Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.11.2015, 23:47   #1
boban80
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.11.2015
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
boban80 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Korg pa80 problem sa zvukom

Postovani Korgovci imam veliki problem sa klavijaturom pa80
problem je nastao od prvog dana kada sam je kupio ali sve je posle radilo kako treba.
Prvi put se desilo da izgubi zvuk kada sam je okrenuo da zamenim HDD sve sam lepo odradio vratio sve na svoje mesto kada sam ukljucio ZVUK MRTAV nema nista ukljucio i iskljucio nekoliko puta i ona proradila.
Drugi put kada je uradjena prerada na dugmetarca isto tako nekoliko puta iskljuci ukljuci i proradi.
Treci put jednostavno kadasam radio jedan ritam pojacao sam malo vise i odjednom iskljuci se zvuk tu nije pomoglo iskljucivanje tada sam zamenio TA 2020-020 vratio plocu na mesto kad ono isto ostavio klavijaturu celi dan posto sam mislio da je nesto drugo kad je uvece ukljucim ona radi kao sat.
E SAD NE VREDI NI TA2020 MRTVA podize sistem sve radi ali zvuk nema
kazu mi da je otisla maticna ploca.
Ako je neko imao slican problem neka odgovori.
Unapred Hvala
boban80 je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2015, 16:37   #2
stefanguerrini
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.10.2013
Mjesto: Nis
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Harmonika, Klavijatura
Interesi: Sport,Muzika
stefanguerrini ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Pa80

Zdravo Kolega,

ja sam imao isti problem...Otvori klavijaturu i pogledaj kablove sto su povezani sa zvucnicima, meni su se razlemili tako da su gubili kontakt
__________________
Stevchaguerrini
stefanguerrini je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio stefanguerrini za ovaj koristan post:
boban80 (06.12.2015)
Star 05.12.2015, 19:04   #3
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

meni se isto čini da bi to mogao biti kvar u konekciji kablovima za zvučnie pošto malo radi, malo ne. Nikako nemoj odmah kupovati matičnu ploču već ti najprije provjeri kablove, možda su se stvarno odlemili kako kaže kolega stefanguerrini pa ćeš bzvz bacati novce. Ako ne znaš sam, pitaj nekog dobrog električara prijatelja, poznanika koji te neće oderati. Ako nosiš negdje na servis mogu ti napričati da su napravili brda i doline i dobro te oderati a možda je samo trebalo prelemiti par žica i to je to.
Fekete je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Fekete za ovaj koristan post:
boban80 (06.12.2015)
Star 06.12.2015, 12:26   #4
boban80
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.11.2015
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
boban80 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Otvorio sam klavijaturu proerio sve konekcije i zicane vodove sve je uredu.Procitao sam negde da uticnica za slusalice ima neki prekidac u sebi kada se ukljuce slusalice ona iskljucuje zvucnike,probao sam i slusalice i one ne rade.Hvala vam najlepse
Dodato:
Ako ode maticna ploca da li bi podizao sistem meni sve radi osim zvuka

Promijenjeno od boban80 (06.12.2015 u 12:30 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
boban80 je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2015, 20:55   #5
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bobane , odnesi sint u servis , jer tu moze biti raznih uzroka , ali prvo treba proveriti napajanje izlaznog pojacivaca , pa onda sledi dalje ,,,, pprovera napajanja predpojacala , pa tek onda provera lemnih tacaka na istim , moze biti tu i hladnih lemova , itd itd , Znaci pravac servis , ovo ti govorim jel sam elektronicar , i elektroniku veoma dobro poznajem , a imam i za sebe punih 30 godina iskustva . Pozdrav i srecno
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gagan za ovaj koristan post:
boban80 (20.12.2015)
Star 19.12.2015, 04:32   #6
Covla94
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.12.2015
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Covla94 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Korg pa80 ne rade zvucnici

Pozz kolege novi sam na portalu...imam korg pa80 prije nekih pola sata svirao sam i odjednom su zvucnici prestali da rade...otvorio klavijaturu izvadio zvucnik i on radi na drugom uredjaju...briferom provjerio kablove od zvucnika svi salju signal....e onda sam procitao na portalu da moze biti do dzeka slusalica ubacio slusalice probao one rade....e sad ako ima neko sa slicnim problemom nek pojasni do cega je do pojacala? do onog integralnog do cega li je ja nzm...i da napomenem bila je pojacana do kraja kad se to desilo..pozz
Dodato:
[quote=Covla94;285119]Pozz kolege novi sam na portalu...imam korg pa80 prije nekih pola sata svirao sam i odjednom su zvucnici prestali da rade...otvorio klavijaturu izvadio zvucnik i on radi na drugom uredjaju...briferom provjerio kablove od zvucnika svi salju signal....e onda sam procitao na portalu da moze biti do dzeka slusalica ubacio slusalice probao one rade i ostali izlazi....e sad ako ima neko sa slicnim problemom nek pojasni do cega je do pojacala? do onog integralnog do cega li je ja nzm...i da napomenem bila je pojacana do kraja kad se to desilo..

Promijenjeno od Covla94 (19.12.2015 u 11:43 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Covla94 je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2015, 20:10   #7
boban80
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.11.2015
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
boban80 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala svima na odgovorima nosio sam klavijaturu u servis dzabe je bila sva muka problem je bio u operativnom sistemu ubacen nov i klavijatura radi kao sat.Majstor mi je rekao da sam povukao neki los Global od nekog seta i onda nekada procita a nekada ne.Sada je sve u redu nadam se. Hvala Vam Jos jednom na pomoci.
Pozdrav Svim Korgovcima.
Dodato:
To se i meni desilo kada sam radio jedan set pojacao sam klavijaturu do kraja i odjednom je zanemela isto su i meni radile slusalice nisu mi radili zvucnici i izlazi.Kada sam zamenio
TA 2020-020 sve je radilo.

Promijenjeno od boban80 (20.12.2015 u 20:15 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
boban80 je offline   Reply With Quote
Star 22.12.2015, 23:36   #8
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

zato je bitno da se ne učitava i global kada se nabavi neki novi set i poželiš ga ubaciti u klavijaturu. Najbolje je učitati samo ono što ti treba i što bi želio isprobati, a nikako učitavati i svakakve globale iz raznih seta jer onda eto samo dođe do nepotrebnih problema.
Fekete je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Fekete za ovaj koristan post:
boban80 (27.12.2015)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije