Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.08.2013, 13:01   #31
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za pocetak, prebaci Hypersonic 2 u GM modus, tek da bi mogao cuti adekvatne sounde koji odgovaraju onima koji su upisani u Midi Fileu. Kasnije se mozes pozabaviti Midi Routingom ostalih sounda Hypersonica 2, tako da odgovaraju komandama iz Midi Filea ili u samom Midi Fileu zadati Bank i Program Change komande po midi trakama, koje odgovaraju Sound Programima Hypersonica 2.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
smakaa (21.08.2013)
Star 21.08.2013, 23:41   #32
smakaa
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Postovi: 57
Downloads: 237
Uploads: 0
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
smakaa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Instalirao,povezao..prebacio u GM status,kad menjam pesme ne povuce sve boje,pojave se neki klaviri itd. verovatno ima nekih podesavanja jos
smakaa je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2013, 00:40   #33
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imas u Setup polju, gdje si ga i prebacio u GM Modus, da definises da li i kako da prima Program Change komande.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
smakaa (23.08.2013)
Star 23.08.2013, 13:39   #34
smakaa
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Postovi: 57
Downloads: 237
Uploads: 0
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
smakaa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Joooj tranzit sampione,aj malo detaljnije,sve ja znam gde je u programu ali sta,kako,nisam nikad radio u Hypersonic,a moze i neka druga varijanta koju ti mislis da bi poboljsala makar malo u odnosu na Wingroove,npr.nasao sam neke teme CoolSoft_VirtualMIDISynth pa da se ubacuju neki sf2,ili tako nesto,pa ti znas najbolje za ovu konfiguraciju a za live svirku da bude funkcionalno,ti si sklavirio odmah sta mi treba,ovi ostali nesto pametujuuuuu,hehehe,aj molim te,hvalaaa
smakaa je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2014, 14:39   #35
boskogit
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.02.2009
Postovi: 7
Downloads: 134
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
boskogit befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da malo obnovimo interesantnu temu:

Prvo da se predstavim: Moje ime je Boki. Bavim se muzikom dugo godina, sviram gitaru i pevam pratece vokale. U zadnje vreme javila se potreba da malo vise pevam u bendu, a ne samo pratece vokale, pa shodno tome poceo sam na svirku nositi lap top i koristiti midi fajlove, odnosno karaoke i pevati (uglavno zabavnjake).
Pazljivo sam ispratio ovu i slicne teme o povezivanju Van Baska i Virtualnih sintova i u principu sve mi je jasno i sve dobro sljaka, medjutim hteo bih malo jos da to usavrsim. U pocetku sam koristio Microsoft soft, pa onda Virtual Sound Canvas, ali sam citajuci ovu temu probao i Hypersonic 2 i mogu reci da mi se vise svidja, bolji setovi, vise mogucnosti itd.
Medjutim javlja mi se problem da kada pustim fajl iz Van Baska neke pesme imaju sa jacinom zvuka, neki instrumenti se cuju jace, neki slabije, kada to podesim kako bi trebalo, kada odem recimo na sledecu pesmu i opet se vratim na predhodnu, opet je tu staro podesavanje. E sad, da li je moguce nekako izvesti da ona jacina instrumenata koju podesim i boje koje izaberem, drum setove i sl. bude uvek kada pustim comp i program u rad, da ne moram pre svake svirke podesavati savku pesmu, sto priznacete nije jednostavno. Da li je to uopste moguce, ili mnogo trazim? Mozda je klavijaturistima ovo pitanje glupo i jednostavno, ali ja sam gitarista i nisam baratao mnogo sa klavijaturama. Svaka pomoc je dobrodosla.
A da, probao sam sa podesavanje u Van Basku, ali nije dalo rezultata.
Hvala unapred.

Promijenjeno od boskogit (10.12.2014 u 14:42 sati)
boskogit je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2014, 15:42   #36
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobrodošao na forum, Boki.
VanBasco je napopularniji midi player: jer je free, jer radi i na win7, jer je pregledan, jer ima playliste, jer ga ljudi vole
Na žalost, nema mogućnost pohrane promjena koje su u njemu urađene i da prilikom ponovnog pozivanja MIDI zvuči onako kako ti želiš. Soundovi, njihovi volumeni i ostale karakteristike MIDI-ja su upisane u MIDI trake. Možeš ih mijenjati i kao takve pohraniti bilo kojim MIDI editorom kao što su Sonar ili Cubase ...ima stvarno mnogo programa koji su to sposobni učiniti. Kada jednom obradiš MIDI s takvim editorom i napraviš pohranu, onda će i na VanBascu zvučati kako si postavio. Morao bi prilikom editacije u nekom od tih MIDI editora isto postaviti Hypersonic2 kao izvor zvuka kako bi radio pravilan mix, a vezan je uz karaktereistike istoga.

Meni pada na pamet jedan drugi prijedlog. Probaj puštati fajlove s jednim od dva vrlo upotrebljiva i interesantna midi playera. Oni prikazuju text (predpostavljam da ti je to bitno) i sposobni su upamtiti Tj, upisati u MIDI promjenjene postavke. Jedan se zove MIDI EDDIE (Song Galaxy), a drugi je SWEET MIDI PLAYER (Roni Music). Nesreća je jedino što nisu free, ali mislim da vrijedi uložiti nešto malo para u tu svrhu. Probaš ove demo verzije i odlučiš koji ti više odgovara, i da li ti uopće odgovara.
casper je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2014, 19:03   #37
boskogit
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.02.2009
Postovi: 7
Downloads: 134
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
boskogit befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala!

Skinuo sam oba plejera i probao ih. MIDI Eddie odpada, jer nema play listu, ili je ja nisam uspeo naci. Svidja mi se sto ima mali displej za karaoke, sasvim dovoljan za upotrebu. Sweet MIDI player mi je interesantniji, mada mu je korisnicki interfejs uzas. , sto je i jedne strane dobro, jer ne trosi resurse compa na nebitne stvari. Na zalost nisam mogao da snimim podesavanja jacine, jer je probna verzija, pa da proverim kako to ide. Ako uspem naci punu verziju, ozbiljnije cu se pozabaviti njim.
Na kraju, ako vec ne mogu snimiti podesavanja u Hypersonicu, (sto bi mi najvise odgovaralo, jer ima izuzetne drum setove i lepe instrumente, ali je to onda neupotrebljivo u live svirci, vec samo standardni GM), onda cu se odluciti na tezu verziju, tj. Cubase. Mada, s obzirom da imam na repertoaru stotinak pesama, to ce biti dug proces. A i imajuci u vidu moje poznavanje Cubase-a.
Ja u stvari i nemam neki problem sa novim pesmama koje su kvalitetno odradjene, recimo sve sto sam uzeo od La Campanele zvuce izuzetno i nije im potrebno, ili vrlo malo podesavanje jacine. Problem su najvise stare pesme (Corba, Merlin, Kazaliste...), koje ne samo da imaju problem sa jacinom pojedinih instrumenata, vec im se u mnogim slucajevima ne cuju neki tonovi, delovi bubnja, itd. Sta uraditi u tom slucaju? Otvoriti ih u Cubase-u, prozvati Hypersonic kao instrument, to sve znam da uradim, a sta onda?
Ako neko ima vremena moze da mi malo objasni, ako ne, nocas mi nema spavanja.
boskogit je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2014, 20:14   #38
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sweet midi ja koristim i radi sasvim OK.sve moze da se edituje od tempa do tonaliteta,cak ima i neke svoje instrumente koje mozes da promenis.E sad sto se tice da ti nema spavanja u to budi siguran da ce ti trebati noci i noci nespavanja ako zelis da nesto naucis.Tesko da ti moze neko pomoci sa nekoliko napisanih objasnjenja i recenica ovde na forumu.

Javi kad dobijes podocnjake da ti preporucim neku lepu kremicu da to zamaskiras.......naravno malo se salim.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2014, 20:54   #39
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kod oba programčića se može snimiti/memorirati promjena na MIDIju u okvirima onoga što program nudi kao edit (vol, pan, eff, sound ...).

Kao što veli doc. neša, nema spavanja :-). Kreni lagano s poslom, editiraj osnovne stvari koje su ti "pod rukom" i koje poznaš. Drži se par pravila, uvijek čuvaj original pod istim imenom, ove editirane nazovi s dodatkom broja 1, pa 2, 3 ... (da znaš koja je verzija obrade), nemoj trošiti dugo vremna po pjesmi i slušati je u previše jer se brzo izgubi nit, slušaj uvijek "globalno" i nemoj se zamarati sitnicama podešavajući jedan doboš u beskraj, i nakon nekog vremena odmori uho i počasti sam sebe s pivicom.
Korsiti kvalitetan monitoring ili slušalice s kojima nećeš imati krivu sliku onoga što radiš.

S tehničke strane gledano, kad naiđeš na konkretan problem, postavi pitanje pa će već netko uskočiti s odgovorom.

Promijenjeno od casper (10.12.2014 u 20:55 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2014, 18:36   #40
boskogit
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.02.2009
Postovi: 7
Downloads: 134
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
boskogit befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala momci.

Probacu par pesama, pa cu videti kako ide. Najvise me bune note koje nisu odsvirane, odnosno sviraju u obicnom Microsoftovom Synth -u, a ne cuju se u Hypersonicu. Sta tu treba uraditi? U cemu je problem?

Ako bas ne ide, uvek je tu La *********.
boskogit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:20


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije