Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.10.2014, 09:57   #41
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolege,
Kao prvo zelim da se zahvalim svima koji su pomogli da donesem konacnu odluku za moj PA sistem.
Zelim da vam kazem da pre nedelju dana mi je stigao sistem (dva basa PRX715XLF i dva satelita PRX712) i juce sam imao prvi nastup.
Ova svirka je bila za 100 osobe u malu prostoriju tako da ne mogu da kazem kako bi se snasao sistem u vecu prostoriju, ali po mojoj proceni mislim da ce faliti jos basa.
Inace kutije daju cisti lepi plemeniti zvuk jer su drvene, dobro je sto nema metalnog zvuka kao kod RCF ART serije.
Jedino nesto sto me zabrinulo je to sto ne mogu sa skinem duboke frekfencije sa satelita. Naime, na basu 715XLF postioji dugme PASS THRU i kad se pritisne pise da bas radi u modu HI PASS, a kad nije to je FULL RANGE mode. Fakticki, to je kao skretnica koja treba da skine niske frekfencije, ali ja ne znam zasto ovo dugme u moj sistem ne radi apsolutno nista. Dakle, i da je pritisnuto ono i dalje salje niske frekfencije na satelitu.
Ne znam u cemu je problem. Inace, zvucnike sam povezao sa stereo banane, direktno od mixer na stereo izlaze L i R, sa basova i nakon toga od basova do satelita.
Kad budem svirao u vecu prostoriju reci cu vam moj dojam
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2014, 10:48   #42
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Čestitam na kupovini.
Siguran sam da ćeš na kraju biti zadovoljan, a pogotovo da ćeš imati dovoljno basa. Mislim da je ovo, ili prvi pogrešan dojam ili nešto nisi na mixeru odradio kako treba.

Prvo,nemoj koristiti stereo bananu jer taj ulaz na PRX712 nebalansirani. Obavezno koristi XLR i odgovarajuće kvalitetne kablove. Uz ovakve kutije se ne štedi na "sitnicama".

Prekidač EQ na PRX712 postavi na poziciju MONITOR. Time ćeš "odrezati ulazak "dubokih frekvencija i satelit će raditi bez opterećenja.

Prekidač na PASS THRU kod 715XLF postavi na HI PASS iako nisam siguran da li će to imati bitan utjecaj na sound kada je kod PRX712 već filtriran signal. Neće škoditi u svakom slučaju.

Moje je savjet da za početak na Mixeru (Presonus Studiolive 16.4.2.) postaviš EQ na nulu. Malo isporbaj kako to zvuči. Ako je prostor dobar, trebao bi i tako imati izvrstan sound i to bez nedostatka basa. Nakon toga iskoristi mogućnost koju ti pruža mixer i upotrijebi njegovu Smaart Measurement Technology. Napravi par analiza u različitim prostorima, pohrani ih u memorije.

Mislim da bi ova kombinacija koju si složio morala raditi "kao bomba". Ne mislim, štoviše, siguran sam.
casper je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2014, 18:35   #43
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imas rez na njima na 120hz 24dB ,tako da bi moralo ako si dobro ukljucio da skine niske freq sa satelita.
Probaj sa balansiranim XLR kablovima ,banane nisu dobro resenje.


Nadam se da ces biti zadovoljan sa kombinacijom ,da ces se lepo naraditi i vrlo brzo otplatiti sistem.

pozdrav
neshatomic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije