Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 10.09.2013, 19:42   #11
formula95
Vredan član društva
 
formula95's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.02.2011
Mjesto: Ruma
Godina: 28
Postovi: 178
Downloads: 196
Uploads: 3
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
Instrumenti: Basprim, Yamaha psr s700, Gitara
Interesi: Svasta nesto
formula95 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
formula95 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Razumeo sam, sad mi ostaje naci taj konverter kabl. A imam samo jedno pitanje jos, posto na zvucnicima imam i utikac koji ide u struju, da njega ukljucujem ili ne? (pretpostavljam da je glupo pitanje ali jbg ne bih da rizikujem nista sa klavijaturom )
formula95 je offline  
Star 10.09.2013, 19:48   #12
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 424
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

to je struja za pojacalo zvucnika, bez nje nece da rade , nista ne riskiras sa time
gogspa80 je offline  
Star 10.09.2013, 19:55   #13
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je. Moras ukljuciti struju inace nista od zvuka. Nemas potrebe da se plasis, nece se aranzeru nista desiti. A i da se desi... pa to je samo brdo plastike i metala... nisi ga valjda zavolio
tranzit je offline  
Star 10.09.2013, 20:09   #14
formula95
Vredan član društva
 
formula95's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.02.2011
Mjesto: Ruma
Godina: 28
Postovi: 178
Downloads: 196
Uploads: 3
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
Instrumenti: Basprim, Yamaha psr s700, Gitara
Interesi: Svasta nesto
formula95 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
formula95 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tako sam i mislio. Nije da sam ga zavoleo nego nemam bas para na bacanje
formula95 je offline  
Star 10.09.2013, 23:10   #15
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ako ubada u slusalice dobice stereo zvuk.
MarjanMilosevic je offline  
Star 10.09.2013, 23:12   #16
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa ako do sad nije ubo.....vreme je da to uradi.....
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline  
Star 11.09.2013, 00:04   #17
formula95
Vredan član društva
 
formula95's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.02.2011
Mjesto: Ruma
Godina: 28
Postovi: 178
Downloads: 196
Uploads: 3
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
Instrumenti: Basprim, Yamaha psr s700, Gitara
Interesi: Svasta nesto
formula95 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
formula95 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ako je tako onda cu iseci tu malu bananu 3.5mm i spojiti veliku bananu, ukljuciti u ulaz za sluske i to je to?
@nesaband ne bojte se, ne fali meni nista
formula95 je offline  
Star 11.09.2013, 00:44   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic Pokaži Post
Ako ubada u slusalice dobice stereo zvuk.
Gdje "u slusalice" ? Nikada on nece dobiti stereo zvucnu sliku ukoliko aranzer nije spojen onako kako sam gore opisao, to jest ukoliko i L i R izlaz sa aranzera nije spojen sa zenskom stereo mini bananom (3,5mm), u koju se opet "ubada" stereo mini banana, koja dolazi sa tih malih aktivnih zvucnika.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od formula95 Pokaži Post
Ako je tako onda cu iseci tu malu bananu 3.5mm i spojiti veliku bananu, ukljuciti u ulaz za sluske i to je to?
@nesaband ne bojte se, ne fali meni nista
E to ti vec ne preporucujem jer signali svojim levelom uopste ne odgovaraju jedan drugom. Izlaz za slusalice na aranzeru ima veoma pojacan signal (upravo da bi se u dovoljnom levelu cuo na slusalicama), a ulaz u kompjuterske aktivne zvucnike je na normalnom LineIn levelu. Bile bi babe i zabe, sta bi ispalo na kraju Boga pitaj... ama ne bi bilo nista dobro.


Mora se uvijek najveca moguca paznja obratiti na to da li level signala odgovara u medjusobnom spajanju uredjaja. Spajanje tih zvucnika sa izlazom za slusalice na aranzeru bi bilo katastrofalno jer bi signal koji dolazi sa aranzera bio toliko jak da bi i pri najnizem levelu aranzera bila primjetna distorzija.

Promijenjeno od tranzit (11.09.2013 u 00:54 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline  
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
formula95 (11.09.2013)
Star 11.09.2013, 02:21   #19
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Cudno...

Oduvek sam mislio da je izlaz za slusalice na aranzerima stereo, kao sto je i izlaz na na ipad-u, ipod-u, kompjuteru, i ako se ukljuce na taj izlaz stereo slusalice (koje originalno imaju tz "stereo phone plug"), da se na istima dobije stereo zvuk, a samim tim i ako se na isti izlaz prikljuce PC zvucnici koji takodje imaju "stereo phone plug" da bi zvuk koji iz njih izlazi (od aranzera) takodje trebao da bude stereo... sad ispada da nije tako. Ne kazem da sam u pravu, sve je moguce...
Amater_svirac je offline  
Star 11.09.2013, 03:24   #20
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Gdje i kako to "ispada da je tako" ? Ne citas pazljivo postove i upadas u diskusiju k'o grom iz vedra neba, sa pitanjem koje je totalno irelevantno jer nema blage veze sa dosadasnjom diskusijom. Izvodis naopak zakljucak za koji ne postoji ni najmanji povod u diskusiji i nepotrebno zbunjujes mladje kolege, koje su tek na pocetku puta spoznavanja osnova audio tehnologije. Niko nije nigdje napisao, a ni pomislio, da izlaz za slusalice nije stereo. On, sta vise, mora biti stereo. Medjutim, sada nije ni vazno, kako si to uspio da zakljucis iz gornjih postova ali je sama materija toliko vazna, da vidim potrebu da to sve jos jednom vrlo detaljno objasnim jer ima ogroman prioritet u kompletnoj audio tehnici. Level signala koji stoji na izlazu za slusalice je veoma, veoma visok. Toliko visok, da mora da obezbjedi dovoljno snage da bi opskrbio slusalice (kojih opet ima vrlo razlicitih impedansi) pristojnim nivoom signala, kako bi se na istim, isto tako pristojno, culo ono sto se svira na aranzeru. Tako visok level signala je totalno nepodoban (upravo radi svoje velike snage) da bi se prikljucio direktno na Line In kompjuterskih zvucnika, kojima je pak dovoljan nekoliko desetina, pa i stotina puta, nizi level signala za njihov rad jer raspolazu predpojacalom koje je zaduzeno da i srlo slabe signale dovede do neophodnog levela. Line In ulazi, bilo gdje da se nalaze (ne mora to biti na tim aktivnim kompjuterskim zvucnicima) se projektuju, sto se tice osjetljivosti, po odredjenom audio standardu (kod konzumerskih uredjaja je to -10dB) da bi se u njih bez problema mogli dovesti signali sa Line Outa raznih externih uredjaja (Mixeri, CD/DVD, 2-Track uredjaji itd...) i da pri tom nema problema sa adekvatnim Levelom jer su i Line Outi externih uredjaja, opet projektovani po istom audio standardu. Kada na takav Line In kompjuterskih zvucnika, dovedemo signal sa izlaza za slusalice aranzera, koji je neizmjerno veceg levela, desi se ono sto je najmanje pozeljno u audio tehnici. Nastaje kolaps u audio vezi jer se izlazni i ulazni signali nikako ne podudaraju te izazivaju strahovitu distorziju signala, te je i ono sto ce se cuti na kompjuterskim zvucnicima, cak i pri vrlo nisko postavljenom Volume potenciometru aranzera, obicna kakofonija koja nema veze sa zdravim soundom.

Promijenjeno od tranzit (11.09.2013 u 03:34 sati)
tranzit je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije