Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.06.2012, 01:37   #1
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Yamaha DSR112

Pitanje za poznavaoce kutija Yamaha DSR112: da li ova dva komada mogu da rade kao Main zvucnici za aranzersku svirku do 250 ljudi (u zatvorenom prostoru)? Da li mislite da ce im faliti basa za ovu namenu? I kolika je razlika u odnosu na DSR115, kada se uzmu svi faktori u obzir (gabariti, tezina, ton...)? Razlika u ceni je mala tako da se po tome gledano isplati uzeti DSR115 ali imajuci u vidu tezinu i gabarit kutije radije bih se odlucio za dsr112, osim ako je razlika u tonu velika u korist 115-ice!
Molio bih da se jave i komentarisu pre svega oni koji su imali prilike da koriste ove kutije.
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2012, 22:03   #2
zekicejn
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.07.2008
Postovi: 51
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
zekicejn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam imao istu nedoumicu, na kraju sam uzeo dve DXR-115. Mislim da je to bolja varijanta od DSR-112 zato sto bez problema mozes da radis bez binova sa njima. Cena je otprilike kao DSR-112. E sad ton... posto posedujem i DSR-115, znam da je to ozbiljnija kutija, nenormalno jaka, topla i vredi svaku paru, ali jako velika mana je to sto ih treba poterati, a kad ih poteras... to je to, stvarno radi. DXR, radi da se izrazim slicno kao dsr, slabija jeste, ali slaba nikako nije, i sto je najvaznije radi dobro i na maloj snazi, laksa je, manja, i zgodnija za nosenje od DSR. E sad mana... kvalitet plastike oko kutije katastrofalan, bukvalno je noktom zaderes, ali i to se resava sa navlakama.
zekicejn je offline   Reply With Quote
Star 14.06.2012, 01:02   #3
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala na odgovoru!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije