Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.07.2016, 20:17   #1
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Ld systems maui 11 review

Dobio sam par privatnih poruka sa pitanjem u vezi LD Maui 11 i odlucio da napisem moje iskustvo.
Mozda ovo nekome pomogne u odluci sto kupiti.
Ne zelim vas zamaratii sa tehnickim podacima koliko kila,koliko zvucnika to sve mozete i sami procitati.
Takvi sistemi nisu poznati na nasim Ex -Yu prostorima i mnogo kolega koji nisu imali priliku cuti,isprobati ili svirati na nesto tako minijaturno
imaju ogromnu dozu straha i predrasuda.
Prije par godina odmah na pocetku prodaje Maui 11 imao sam mogucnost i priliku isprobati takva dva stupa i to u restoranu gdje sam svirao svake subote na moj razglas 2x Rcf Art 310 a Mk3 ,1 x DB technologies sub 15d,Soundcraft Efx8 i KorgPa 3.
Od onoga sto sam cuo ostao sam bez texta.
Nemaju ta dva stuba takvu snagu kao moj razglas ali imajuci u vidu velicinu,tezinu ,cijenu - super stvar.
Da se vratim na temu ,prije tjedan-dva kupio sam jedan (1) sistem onako za probe ili neke manje svirke kakvih je sve vise i vise i u proslu subotu (16.07.2016) svirao privatni party sa 60-70 gostiju ali broj gostiju je apsolutno nebitan.Svirka je bila u vrtu u koji stane 300-400 ljudi po velicini???
Band 1x Yamaha Psr S 770 i pjevacica,repertoar bez polki i valcera ( Njemacka publika, mjesto dogadjaja Minhen).Sound 1 liga!!!
To nije sound da bas trese nogavice na hlacama ili da udara u stomak vec zamislite da slusate super dobru hifi liniju ,pjesma TT Proud Mary xyz verzija onako debel, masan kao u dnevnom boravku od 30 m2?!
Na udaljenosti od 20- tak metara cuje se kao i na 4-5 metara od stuba?
I to cijeli sound a ne samo visoki tonovi.
Ali najvece zadovoljstvo ( ne racunam isplatu angazmana) dolazi na fajrontu kada se instrumenti pakuju.
Za 10-15 minuta sve utovareno i mili moji -kuda koji.
Rezime svega gore navedenoga : za matore kolega kao sto sam i sam koji su se u svojoj karijeri nanosali ormara ovo je lijek.
Bez obzira o kojoj vrsti muzike se radi, dali zabavnjaci,narodnjaci,terase itd jedan stub dovoljan za 80-90 ljudi.
Bose L1 Compact koji kosta duplo vise ne moze se mjeriti sa LD Maui 11.
Ovo sve se odnosi na band: aranzer xyz plus mikrofoni.
ffb je offline   Reply With Quote
Ćlan 5 Vam se zahvalio, ffb, za koristan post:
gnovako8 (21.07.2016), jmikulc5 (17.10.2016), perobp (31.08.2016), splendid (21.07.2016), Zoran Jazzbass (27.06.2018)
Star 21.07.2016, 02:36   #2
gnovako8
Odomaćeni član
 
gnovako8's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.06.2008
Mjesto: HR
Postovi: 518
Downloads: 1664
Uploads: 11
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x, Ketron Event,Yamaha Genos2
gnovako8 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozzzz.ja ga imam isto Maui 11 i odlicno radi prezadovoljan sam znaci sve kako je kolega ffb napisao je tocno,cim skupim para uzimam još jedan nek se nadje...
__________________
Korg Pa5x & Yamaha Genos2 ,Ketron Event
gnovako8 je offline   Reply With Quote
Star 22.07.2016, 12:33   #3
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Interesantan sistem,iako smatram da je preskup,doduse jeftiniji od Bosea ali opet za nase podneblje i vecinu muzicara luksuz.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije