Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.08.2018, 19:05   #1
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Aranzeri -zasto solo boje izlaze lijeno

Trenutno sviram na PA3X i triton LE i pokusao sam da se koristim samo sa PA3X ali primijetio sam da solo boje nekako kasne u svirki i nemaju onaj Atak...

U nekim temama su jos neki muzicari spominjali da kod nekih aranzera solo boje nekako kilavo i lijeno izlaze kao da neke milisekunde kasni odaziv boje posle dodira tipke.... to se mozda malo manje primijeti na nekim zabavnim pjesmama klavirima itd ali ako svirate narodnjake sa nekim bojama harmonike i koristite vise trilera i ukrasa to nekako kasni za vama i kvari trilere..

To sam primijetio nekada kada sam svirao na DX21-11... i trileri slatko izlaze a onda sam kupio Triton LE i tu sam primijetio neke nijanse kasnjenja odaziva boja tritona u odnosu na DX11 ali to kod tritona je nekako i u granicama da se moze naviknuti ali ovo kod aranzera je za mene strasno lijeno i smara dok sviram.....
Prije par dana sam sreo jedno vrhunskog muzicara koji radi samo na pa3x i on mi je to isto potvrdio da ima isti problem i da zbog toga kaze sviram malo brze ispred ritma da bi to uskladio...

Sada me zanima dali postoji neki aranzer kod kojeg ne postoji to kasnjenje kao kod korga , nisam imao priliku probati YAMAHE ili sad ovaj roland E7/A dali su oni nesto bolji po tom pitanju...
svirac007 je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2018, 00:24   #2
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

pa ne bih rekao da ima kasnjenja, vec mislim da je to subjektivan osecaj, a sve to zbog dirki, takvih kakve su..Znaci nisu nimalo orijentisane za solo, teske su, duboke, sporo vracaju, i onda kad sviras trebas dobro da nalegnes na njih, tu gubis na brzini u prstima, i osecaju, i onda ti se cini da zvuk kasni...zato i vecina muzicara spusta dirke kod pa3, pa4...bar ja to tako vidim..mada opet aranzer je arazner a solo je solo, i nikada nece biti isto, nikad aranzer nece izaci tako slatko, niti ces svirati na njemu tako lako i brzo...Tako da ako te ne mrzi, dve klajve na ledja i ne sekiraj pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2018, 00:56   #3
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Milan$
Slazem se da je problem i u teskim tipkama ali ja na svome PA3X imam postavljene dirke od pa800 i rade odlicno i lagane su i brzo vracaju..
Kada povezem MIDI kablom triton LE i pa3x i na pa3x sviram boje od tritona onda radi super kao i triton nema kasnjenja ali ako sviram samo pa3 na njegovim bojama se primijeti tako da stvar je vjerovatno do procesora ili izlaza ...
razmisljao sam dali postoji jos neka mogucnost da se izbjegne ili zaobidje to kasnjenje, pokusao sam odvajanje kanala OUT1-2 ali opet isto..... pokusacu da negdje nabavim neki MIDI Master sa malim brzim tipkicama pa da i tako isprobam.
Nije to sad toliko primijetno ali me baszanima da cujem od jos kolega dali neko ima taj osjecaj pri sviranju na PA3X-PA4X

Promijenjeno od svirac007 (06.08.2018 u 01:00 sati)
svirac007 je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2018, 16:52   #4
Cegor5
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 15.12.2017
Postovi: 276
Downloads: 133
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x 76, Korg Triton Extreme
Cegor5 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega baš sam ja probao na svome Pa3x, i ne događa mi se da mi zvuk kasni nakon što stisnem tipku. Dakle zvuk se čuje istog trena kada ju stisnem.
Cegor5 je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2018, 17:07   #5
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Svirac007..sto ne spojis midi Pa3x i Le paprobaj zvuk s pa3 na Le tipkama da vidis dal kasni....a sto se tice Pa3 i aranzera za solo ja sam primjetio da efekti recimo puno bolje rade na solo klavijaturama trenutni imam M3, i na pa3 je zvuk je dosta mutniji i u basu i nekako tu efekat mulja ako ga dodas...uvijek sam imao problema s efektima na solo bojama kod aranzera
GALA je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2018, 19:39   #6
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E to nisam probao pa cu prvom prilikom....... Nije to sad nesto puno primijetno ali imam neki dojam pod prstima da malo kasni.... Sa 6-7 kolega u okolini koji sviraju PA3X sam razmijenio misljenje i od njih trojica su mi potvrdili da desna solo strana i kod njih ne izlazi slatko i brzo kao kod solo klavijatura... dok ova druga trojica nisu to primijetili.......
svirac007 je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2018, 23:35   #7
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

vec ti napisah ranije da nikom ne izlazi aranzer kao solo, sto se boja tice, i to je evidentno..najvise su tu problem dirke, mozda eto malo i ti efekti, i eto to se odmah oseca pod prtima i nekako se cuje taa mlitavija svirka...tvoj osecaj kasnjenja je subjektivna stvar, kazem mislim da ti imas takav utisak jer se na dirkama aranzera sporije i teze svira, sporije vraca dirka, teza je n odziv, pa se gubi na brzini i naravno nije tako pitka i slatka svirka, kao na solo klavijaturi, vec je mlitava i nekako tvrda za uho, bar ja takav osecaj imam...dok kad zasviras solo klavijaturu, ja koristim recimo fantoma xa za solo, skroz druga prica, daleko to lepse izlazi, a i daleko se lakse svira...pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije