Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Moduli

Moduli Moduli raznih mašina, ritam mašine i problemi vezani za njih...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.09.2014, 11:09   #41
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od mikimiki Pokaži Post
Pa poredas sve boje sa Juzi-ja recimo u performance u pa600. Ili bilo koji arranger.Ne moras ga ni jednom doditi u toku svirke. Veoma lako.
Pa to sam i ja rekao ...

Pošto sam naučio kako se piše ,nemam komentara.
Koliko je meni poznato,polifonija je broj tonova koji istovremeno sviraju.
Probano je na boji klavir.Svi tonovi su svirali bez problema...

Originalno postovano od momo Pokaži Post
Drage kolege prilično sam iznenađen vašim polovičnom poznavanjem materije,ali kuđenjem Juzi sample.
Da vam odma kažem:
...malo se igrao ...(jer sam bio ograničen vremenom)
...Nekako sam uveren...(Pokušao sam biti kulturan što je retkost na forumu u zadnje vreme
.. ja mislim ...(ne vidim gde sam to napisao,zar nemam pravo na mišljenje?)
...nema puckanja niti kakvih smetnji...(Nema)


Nema veze,ne znam što i ovo pišem kad ima bogomdanih stručnjaka koji će nas prosvetliti u neznanju.

P.S.Šta je to ozbiljan rad ,naučite me?
momo je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2014, 12:21   #42
Otpisani-EA7
Vredan član društva
 
Otpisani-EA7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: Svajcarska
Godina: 37
Postovi: 278
Downloads: 1796
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland EA7 / Weltmeister Supita
Otpisani-EA7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Otpisani-EA7 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ja zato i ne ulazim u neku vecu diskusiju, covek je lepo na pocetku pitao kakva je sprava juzi, ja sam napisao karakteristike koje sam znao, napravio demo snimak rekao svoje misljenje, a sad da li je igracka ili ne ili nije pogodan za ozbiljan rad, moje misljenje je i dalje na tome da to nije igracka i da fino moze da se iskoristi za live svirku, meni je najbitnije soliranje a to radi perfektno i extra izlazi, posto radim sa pa2x onda stringsove i klavire vucem iz njega kad zatreba, za 400-450 evra nije definitivno neka igracka, ali hajde da vidimo da li ce se jos neko javiti ko zna jos nesto vise o ovom uredjaju
Otpisani-EA7 je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2014, 12:25   #43
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav svima...Drago mi je sto se potegla tema u vezi JUZI-ja...Evo i ja da se prikljucim...Smatram da je sve receno u vezi mogucnosti a i mana ove spravice i tu ne bih da dodajem nista jer je sve u principu receno vec bih samo hteo da podsetim moje drage kolege da moramo prvo da shvatimo da su to Bugari pravili za svoje potrebe znaci drugi repertoar,pogled na sviranje,organizaciju sprave,totalno drugaciji zahtevi i prohtevi i na kraju krajeva pravljeno je da za te pare imas puuuuuno GB...Ne kazem da nikome drugom ne odgovara,sem njih...Naravno ko se nadje u njemu SUPER!!!Ja sam dugmetarac i citav zivot se machujem sa midi kablovima,kanalima,majstorima preradama,probijenim rokovima itd,itd i zato sam odustao da ga kupim.Do pre 2 godine sam imao TR-a i to je za te pare o.k. sprava ali ne zaboravimo da su cene POLOVNOG TR-a i NOVOG JUZI-ja tu negde...E sada ako neko ima neku kljavu gde ima klavire,hammond-e itd. a nije sempler a NECE da vuce 2 klavijature,kao sto je kolega "G800" onda je ovo dobro resenje...Znaci svako za SEBE mora da izvaze sta je za njega najbolje...

Ja licno bih voleo da neko od nasih ljudi sa ovih prostora napravi novu spravu ili da doradi ovaj spomenuti JUZI kako bi apsolutno odgovarao nasoj svirci kako vise ne bi bili robovi brendova.

Pozdrav svima i svako dobro.
__________________
Ako jednu stvar radis 100% bolje nego drugi...Dobar si...A kada radis 100 stvari za 1% bolje nego drugi...Onda si profesionalac...
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2014, 12:38   #44
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od momo Pokaži Post
P
Nema veze,ne znam što i ovo pišem kad ima bogomdanih stručnjaka koji će nas prosvetliti u neznanju.
P.S.Šta je to ozbiljan rad ,naučite me?
Recimo u rangu 400e Tr Le:

- HI synthesis system
- 48kHz sampling frequency
- 31 voices, 62 oscillators
- 2 master effects
- 1 master EQ (3-band stereo)
- 89 effects
- Sequencer: 16 timbres, 16 tracks
- 221 Patterns – (5 Preset / 216 user)
- ...

O tome sam pisao... Zamolio bih te da komentare i podbadanja, gore napisane, ostaviš za neku drugu priliku. Ne treba biti Bogom dan stručnjak da bi pročitao k-ke i mogućnosti. Juzi, koliko ima prednosti ima i mana ( u smislu ograničenja ). Ne zaboravimo da bi recimo ko nema klavijaturu morao da kupi i midi master kako bi mogao da ga koristi...
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (03.09.2014 u 12:43 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2014, 16:23   #45
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@momo
Bez uvrede, al mislim da dugujes jedno izvinjenje na ovu temu. Neznam sta ti treba da omalovazavas kolege ?! Tema je bila sasvim ok dok se nisi javio sa ova dva posta, a zaista nisam ocekivao ovo od tebe. Ne pamtim te kao provokator...

A ako obratimo paznju na tvoje postove
"I to sam probao i nema puckanja niti kakvih smetnji." - Rekli smo da nema Loop opciju, kad bi razumeo sta to znaci jasno je da pucketanja nemoze da ima jer pucketanja nastanu kad je Loop lose odradjen.

"Koliko je meni poznato,polifonija je broj tonova koji istovremeno sviraju." - Cak nisi siguran ni sta je polifonija....

I ti se i dalje smatras za strucnjak na ovu temu ?!
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2014, 18:44   #46
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Drugari predugo sam ja ovde da me se smatra provokatorom.Ja sam komentirao da je juzi sound operabilan preko svake klavijature,jer je to napisano kao mana.
Koja je skolska definicija polifonije ne znam,ja sam rekao narodski,i prvi i drugi put ono sto sam probao,jer me zanimala polifonija .
A ko i vi sam procitao specifikacije pre nego sam ga video.
U vezi citiranja mene i TR kao primera,mislim da je tema o Juzi soundu.

Svako ko me imalo pozna zna da cu se ja rado izviniti svakom ako pogresim.
Nema smisla daljna rasprava ,ako vam godi primite moje izvinjenje.
momo je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2014, 01:23   #47
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Koliko ja vidim, kad se spomene yuzisound, nekim ljudima se dize svaka dlaka na glavi, zasto, to je iz samo njima znanih razloga. Nisam neka pristalica te sprave, ali u nesto kompaktnije se do sada nije smjestilo sve sto vam treba za balkansku muziku sa odlicnim zvukom i sa tolikom prostorom za samplove.
Prije su se spominjale, a vidim i sada neke masine koje ce "oduvat" i ovaj sampler, pa ga ih jos ne vidoh i ne cuh. Takodjer, spominjalo se da se svaki iole solidan laptop konfiguriran za muziku, sa solidno rama moze napucat bolje od ovoga, pa ni to jos nisam vidio.
Evo recimo ja kao harmonikas koji poznaje kako harmonika treba zvucat kazem da harmonike na yuzisoundu nisu nesto toliko vrijedno spomena, ali moram naglasit da su bolje nego na Kronosu, Motifima, a i Fantomima, a oni kostaju u prosjeku kao 10-ak prosjecnih balkanskih placa, dok yuzisound kosta recimo kao 2 place.
I o cemu dalje da pricamo? Ja odgovorno tvrdim da su boje za nasu muziku bolje nego na Kronosu, Fantomu, pa i Motifu iako sam Yamahin fan. A ovdje spominjat i uporedjivat yuzisound sa nekim TR-ovima koji imaju ram-a koliko je imao prosjecan PC iz 2003. - 2004. godine je tek nebuloza.
Sad da mi neko krene nabrajat e pa ovaj nema funkciju tu i tu, to me apsolutno ne zanima, jer se meni od svih ponudjenih naprava koje reproduciraju solo boje za nasu muziku najvise zvuk svidja na yuzisoundu. Daj mi 0 funkcija, daj mi konkretan zvuk. Mozda me i ubijede u suprotno kad krenu za Fantoma i Kronosa pravit samplove koji kada ih zadrzite duze od sekunde ne daju sumove i neki uzasan cik.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Dell, za koristan post:
momo (04.09.2014), veselinovicvs (15.06.2015)
Star 04.09.2014, 06:24   #48
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dell, slusao sam Juzi na snimcima, ne znam da li je isti sempl u pitanju, verovatno nije, ali nikako ne delim misljenje da je zvuk konkretno harmonike bolji nego na recimo konkretno motifu xs... kada smo se već dokačili skupljih... Malo je nelogično da zvučna kartica bude na Juzi-ju kvalitetnija nego na spravama koje su godinama usavršavali upravo za editovanje i kreiranje semplova. Ukoliko napravim sempl na klavijaturi od 2000 evra, garantujem da neće bolje juži reprodukovati od samog workstation-a na kome je sempl uradjen. To je moje misljenje
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2014, 10:50   #49
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Dell Pokaži Post
Koliko ja vidim, kad se spomene yuzisound, nekim ljudima se dize svaka dlaka na glavi, zasto, to je iz samo njima znanih razloga. Nisam neka pristalica te sprave, ali u nesto kompaktnije se do sada nije smjestilo sve sto vam treba za balkansku muziku sa odlicnim zvukom i sa tolikom prostorom za samplove.
Prije su se spominjale, a vidim i sada neke masine koje ce "oduvat" i ovaj sampler, pa ga ih jos ne vidoh i ne cuh. Takodjer, spominjalo se da se svaki iole solidan laptop konfiguriran za muziku, sa solidno rama moze napucat bolje od ovoga, pa ni to jos nisam vidio.
Evo recimo ja kao harmonikas koji poznaje kako harmonika treba zvucat kazem da harmonike na yuzisoundu nisu nesto toliko vrijedno spomena, ali moram naglasit da su bolje nego na Kronosu, Motifima, a i Fantomima, a oni kostaju u prosjeku kao 10-ak prosjecnih balkanskih placa, dok yuzisound kosta recimo kao 2 place.
I o cemu dalje da pricamo? Ja odgovorno tvrdim da su boje za nasu muziku bolje nego na Kronosu, Fantomu, pa i Motifu iako sam Yamahin fan. A ovdje spominjat i uporedjivat yuzisound sa nekim TR-ovima koji imaju ram-a koliko je imao prosjecan PC iz 2003. - 2004. godine je tek nebuloza.
Sad da mi neko krene nabrajat e pa ovaj nema funkciju tu i tu, to me apsolutno ne zanima, jer se meni od svih ponudjenih naprava koje reproduciraju solo boje za nasu muziku najvise zvuk svidja na yuzisoundu. Daj mi 0 funkcija, daj mi konkretan zvuk. Mozda me i ubijede u suprotno kad krenu za Fantoma i Kronosa pravit samplove koji kada ih zadrzite duze od sekunde ne daju sumove i neki uzasan cik.
Dragi moj kolega i ja sam isto rekao.Slažem se .Pazi da te ne napadnu...
momo je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2014, 12:45   #50
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Rolandx, ja sam rekao da jos nisam bolje harmonike cuo na Motifu i ostalim skupim spravama, ali da moze bolje da na njima izadje, pa valjda bi trebalo da moze? Samo sto ja jos nisam cuo...
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije