Pokaži Post
....
Svakako preporuka svima koji gledaju i tragaju za ovim tipom sistema, idite i negde preslusajte. Ne verujte nikome, pa ni meni. Moj ukus je moj, parametri koji su meni bitni nekome nisu...Slusajte i sami procenite.
...
Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
....
Mislim da bi napravio najmanju grešku u kupovini ako bi imao priliku usporediti DAVE i MAUI u istom prostoru i istim uvjetima. Vidim da te po pitanjima koja postavljaš muči "Bas" i "Jačina" pa bi i iz tog razloga trebao napraviti usporedbu. Jer, ova dva pojma mogu imati drugačiju dimenziju kod ljudi koji imaju različite (audio) ukuse. Nemoj me krivo shvatiti, nego uistinu mislim da se moje viđenje i ukus ne mora svidjeti svakome i ono ne mora biti nužno "ispravno" za nekog drugog. Kaže se, sto ljudi, sto čudi. ...




Očito je da postoji razlika između IP i Maui i dok čovjek sam ne proba i iskusi sound, ne može donijeti pravilan sud. Imam par prijatelja koji koriste IP i svi su uglavnom zadovoljni, sviraju na njega. Ja sam recimo kupio MAUI bez predhodnog testa i ispitivanja u odnosu na IP i iako su mi bila dostupna oba, uz malo više volje sam to mogao učiniti. Jednostavno sam se oslonio na "intuiciju".

Tebi predlažem da za početak napraviš test, svejedno da li se radi o MAUI ili IP. Tek kada potvrdiš da je to sound koji želiš, onda ispituj dalje. Da li MAUI, IP ili možda čak neka treća opcija, svejedno je. Jer, ona moja snimka, ova čiji link si postavio u svom postu ili sasvim neka druga s neta, nikada ne može biti relevantna za tebe, tvoj stil nastupa i ono što očekuješ kada zasviraš i zapjevaš na isto ozvučenje. To govorim prije svega jer poznam ljude koji su odustali od kupovine čim su vidjeli kako ti "štapovi" smiješno izgledaju, drugi su odmahnuli rukom i okrenuli se nakon prvog otpjevanog refrena, a oni treći kalkuliraju još i danas u nedoumici da li je to stvarno ono što žele.
casper je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2018, 16:19   #125
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisi me razumeo,ako ja smatram da je nesto dobro a ti smatras da to isto ne valja ondak treco lice koje trazi pomoc ne dobija odgovor.za mene moze biti relevantan snimak i od yt ja sam kupio mnoge stvari slusajuci preko dt 770 jer hvala bogu imam dobar sluh i nisam se prevario. dzaba ja sto nekome dam savet da kupi primer soundcraft mikser kad on ne prepozna njegovu lepotu u zvuku.to je isto kad je GALA komentirao da su jbl bolji od maui-a a ti ne verujes u to i ne slazes se stomcinjenicom ,dali me razumes.postoji oprema za koju nemamo nekad mogucnost isprobati i ostaje nam da tom nekom verujemo u potpunosti koi daje savet ali stvari ne stoje tako jer mi ne cujemo isto.postoji mal broj kolega ovde na forumu na koim mogu verovati jedan od njih je Sinisa kg njemu verujem na svaku rec. a postoje i one koje daju lazne informacije i sljapote razne gluposti u vezi bilo koje opreme cak sam u demo snimcima primetio jednog kolegu kad sam pitao kako je dobio taj zvuk da je rekao direktno od sajzera a on koristio razne dodatne efekte
Alekso je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2018, 17:12   #126
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja da smatram da je nesto dobro i zelim to kupiti nebi uopce pitao nekoga za drugo misljenje. Isto tako sam kupio MAUI iako oko mene ima sigurno masa njih koji kazu da je to bezveze, da je igracka i statijatlznam.. (uglavnom 100% njih nije nikad ni culo kako tio radi).. isto tako 100% onih koji su culi su instantno promjenili misljenje na prvo slusanje. Ali nebitno. Ja sam kupio sebi a ne nekom drugom.

Isto tako reci "trebate mi vjerovati jer vi ne cujete ono sto cujem ja" nije nikakav savjet niti je cinjenica da netko ovdje cuje najbolje.

Zato nek svatko kupi ono sto se njemu svidja i prvenstveno sami uzivajte u tome sto imate. I budite sretni

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2018, 17:32   #127
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tiho, placam rundu👍
ffb je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2018, 17:42   #128
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alekso Pokaži Post
....to sto nekome bolje svira bose ili maui ja nemam nista protiv ali dolazim do zakljucka da bilo ko od nas kad nesto pita ili trazi pomoc u vezi zvuka jednog miksera ili zvucnika on dzaba pita,jer ako za mene nesto je vrh za tog nekog drugog mozda je dno,pa sprema tome najbolje sam nek uzme nek proveri testira pa mozda i to dno njemu se dopadne pa uzivace u njemu.

Na temi ima dosta kvalitetnih postova koji mogu dati grubu smjernicu što ovakvi sistemi mogu pružiti. AKo te još nešto interesira slobodno pitaj i vidjet ćeš da postoje ljudi koji su spremni pomoći savjetom.



Ako unaprijed sumnjaš u dobronamjernost ili misliš da



Citat:
Originalno postovano od Alekso Pokaži Post
.... a postoje i one koje daju lazne informacije i sljapote razne gluposti u vezi bilo koje opreme ...

onda ne vidim smisla da uopće sudjeluješ u raspravi jer time sam sebe diskreditiraš. Ili imaš neke druge namjere?
casper je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2018, 17:43   #129
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mogli bi stvarno neku kavu popit. Nismo na kraj svijeta. Osijek - Vinkovci

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2018, 18:02   #130
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Tiho, bit ce i za tu „ kavu“ vremena, nadam se😂
ffb je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije