Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Harmonizeri

Harmonizeri Da zvučite kao hor...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.12.2009, 09:25   #1
zorcic1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.10.2009
Postovi: 8
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zorcic1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Digitech VL3D desktop vocal harmony processor

Umjesto dosadašnjeg Digitech Performer desktop harmonizera u ponudi je novi Digitech VL3D desktop vocal harmony processor.
Da li je imao neko priliku da koristi ovaj harmonizer za narodnjačku muziku, kakva su iskustva u vezi funkcionalnosti i jednostavnosti korišćenja,
kakva je situacija sa tercama u SCALIC modu i upotrebom ljestvica muzike sa ex-yu prostora,
šta je sa kvalitetom zvuka?
Šta se dobilo a šta izgubilo u odnosu na "legendu" Digitech Performer desktop, nije li možda vrijedilo ostaviti i dalje mogućnost - ručnog biranja intonacija i ljestvica - kao na Performeru ?!
Pozivam da se jave i daju mišljenje muzičari koji su koristili ovaj harmonizer za svirke uživo (in live..., tezge
zorcic1 je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2010, 20:39   #2
shorty123
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.01.2007
Postovi: 49
Downloads: 270
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
shorty123 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vokoder kida,ako dobro pevas,ima sve opcije koje mozes smisliti....
Pozdrav.
shorty123 je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2010, 09:12   #3
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Halo drugari bas sam i ja jucer kupio ovaj harmonizer,pa i mene zanima sve o ovom uredjaju ako neko sta zna da objasni malo vise.
Mene zanima prvo kako da me prati drugi glas kako treba dok pjevam naknadno pjesmu...znaci prvo odsviram i snimim pa posle pjevam.

Za sada znam samo da se ovaj harmonizer moze da koristi za gitaru,kejbord i studio.

Ima neku opciju da se upisuju skale npr.F ili Fis itd...sta mu to dodje? zanima me jel to se odnosi za drugi glas ili i za prvi.

Jos na kraju da kazem ako ovo nevalja da odma vracam posto su mi tamo rekli da mogu da probam do 30 dana i mogu da vratim..prema tome zamolio bih sve koji se razumeju u ovaj model da mi pomognu.Hvala
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 19.05.2010, 18:53   #4
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega Željko, kako si zadovoljan ovom spravom? Već neko vreme se nećkam da li da uzmem njega ili Harmony-M... TC sam probao ali ovaj Digitech nisam čuo kako zvuči uživo, kakvi su tvoji utisci za sada?
Pozdrav
danijel011 je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2010, 19:34   #5
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slabo se ja jos kuzim sa ovim..Znam samo da ima u modusu kombinacije:midi sto znaci da kad povezes sa klavijaturom i hvatas akorde on bih trebao da te prati drugi glas onako kako si ti nastelovao...Ima ok 4 kombinacije od M-F sto znaci vise muski ili zenski glas tako nekako hehhe.

Onda ima tri efekta:rom,studio i hall koje mozes smanjivati ili pojacavati po potrebi.

Ima neki modus kapela koji sluzi za korisnike koji samo hoce da pjevaju bez da sviraju ali se mora podesiti neka skala prvo da bih te vokalizer pratio kako treba itd

Da ti pravo kazem ja sam ga probao 2 -3 puta i sta ja znam...nemogu jos da ti kazem tacno sta i kako i dali je to dobra stvar jer se i ja jos ne kuzim stim a i nemam volje u zadnje vreme nesto posebno za muzikom pa stoji za sada gore na ormanu heheh.

Valjda ce se neko javiti ko ima ovaj model pa da nam objasni malo vise oko toga.Pozdrav
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2010, 23:54   #6
dejantb15
Vredan član društva
 
dejantb15's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.01.2010
Postovi: 139
Downloads: 457
Uploads: 4
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Interesi: music
dejantb15 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dejantb15 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Zeljko kada hoces da pjevas uz snimljenu pjesmu,vokalist prebaci na opciju ACAPPPELLA,rucno izaberi skalu i pevaj a digitech ce te pratiti u tonalitetu koji odredis.

Nadam se da nisi vratio vokalist u prodavnicu
dejantb15 je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2010, 23:59   #7
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jasta sam vratio...znam za to da treba da se prebaci na Acapela ali opet nisam se snasao kako treba i nije mi se svidelo,a planiram kad budem imao novca da kupim nesto bolje ili mozda cak samo neku spravu koja ima efekte i ne treba mi drugi glas....Prati cu ga ja sam ili ubacim zenu pa nek pjeva zamnom samo trebam da je naucim da pjeva tercu i to je to...Pooz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2010, 14:17   #8
zorcic1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.10.2009
Postovi: 8
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zorcic1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Ima li mjesta za Vocalist VL3D kod narodnjaka

Kao što sam i na početku ove teme pitao, pitam ponovo i sada :
da li je neko radio sa Digitech Vocalist VL3D narodnjake?
- koliko je funkcionalan i jednostavan u rukovanju,
- kakva je situacija sa tercama u SCALIC modu (donja ?!) i upotrebom ljestvica narodne muzike sa ex-yu prostora (npr. dvojke...),
- šta je sa kvalitetom zvuka?
- šta se dobilo a šta izgubilo u odnosu na "legendu" Digitech Performer desktop,
- nije li možda trebalo ostaviti i dalje mogućnost ručnog biranja intonacija i ljestvica - kao na Performeru ?!?
Neka daju mišljenje muzičari koji su koristili ovaj harmonizer za svirke uživo (in live..., tezge)...
zorcic1 je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2010, 12:34   #9
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1166
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam narucio taj vocalist pre vise od mesec dana i jos uvek cekam da stigne!Imao sam prilike da ga slusam i da se upoznam sa njim.Ono sto ti mogu reci da je izuzetno jednostavan za rukovanje,zvuci extra,u odnosu na performer dobilo se to da mozes da ga povezes sa klavijaturom i prirodniji zvuk glasova a izgubilo se nije nista.Rucno biranje intonacija i skala je moguce,tako da ne vidim smisao poslednjeg pitanja.A sto se tice donjih terci ni tu ne vidim zasto bi postojao problem,naravno da se moze podesiti takva terca.
dekiciric je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2010, 16:22   #10
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@dekiciric:Rucno biranje intonacija i skala je moguce,tako da ne vidim smisao poslednjeg pitanja.A sto se tice donjih terci ni tu ne vidim zasto bi postojao problem,naravno da se moze podesiti takva terca.

de nam ovo malo pojasni,posto si probao VL3D,a i mene interesira.
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije