Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 15.03.2015, 12:34   #11
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne sumnjam da Martin Audio dobro radi ali meni treba kutija uglavnom za manje svirke da je sto laksa za nosenje a da lepo radi tonski. Ovaj Martin je tezak 21kg a i osetljivost mu je manja nego kod SX300 i D12-2. Naravno, cena mu je veca!

Ako bih uzimao neke skuplje kutije to bi bio Seeburg Acoustic Line A6. Ova kutija radi odlicno, ima osetljivost 99dB, moze da izdrzi 400w, teska je oko 16kg a brend je sam vrh!

Verovatno cu na kraju uzeti ili SX300 ili D-Lite 12.2, moram da se organizujem pa da ih uporedim jednu pored druge. Ne zuri mi se jer imam vec kutije na koje radim (ELX-115p). Interesuje me da li postoji jos neka valjana opcija a da mogu da se kupe dve kutije (nove ili polovne) za budzet do 1000e.

Promijenjeno od Akordeonista (15.03.2015 u 12:40 sati)
Akordeonista je offline  
Star 15.03.2015, 15:12   #12
radisadv1205
Drugar foruma
 
radisadv1205's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.01.2015
Mjesto: Paracin
Postovi: 80
Downloads: 69
Uploads: 6
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Instrumenti: Korg kronos, Kurzweil pc3x, Nord Stage 3, Ketron Audya 5
Interesi: Muzika i samo muzika
radisadv1205 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da li si probao FBT Maxx 4? Laka je kutija i lepo radi.
radisadv1205 je offline  
Star 15.03.2015, 15:58   #13
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Davno sam jednom radio na njih ali ne secam se jasno kako radi. Moracu da je pogledam malo, da vidim kako mi se sad svidja.
Akordeonista je offline  
Star 15.03.2015, 18:26   #14
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dok sam iznajmljivao ozvučenja radio sam na raznim kombinacijama, Od vodećih ( koje nutkaju kod nas u rentiranje) jedino sam bio zadovoljan sa Dynacod kutijama, doduše radio sam na aktivnim trosistemcima i na dvosistemskim 12-2 ali NE ZNAM koja im je oznaka bila ( drvene su bile kutije)... ali zvuk savršen. Recimo da me ostale nisu oduševije kao što su FBT 12-2( previše visokih), RCF 15-2 ( pri 2/3 snage gubi se kvalitet u zvuku ) .... da ne navodim ostale, Dynacord nema što se mene tiče dileme. Ukoliko se odlučiš za aktivne, u nekoj zlatnoj sredini su FBT ( opet prednost dynacordu po zvuku ali.....). Jedine koje imaju dve komore ( odvojena elektronika u posebnoj komori). RCF aktivne su katastrofa, brzo dotraju, elektronika posle dve , tri godine problemi... Moj glas ide Dynacordu. Još nisam čuo kutiju da tako čisto izbaci bass, snažno, i u punoj snazi veoma kvalitetan zvuk. Bez muljanja....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (15.03.2015 u 18:27 sati)
rolandx je offline  
Star 15.03.2015, 19:19   #15
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
Još nisam čuo kutiju da tako čisto izbaci bass, snažno, i u punoj snazi veoma kvalitetan zvuk. Bez muljanja....
Meni i ne treba kutija koja ce da izbacuje bas jer svakako planiram da "odsecem" na skretnici basove na njima jer imam bas bin koji ce to da gura. Treba mi kutija koja ce lepo da svira iznad 100Hz!
Akordeonista je offline  
Star 15.03.2015, 20:12   #16
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Meni i ne treba kutija koja ce da izbacuje bas jer svakako planiram da "odsecem" na skretnici basove na njima jer imam bas bin koji ce to da gura. Treba mi kutija koja ce lepo da svira iznad 100Hz!
Ako si pažljivo pročitao moj post, nisam rekao da se u celoj zvučnoj slici čuje samo BAS već da je zvuk čist i kvalitetan. Da li će neko koristiti binove ili ne, to je apsolutno nebitno jer proizvodjači zvučnih kutija kompletiraju zvuk u celini. Što znači da Dynacord D-Lite ( npr) ne daje samo bas već je zvuk generalno odličan. I od zvučnih kutija se i očekuje izmedju ostalog da imaju pristojan bas, bez obzira da li je tebi potreban ili ne, u sve jednoj kutiji ćeš ga imati bilo da ćeš ga srezati ili ne. Ukoliko ćeš ga srezati to ne znači da trebaš kupiti manje kvalitetne kutije...

Na šta god da si mislio da ti treba kutija koja će da svira ,,lepo" iznad 100Hz, nisam još naišao na kutiju u kojoj je visoki bio loš a bas odličan i obratno... Svaki proizvodjač ima neku svoju zvučnu sliku...

Mislim da bi tebi apsolutno pasovao FBT. Od svih zvučnika na kojima sam radio, na FBT-ju je uvek bio izrazitiji visoki ton.. Možda bi ti one više odgovarale....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline  
Star 15.03.2015, 21:04   #17
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ukusi su razliciti i mislim da covek mora ipak sam da uporedi i odluci sta ce da kupi. Znam dosta muzicara i ja sam jedan od njih istog misljenja da npr D-lite i nije neka kutija po kvalitetu zvuka. Sto bi neki rekli previse je plastican ton.
dmmacak Je trenutno online  
Star 15.03.2015, 23:48   #18
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da, za D-Lite vladaju oprecna misljenja, pogotovo za ovu sto mene zanima D12.2! One trosistemke uglavnom ljudi hvale i verujem da odlicno rade ali je pitanje nacina koriscenja... ko svira samo na njih (bez binova) njemu sigurno trosistemka vise pruza, pogotovo 15-ica koja je zvucno kompletnija!

Citat:
Originalno postovano od Rolandx
Ako si pažljivo pročitao moj post, nisam rekao da se u celoj zvučnoj slici čuje samo BAS već da je zvuk čist i kvalitetan. Da li će neko koristiti binove ili ne, to je apsolutno nebitno jer proizvodjači zvučnih kutija kompletiraju zvuk u celini. Što znači da Dynacord D-Lite ( npr) ne daje samo bas već je zvuk generalno odličan. I od zvučnih kutija se i očekuje izmedju ostalog da imaju pristojan bas, bez obzira da li je tebi potreban ili ne, u sve jednoj kutiji ćeš ga imati bilo da ćeš ga srezati ili ne. Ukoliko ćeš ga srezati to ne znači da trebaš kupiti manje kvalitetne kutije...
Naravno da nisam pomislio da se iz Dynakorda cuje samo bas, muzicar sam sa nemalim stazom iza sebe koji zadnjih 10 godina uglavnom radi na svoje ozvucenje tako da znam ponesto o tome.
Takodje, gresis kada kazes "proizvodjaci zvucnih kutija kompletiraju zvuk u celini" i da se od kutije ocekuje da ima "pristojan bas" (sta god to znacilo). Svaka kutija koja se koristi za ozvucavanje bendova na svirkama je po proizvodjacu odredjena da radi u kombinaciji sa bas binom pa tako svaka serija kutija bilo da je u pitanju Dynacord, Acoustic Line, EV, JBL, FBT ili bilo koji drugi proizvodjac ima u svojoj seriji i odgovarajuci bas bin!

Uostalom, nijedna kutija nema basa kao bas bin (pogledajte im frekventni opseg) a i nije logicno ocekivati da se na zvucniku od 10, 12 i 15 inca cuje bas isto! Oni su u okviru iste proizvodne serije dati da bi korisnik imao mogucnost izbora i kombinovanja zvucnika spram svojih potreba i namene za koju se koriste. Tako recimo, postoje binovi ciji je zvucnik 12, 15, 18 inca ili sve to duplo tj. po dva zvucnika u jednom binu i svi su razlicite namene!
Akordeonista je offline  
Star 16.03.2015, 07:06   #19
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Takodje, gresis kada kazes "proizvodjaci zvucnih kutija kompletiraju zvuk u celini" i da se od kutije ocekuje da ima "pristojan bas" (sta god to znacilo).
To znači da: Kompletiraju zvuk u celini i uopšte ne grešim. Da li ćeš zvučnik koristiti za conference, prezentaciju, karaoke party, live stage, prenos fudbalske utakmice... svejedno. Zvučnik ima bas ( low-mid) i viosokotonac, za razliku od trosistemskih kutija koje imaju low mid high... !

Nisam napisao da su bas binovi nepotrebni pored satelita, već da nema potrebe za preradom ,, home made"! Jasno je da bas bin ima svoju ulogu podjednako u zvučnoj slici kao i satelit, niti je manje važniji od ostalih! Naravno da bih radije izabrao rad sa bas binovima
Dodato:
.
^ Opet bih ti još jednom napomenuo da probaš sa FBT zvučnicima, mislim da ćeš biti prezadovoljan kako rade u paru sa binovima.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (16.03.2015 u 08:28 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline  
Star 16.03.2015, 12:24   #20
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kakvu "home made" preradu pominjes, na sta mislis?

Svakako cu gledati da probam i FBT, hvala za preporuku.
Akordeonista je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije