Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.10.2016, 12:30   #1
ivansovs
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.09.2016
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ivansovs ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Tema: Problem sa ucitavanje semplova na korgu pa 80

Pozdrav kolege imam problem nemogu da ucitam semplove koje sam dobio (koliko mi se cini da je to wav format ili loop nisam siguran ) ali uglavom nije KMP i PCG . Kad ga prebacim na hard vidi ga ali nece da ga ucita kad idem na import pcg i kmp nevidiga sto kontam da je i normalno nije taj fajl ali na load semplni neprepoznaje ga klavijatura, samo se vidi kad idem na disk kliknem na load krene da ocitava i izbaci mi NOT A PA - SERVIS OR CORRUPTED FILE molio bi za pomoc ako moze neko da mi pojasni kako to da ucitam ? unapred hvala.
ivansovs je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2016, 16:29   #2
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

moraš nabaviti semplove u KMP i PCG formatu, da bi ih mogao učitati u korg pa80. Ima već dosta tema o tome na forumu pa malo pretraži i sigurno ćeš naći sve u učitavanju semplova u pa80.
Fekete je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Fekete za ovaj koristan post:
ivansovs (15.10.2016)
Star 15.10.2016, 18:53   #3
ivansovs
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.09.2016
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ivansovs ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala na javljanju dobio sam set od poznanika koji isto ima korga pa 80 kodnjega je ocito bez problema kod mene nece ?
ivansovs je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2016, 19:08   #4
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

evo što je kolega Fico napisao dosta prije, ne nam točno više u kojoj je to temi bilo...

Korg PA80 Sampling

Kad negde dobijemo semplove odma zelimo da to ucitamo na sint da bi i nasa svirka zvucala sto bolje . Ako dobijemo sempl sa PCG fajlom sve je mnogo lakse ali i ako ne dobijemo nije smak sveta radi toga samo je procedura malo drugcija . Da napomenem da sam ja u svemu ovom samouk i do stecenog znanja sam dosao sam malo trazeci po netu pitajuci prijatelje zato je moguce da nesto i neznam i ne mogu da o tom kazem sve strucno kao neko ko se bavi studijskim radom ili mu je muzika nacin zivota i egzistencije .
Ako imamo na klaviaturi HD mnoge stvari su lakse jer nemamo muke sa disketama jer uvek postoji mogucnost da je neka od njih pokvarena i moramo je brisati pa ponoviti proces .
Na HD ili kompjuteru napravimo folder u kojeg raspakujemo semplove alo su zipovani i obicno dobijemo za jedan instrument jedan KMP i nekoliko KSF fajlova dali ce biti samo jedan KSF ili vise to nije bitno vazno da znamo da to postoji . Semplove ubacimo na HD klaviature u jedan folder sa COPY funkcijom ili jih stavimo na disketu .
Na klaviaturi prvo idemo na PROGRAM MODE i pritisnemo dugme RECORD sa leve strane displeja na njemu sad pise Sampling MENU . Selektujemo IMPORT KMP i na displeju odaberemo odakle cemo ucitavati KMP fajl ,sa HD ili diskete .Sa tockicem za tempo se pomeramo po meniju gde nam je taj folder i njega selektujemo sa OPEN i tu pronadjemo nas KMP za uvodjenje . Opet idemo sa tockicem TEMPO na taj fajl i pritisnemo F2 SELECT .Kad to uradimo sint trazi da kazemo jos gde ce se taj KMP ucitati na kartu tako da nam pise na displeju SAMPLE WRITE to: i u prvom redu stoji FROM i ime KMP fajla a u drugom redu TO MS: CARD i pored broj slobodnog mesta tu pritisnemo dugme ENTER i kad nas pita :::::are you shore::::[IMG]file:///C:\Users\Mestro\AppData\Local\Temp\msohtml1\01\cli p_image001.gif[/IMG]otvrdimo sa ENTER .Sad ce sint da sam pocne da kopira semplove na kartu to jest da ucitava na to mesto KSF fajlove .Kad se to zavrsi na displeju ce pisati ::::::::::: Saved MS CARD i pored broj :::::::: a ispod EXIT i pritisnemo exit da potvrdimo .
Sa ovim do sad smo ucitali nase semplove za jedan instrumenat na fles kartu i sad ako imamo i PCG fajl sa dugmicem MENU na vrhu displeja se vratimo na SAMPLING MENU i tu selektiramo import PCG .


Posto nisam uvodio PCG fajlova necu da o tom ni pisem dodace neko taj deo sa objasnjenjem ko ga je uvodio.Mi ponovo stisnemo dugmic RECORD i na displeju pise SOUND WRITE to u prvom redu imamo:::::: Name: New Sound :::::::::: u drugom redupise TO:CU1-01 do 64 ili CU2-01 do 64 to je mesto na CARD USER obavezno mora biti u zagradi ( empty) znaci slobodno ili prazno mesto inace cete upisati preko drugog sempla ispod jos pise SIZE i slobodna memorija karte i na kraju ABORT kojeg selektujemo sa dugmicem i potvrdimo sa ENTER .
Kad smo to uradili na displeju pise GRAND PIANO // T:U1 a lampica za RECORD se ugasi.
Pored nje pritisnemo dugme MENU i unidjemo u PROGRAM EDIT MENI :::::::::tu sad nasem semplu dajemo zivot da cujemo kad svira .Ako stisnete koju tipku cucete za sad samo klavir.
Na displeju imamo opcije :::::::: Basic :.:.amples:::::::[IMG]file:///C:\Users\Mestro\AppData\Local\Temp\msohtml1\01\cli p_image002.gif[/IMG]itch :::::::Filter i druge .Sta god da sad sredjujemo na ovu se stranu uvek vracamo sa tipkom MENU.
Prvo izaberemo BASIC : na vrhu displeja nam pise Oscilators .........2 to promenite da stoji na 1 .Kako i zasto mora biti tako neznam ali cim promenite cucete razliku u zvuku kad stisnete neku tipku klaviature .
Sad selektujete::::: Samples::::::tu promenite MS Hi Bank ROM da vam umesto ROM pise CARD znaci boja sa fles karte ,,,ispod MS Hi ce vam sad pisati ime sampla koji hocete da sredjujete ako imate na karti samo jedan pisace on, ako ih ima vise sa dugmicima selektujete koji je to i sad bi sa pritiskom na tipku klaviature trebao da se vec cuje zvuk sempla .
Sa desne strane displeja imate dugmice LOWER/ACC5 i sa njima idete nize i jos na jednom mestu cete naci MS Hi Bank tu mozete isto promeniti koja boja ce svirati jos sa semplom dali ROM ili CARD .
Sa tipkom MENU se opet vracamo na prvu stranu i tu se mozemo zabaviti sa efektima filterima ali o tom nisam dovoljno strucan da vas ucim pogresno .i na kraju stisnemo dugmic WRITE DISK IN USE sad nam na displeju pise PROGRAM WRITE TO:::::::: u prvom redu :::::::::::MORAMO :::::: obavezno dati nasem semplu ime pod kojim cemo znati gde je i koji je to .
To ucinimo kad selektujemo to ime i sa tockicem TEMPO menjamo slova i brojeve a sa dugmicima DOWN i UP ispod njega pomeramo se levo i desno .Kad to ucinimo u drugom redu imamo:::::: TO:::::::::i pored CU1-01 ili U1-01 ako upisete to na CU1 to vam je na karti a U1 u USER BANKI bolje je da imate na karti jer kasnije kad miksujete boje lakse se je snaci na mesto gde cete to staviti mora da pise u zagradi ( empty ) i to potvrdite dva puta sa dugmicem ENTER. Kad sint zavrsi ucitavanje na displeju pise GRAND PIANO i to je znak da ste napravili sve kako treba.

Na sintu vam sad gori lampica PROGRAM i sad odaberete boju sa fles karte tako da vam gore obe lampice CARD za boje i u banki u koju ste ucitali sempl nadjete njegovo ime ako je tu upisano u banki znaci da ste zavrsili sa njim veci deo posla .
Sad idete u MODE i tu sa dugmicem STYLE PLAY izaberete jedan ritam iz USER BANKE ili koje god hocete naprimer odaberete jednu dvojku i selektujete ju .Na displeju vam sad pise:::::::[IMG]file:///C:\Users\Mestro\AppData\Local\Temp\msohtml1\01\cli p_image003.gif[/IMG]vojka STS1::::: a ispod drugi ritmovi iz te banke .Ponovo stisnete dugmic STYLE PLAY i sad vidite sta je sve u tom ritmu koji je DRUM kit BAS ACC a sa desne strane tepih i boje tog ritma sa kojima sviramo .Pored tih boja stoji i ikona klaviature i kad selektujemo obadva dugmica pored te boje zajedno sa tim palimo i gasimo tu boju . Za pocetak je najbolje da ugasite sve i onda da dodajes jednu za drugom . Prvo izaberemo prvu desnu na displeju i da pored nje gori ikona klaviature a ispod nje na drugim bojama ne, sad se ta boja kod vas zove xxxxxxx, sad stisnete dugmic PROGRAM sa desne strane klaviature i dugmic za boje na fles karti da vam gore obadve lampice i potrazite u banki sempl koji ste sacuvali pod svojim imenom i selektujete ga . i ponovo pritisnete dugmic STYLE PLAY i sad bi morala da u prvom redu stoji vasa boja sa karte ako pritisnete tipke klaviature treba da se cuje njen zvuk i kad probate da izvucete kartu ta je boja njema .isto to ponovite u drugom redu i trecem i tako dalje i sredite taj ritam da zvuci kako vama odgovara boju koja je tiha pojacate ili smanjite i na kraju sa dugmicem WRITE DISK IN USE izaberete u koji stajl ili banku cete to ostaviti .

Zahvaljujemo se clanu FICI za napisani materijal.


Fekete je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2016, 20:42   #5
ivansovs
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.09.2016
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ivansovs ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koliko sam shvatio te moje fajlove moram nekim programom da prebacim u pcg ksf ? ? ?
Dodato:
Pozdrav kolege Da se zahvalim svima sto ste se javljali i hteli pomoci. Problem je bio u folderu gde su bili semplovi nije pisalo .crd kad sam to odradio i prekopiro na hard prepoznala je klavijatura i ocitala bez problema.

Promijenjeno od ivansovs (16.10.2016 u 19:42 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ivansovs je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije